Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer się zawiesza cały czas


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 RadekX

RadekX

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 09 06 2013 - 20:10

Witam, zakupilem nowy procesor/plyte glowna/zasilacz/pamieci/kartę graficzną w piątek tj. 07.06.2013r

 

Podłączyłem wszystko + mój stary dysk Sata 250GB. Jeden dzień wszystko śmigało okej. A od soboty wieczora problem jest następujący.

 

1. Komputer się włącza - wyskakuje napis Zapraszamy!(Windows 7) - kółko przestaje się kręcić, kursor myszki nie działa, kombinacja CTRL+ALT+Delete nie działa (więc Klawiatura też nie działa) i pomaga tylko reset

 

2. Komputer się uruchomi z Windowsem ... działa 3 minutki i znowu się wiesza. Kursor nie działą, klawiatura też nie działa. Ale obydwie (diody na klaw i myszka - świecą czyli że jest prąd itp.

 

 

3. Próbowałem instalować od nowa Windows 7, komputer nawet w Biosie jak chciałem ustawić Bott z Stacji CD/DVD się zawieszał i znowu nie działa klawiatura i myszka (Bios to jest UEFI-graf. forma) i znów muszę resetować

 

4. Jak już się odpali cudem instalacja Windowsa 7 to przy punkcie: Trwa rozpakowywanie plików... dochodzi np do 35% i się wszystko zawiesza...., a za 10tym razem dochodzi do 5punktu instalacji i [beeep] znów się zawiesza i tylko restart pomaga

 

 

4. Czasem po resecie kompa przyciskiem, nic sie nei dzieje.. monitor sie nie uruchamia ani nic... dopiero jak wylacze na zasilaczu 1/0 i włącze to się znów komp włącza,

 

5. Ogólnie komp się resetuje nawet w trybie AWARYJNYM Windows 7. Bo próbowałem i w tym trybie Windowsa odpalić i to samo. Zamroził się na starcie

 

To co zrobiłem by zdiagnozować problem.

1. Odpialem jedną kosc ramu potem drugą i nic.... ten sam problem podczas instalacji windowsa

2. Odpialem nowa karte graficzna i podpialem starą karte graficzna.... i znów to samo.... instalacja się zawiesza

3. Probowalem podpiąć trzy różne dyski twarde 250GB/320GB/520GB i probowalem instalacji windowsa  i sie wieszało wszystko

4. Nagralem 3 rózne plyty z instalacją Windows 7 w celu wykluczenia błędów z Plyty DVD

 

I kurde znowu nie działa :( Doradźcie ;/

 

Mój sprzet:.

- Be Quiet Pure Power L8 630W - zasilacz
- ASRock 970 Pro3 R2.0 - płyta główna
- AMD FX-6300 3.5GHzz - procesor
- Kingston HyperX 2x4GB DDR3 Dual  1600Mhz CL9 240 - pamięć

- Gigabyte Radeon HD7850 2GB  256Bitów

 

 

Proszę o pomoc ;/

 

 

 

 



  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 10 06 2013 - 08:38

Dasz radę zrobić Load CMOS default w BIOS i zapisać?

W sobotę nie robiłeś żadnej aktualizacji BIOS?



Użytkownik Celdur edytował ten post 10 06 2013 - 08:39

  • 0

#3 RadekX

RadekX

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 10 06 2013 - 14:34

A więc aktualizacji nie robiłem, soft jest z grudnia 2012 chyba (z tego co pamietam).

Odnośnie BIOS'u to wyciagałem bateryjkę z płyty glównej na 10minut i nie pomogło. Więc już na włożonej baterii zwarłem dwa piny (według instrukcji obsługi do płyty głównej), które niby resetują ustawienia Biosu.

 

Co do menu w BIOS'ie. Czasem zacina się na "głównej" a czasem jak np. wejdę w Advanced..to się zawiesza. Ogólnie to nie ma reguły kiedy się komp zawiesza.

 

 

Dzięki za odp, i oczekuję na resztę porad. 


  • 0

#4 Torad_eu

Torad_eu

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 13 06 2013 - 15:54

A czy nie jest to przypaadkiem uszkodzona płyta główna? Bo tak mi się wydaje,skoro wykluczyć można kartę grafiki,pamięć ram jak i sam dysk twardy.


  • 0

#5 RadekX

RadekX

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 13 06 2013 - 20:53

A więc. Jużchyba na 99% wiem wszystko.

 

Ten komp przywiozłem z sklepu, gdzie zamontowali mi te części do komputera. I jak wyżej napisałem działało jeden dzień. Komputer był w sklepie (na naprawie) która tak naprawdę polegała na instalowaniu a raczej próbie instalacji 10razy Windowsa 7. Wkońcu się wkurzyłem i pojechałem do tego sklepu po komputer. Przywiozłem go do domu i spojrzałem dokładnie do wnętrza obudowy. I co zauważyłem:

 

- Karta graficzna była złym kablem podpięta. Taką złączką podpinaną do zasilania np. dysku twardego. A na zasilaczu który posiadam jest osobna wtyczką z napisem PCI-E i kablem dołączonym do tegoż zasilacza trzebabyło podłączyć zasilanie dodatkowe do karty graficznej i tak też zrobiłem

 

- Płyta główna była dokręcona 2 śrubkami do stelaża w obudowie

 

- Karta Grafiki zajmuje tak jakby dwa sloty PCI-E na płycie głównej, ponieważposiada chłodzenie przez co jest "gruba". Z tyłu obudowy popatrzyłem, i została wyłamana tylko jedna blaszka, w miejscu gdzie wychodzą wyjścia na monitor od karty graficznej. Natomiasta kolejna blaszka w obudowie nie została wyłamana - to jest tam gdzie z chłodzenia karty graficznej powietrze wylatuje za obudowe. Czyli: ujście gorącego powietrza z chłodzenia karty graficznej było cały czas zablokowane tą metalową zaślepką (napewno kojarzycie o co chodzi)

 

- Znajdujące sięna przodzie obudowy (chyba każdej). Standardowo znajdują się diody od Zasilania (czyli jak komputer jest włączony to świeci a jak wyłączony to nie świeci) oraz Dysk tward - ja to rozumiem tak. Kiedy  komputer czyta dane z dysku lub zapisuje na nim jakieśpliki to ta dioda [u mnie czerwona] mruga. Czyli że coś się dzieje z dyskiem. Zostały źle podpięte na płycie. Wiec, bo patrzyłem do instrukcji z płyty głównej.

 

- Zasilacz został źle przykręcony, ponieważ obudowa z starym zasilaczem [który był krótszy niż obecny] posiadała taki ogranicznik metalowy który był przykręcany śrubkami dwiema. W tym ograniczniku są oryginalnie szyny wycięte i wystarczy odkręcić lekko śrubki i  ten ogranicznik wysunąć do przodu lub do tyłu (w zależności od wielkości zasilacza). A zasilacz został przykręcony na ten ogranicznik, co skutkowało tym że nie leżał on równolegle do obudowy tylko był przekręcony.

 

W związku z powyższym zrobiłem tak:

- odkręciłem karte graficzna

- odpiąłem kości pamięci

- odczepiłem te wszystkie kostki z tych diód z przodu obudowy, wyjśćaudio oraz USB

- odpiałem dysk twardy

- odczepiłem wtyki z zasilacza od płyty głównej

- odkręciłem cały zasilacz

- odkręciłem całą płytę główną

 

- Odkurzyłem obudowę, płytę główną również.

- przykręciłem płytę główną do obudowy wszystkimi potrzebnymi śrubkami

- wożyłem kości pamięci

- przykręciłem dysk twardy

- przykręciłem zasilacz lecz tym razem przesuwając owy ogranicznik i zasilacz został przykręcony według instrukcji

- wpiąłem i przykręciłem kartę graficzną, uprzednio wyrwałem tą blaszkę z tyłu obudowy by ciepło z k.graficznej mogło "uciekać"

- wpiąłem całe potrzebne okablowanie z zasilacza według instrukcji

 

co nastąpiło.....

 

 

Do tej pory komputer działa b.dobrze. Szybko stabilnie, nie zacina się - wszystko w jaknajlepszym porządku. W sumie komputer cały wczorajszy dzień oraz dzisiaj od rana działa. I puściłem parę wymagających renderów do wygenerowania i wszystko ok. Komputer działa bardzo dobrze.

 

Podsumując:

Problem póki co został rozwiązany i można zamknąć ten temat, chociaż prosiłbym o zostawienie go z tydzień czasu. Wtedy mogę dopiero stwierdzić czy komputer już jest w b.dobrej kondycji.

 

Dziękuję wszystkim za chęć czytania tego i za podpowiedzi co mogło ulec awari.

 

Pozdrawiam , Radek :)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych