Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer wydaje 1 dźwięk po czym wyłącza się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gazebo

Gazebo

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 16 09 2014 - 18:13

Witam,

 

Problem wygląda nstp.:

 

Komputer po włączeniu wydaje jeden (trwający 2 sekundy) dźwięk po czym wyłącza się. Wiatrak procesora kręci się (chociaż dosyć głośno, najwidoczniej jeszcze BIOS/system nie zdąży wyregulować obrotów).

 

To co udało mi się już ustalić:

 

- Wymiana zasilacza nic nie zmienia,

- Wymiana kości RAM też nic nie wnosi (chociaż tutaj nie mam pewności czy włożona kość jest dobra - wyciągnąłem jakiegoś starocia z szuflady), natomiast wyjęcie całkowicie RAMu powoduje 3 długie dźwięki + 1 krótki (chyba sygnalizujący restart, chociaż nie jest to aż tak krótki dźwięk jak sygnał "zdrowego" startu kompa.) więc nie wiem czy to nie jakiś ogólny problem gniazd pamięci,

- Procesor się nie przegrzewa (co prawda nie sprawdziłem temperatury, ale gdy rano udało mi się go raz uruchomić, to chodził bez przerwy przez 2h, póki go nie wyłączyłem, po czym problem powrócił),

- Wyjęcie grafiki nic nie zmienia.

 

W sieci znalazłem gdzieś sugestię do podobnego problemu, aby wyciągnąć taśmy z dysku CD-ROM, po czym jeszcze wcześniej odkurzyłem całość dokładnie (warstwa kurzu na pierwszej kości RAM przypominała zaspę śnieżną -.-). Po wyjęciu wspomnianych taśm, komp nadal nie ruszał, ale po ponownym ich włożeniu włączył się normalnie (pierwszy i ostatni raz, wspomniany powyżej).

 

Teraz komputer włącza się od razu po wpięciu zasilania (stary zasilacz bez przycisku), po czym wyłącza się tak jak uprzednio - po jednym, dwu sekundowym sygnale.

 

W załącznikach jeszcze zdjęcia, zwróćcie uwagę na 6 kondensatorów pod procesorem (chociaż nie wydaje mi się, aby było to bezpośrednio powiązane z problemem).

 

Zanim dostałem ten komputer do wglądu, podobno włączał się co 2, 3 dzień.


Załączone miniatury

  • WP_20140916_003.jpg
  • WP_20140916_004.jpg

Użytkownik Gazebo edytował ten post 16 09 2014 - 18:26

  • 0

#2 Gazebo

Gazebo

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 16 09 2014 - 18:52

Dorzucam jeszcze filmik nagrany telefonem z całej sytuacji (wiatrak jest dosyć głośny, ale to bardziej "jego urok" niż raczej faktyczna przyczyna problemu): http://pl.tinypic.com/r/fc3eo7/8



  • 0

#3 Gazebo

Gazebo

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 19 09 2014 - 16:19

Kondensatory wymienione - komp śmiga.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych