Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konfiguracja Access Point Wireless Instruments WI-2050H


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 sebek_s

sebek_s

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 11 2012 - 15:57

Witam.

Oczywiście instrukcji w sieci nie znalazłem...

A więc tak. Posiadam Access Pointa firmy Wireless Instruments WI-2050H, modem z kablówki (Scientific Atlanta) oraz laptopa z wifi i XP Home Sp3.

I teraz proste pytanko, czy mogę wykorzystać ten AP jako router ? Chodzi mi o podłączenie kablem AP do modemu i korzystać z neta poprzez wifi. Czy istnieje taka opcja w ogóle ?

Robiłem tak: po podłączeniu kablem do modemu, świeci się dioda lan na AP. Wifi widzi nową sieć (nazwę kojarzę w AP). Czyli wifi widzi AP. Resetowałem AP, nic. Dalej widzi to samo. I teraz tak, chciałem zwyczajnie skonfigurować AP za pomocą kabla i podłączyłem pod lapka. Niestety nie widział nic, dioda lan się nie świeciła. Zmieniłem kabel na krosowany, dalej nic. Logowanie za pomocą http://192.168.1.1/ nic nie daje (takie info znalazłem w sieci). Po prostu AP nie widzi lapka i odwrotnie.

Wifi w lapku sprawne, AP sprawne, kable ok. Tylko znalazłem info, iż ten model mogę wykorzystać jako router (piszą też, że po kablu podłączyć do routera i wifi z AP wtedy).

Czy znajdę tutaj osobę która pomoże w konfiguracji tego konkretnego przypadku ?

Pozdrawiam.

  • 0

#2 Eizzy

Eizzy

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 27 02 2014 - 20:08

Jeżeli chodzi o konfigurację Access Pointa to najlepiej będzie jeżeli zwrócisz się z tym do dostawcy Internetu, on wszystko Ci ustawi i będzie ok. 

Ja mam inny problem, otóż chcę kupić jakiś dobry Access Point do mojej firmy. Zależy mi na tym aby był to solidny model, tak by wytrzymał kilka lat. Rozglądałam się na rynku routerów i znalazłam Access Point LANCOM IAP-322, tutaj opisane są jego parametry: http://www.contica.pl/produkty/wlan/wewnetrzne-access-pointy/iap-322/

Myślicie, że to dobry wybór? Czy jednak zdecydować się na coś innego? 



Użytkownik Eizzy edytował ten post 27 02 2014 - 20:08

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych