Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer uruchamia się, lecz bios nie wstaje.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patkar

Patkar

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 12 2014 - 16:07

Mam problem, sprzedałem klientowi płytę główną Asus P5QL-e, podczas ostatniego razu jak była podłączona działała bardzo dobrze.
Gdy On podłączył ją u siebie z całą resztą na początku komputer startował na 1sec, a potem gasł, poleciłem mu wymianę bateryjki w biosie. Po tym komputer uruchomił się, nie gasł, ale bios nie wstawał.
Przy okazji okazało się że jeden pin w sockecie jest wyrwany, lecz czy przez ten jeden pin cały komputer może nie wstawać?
Mobo: Asus P5QL-E
Cpu: Quad Q6600
Zasilacz: Akyta 400W.
 
 


  • 0

#2 hary

hary

    The Untouchable

  • 791 postów

Napisano 29 12 2014 - 23:09

Może warto zresetować CMOS.



  • 0

#3 PCichocki

PCichocki

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 02 01 2015 - 12:57

Oczywiście, że przez jeden pin w sockecie płyta może nie wstać ; )

Jeśli pin jest wgięty, to da się to naprostować. Jeśli wyrwany, to w teorii można przelutować cały socket - a w praktyce jest to droższe od takiej płyty ;)


  • 0

#4 irondick

irondick

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 09 01 2015 - 12:10

Hehehe jak jedno koło jest zepsute to cały tjatoj jest do [beeep]. Ale jak brzmi Trzy dobre!! A co do usterki to jak ten pin zasila akurat procesor kolego to jak myślisz wstanie płyta?


  • 0

#5 irminakacprzak

irminakacprzak

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 17 01 2015 - 19:30

A co do usterki to jak ten pin zasila akurat procesor kolego to jak myślisz wstanie płyta?

 

Akurat złe porównanie - w procesorach przynajmniej 1/3 pinów to piny zasilające, na dodatek połączone ze sobą. Ale wystarczy jeden uszkodzony pin z magistrali DMI albo szyny pamięci RAM, żeby komputer przestał się uruchamiać.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych