Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputery znajdują nieistniejącą grupę domową...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Redux!

Redux!

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 01 11 2013 - 16:12

Witam.
Mam w domu trzy komputery:
- Pierwszy stacjonarny z Windows 8.1 Pro o nazwie komputera "KamilPC" (poprzednio KAMIL-KOMPUTER)
- Drugi stacjonarny z Windows 7 Home Premium o nazwie komputera "AdrianPC" (poprzednio ADRIAN-KOMPUTER)
- Laptop z Windows 7 Home Premium o nazwie komputera "Laptop"
Chcę utworzyć grupę domową i przyłączyć do niej wszystkie urządzenia podłączone do jednego routera (stacjonarne są podłączone przez switch do routera przewodem Ethernet, a laptop przez Wi-Fi). Niestety, wszystkie komputery wykrywają nieistniejącą grupę nieistniejącego użytkownika (użytkownik Kamil na KAMIL-KOMPUTER), przy próbie dołączenia do niej pojawia się monit o hasło, którego nie znam - próbowałem wszystkie znane mi hasła i kombinacje. Chcę, aby komputery przestały wykrywać tę grupę, czyli prawdopodobnie chcę ją po prostu zresetować, skonfigurować od zera i założyć na pierwszym stacjonarnym. Pytanie brzmi - jak to zrobić?

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 11 2013 - 17:22

Pierwsze zmianę dokonałeś w czasie instalacji czy po zainstalwaniu systemu chodzi mi o komputery stacjonarne.

Bo jeśli dokonałeś pierwszej instalacji na Kamil-Komputer a potem druga instalcja jako odświeżenie komputera dałeś nazwę KamilPC.

To oznacza że źle dokonałeś przygotowania do instalcji systemu. Tak się dzieje kiedy masz zainstalowany system a chcesz go ponownie zainstalować w celu tag zwanego odświeżenia. I nie wykonasz prawidłowo przygotowania miejsca na dysku twardym. A nalezało je wykonać tak wykasowac partycje C, z opcją jej usunięcia tak aby połączyła się z wolna partycją (w XP Professional jest to 8MB free) i utworzyć partycję z pod pingwina jedną całą partycję, potem ponownie wykasować i utworzyć partycję C pod Windowsa (uwaga w czasie instalacji windows sam wydzieli wolna parycję 8MB free) nie należy tym się przejmować tak musi być. I teraz można instalować system Windowsa bez obawy że ściagnie ci poprzednie ustaiwenia i wtedy wpisując nazwę i hasło daje ci pełny dostęp na prawach administratora.

To samo jest w drugim stacjonarnym komputerze.

W przypadku jeśli dokonujemy zmiany na już zainstalowanym komputerze, to i tak pierwszy wpis czyli nazwa i hasło jest ustalane jako główny administrator z pełnym dostępem następni po mimo wyznaczenia ich na admistratora nie mają tak pełnego dostęu.

A właśnie taki wpis jak i wiele innych majace naj wyższy status, są zapisywane w miejscu do kórego nie masz dostępu czyli w tej wolnej partycji free 8MB.



  • 0

#3 Redux!

Redux!

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 01 11 2013 - 17:30

To nie tak. Pierwszy komputer był aktualizowany z Windows 7 do Windows 8, potem też do 8.1. Reszta komputerów ma ten sam system od dawna.
Gdy na pierwszym komputerze miałem jeszcze Windows 7, miał on nazwę KAMIL-KOMPUTER. Tę samą nazwę miał jak działał na Windows 8 oraz Windows 8.1. Dopiero po jakimś czasie od instalacji 8.1 zmieniłem jego nazwę by sprawdzić, czy to w czymkolwiek pomoże. Na żadnym z tych drugich dwóch komputerów (laptop i drugi pecet) system nie był odświeżany ani nawet instalowany na czysto, działają na tym samym systemie od momentu zakupienia ich - jedynie pierwszy miał wykonywane aktualizacje na nowe systemy.

Użytkownik Redux! edytował ten post 01 11 2013 - 17:31

  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 11 2013 - 18:56

No to sprawa prosta musisz ponownie wykonac opcję instalcji systemu Windows i widzisz, miałes Windowsa 7 i instalowałeś potem 8 i wykonałeś to źle bow szystkie ważne piorytetowe wpisy pozostały tak jak wpis nazwy i hasła do komputerasystemu.

Teraz nic innego musisz wykonać odświeżanie systemu na partycji C w obu stacjonarnych komputerach lecz z zachowaniem odpowiednich czynności inaczej kaszana, nic z re instalcji nie wyjdzie stary zapis dalej pozostanie.

Musisz wiedzieć że firma M$ tak tworzy każdy swój nowszy wyrób aby instalacja przebiegała jak naj szybciej przy założeniu że użytkownik nie zamierza w ustawieniach niczego zmieniać.

A to potem się mści na urzytkowniku.

Dlatego sugeruje wykonanie wcześniej opisane czynności w obu komputerach czytaj uważnie nigdy nie instaluj w systemie Windows z jednego na drugi bez opcji nadpisania partycji systemem np. Linux (pingwin). Po instalcji wykonaj instalcję oprogramowania jakie masz na CD?DVD dołaczonej do płyty głównej, następnie instalcja oprogramowania service pack 3, potem anty wirusa i firewalla potem przeglądarki Mozzila i aktualizację systemu na koniec czyszczenie CCleanerem i jakimś programem umożliwiajacym uporządkowanie rejestrów i defragmentaryzacja dysku twardego teraz możesz komputer używać.


  • 0

#5 Redux!

Redux!

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:11

Ponowna instalacja systemu to obejście problemu, nie jego rozwiązanie. Nie mam na tyle czasu by instalować wszystko od nowa, mam za dużo zainstalowanego oprogramowania by się potem z tym babrać.
Poczekam, może ktoś zna rozwiązanie bo na pewno jakieś istnieje.

PS: Mam wrażenie, że sam się plączesz w swojej wypowiedzi. Service Pack 3 dla Windows 8? Czyszczenie CCleanerem dopiero co postawionego systemu? Defragmentacja świeżej partycji?

Użytkownik Redux! edytował ten post 01 11 2013 - 19:14

  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:40

Z góry daję ci odpowieć nie ma takiej możliwości abyś zmienił zapis Kamil-Komputer na inny jak pisałem jest to zapisane w partycji 8MB free, a tam z pod Widowsa nie ma żadnej możliwości dosępu jest to celowo zrobione aby ważne dane nie uległy przypadkowemu wykasowaniu.

Na dodatek forma zapisu jest zapisana w formie upakowanej tak jak wykonuje sie archiwizację, co to oznacza że nie nawet jeśli masz do dyspozycji specjalny edytor tekstu do odczytywania zawrtości dysku twardego nie odczytasz tam tekstu. Dam przykład:

Kod HEX

4B 61 6D 69 6C 20 2D 4B 6F 6D 70 75 74 72   daje to zapis Kamil -Komputer (20 to spacja 2D to -).

Faktycznie zapis jest w formie upakowanej czyli zarchiwizowanej powodującej że z zapisu składającego się z 14 kodów HEX wynik wynosi po upakowaniu np. od 7 do 4 kodów HEX.  i znadź teraz odpowiedni zapis który jest zaszyfrowany i teraz trzeba go odszyfrować. A tam nie ma podpowiedzi co dany skrót robi i co oznacza to wie tylko system. Mało tego zapis upakowany może skąłdac się z kodów HEX innych niż masz kody podane w całości.



Użytkownik brutus3 edytował ten post 01 11 2013 - 19:43

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych