Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer się zacina i długo wyłącza.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 SHKL33

SHKL33

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 26 06 2014 - 15:52

Witam, mam taki problem, że od pewnego czasu komputer zaczął się zacinać, pobrane pliki w ogóle nie otwierają się, komputer też długo się wyłącza, ostatnio po zamknięciu systemu pojawia się tylko czarne tło, a komputer dalej chodzi, ale na nic nie reaguje. Aktualizacje też nie chcą mi się pobrać, bo cały czas pisze, że jest pobrane 8 % i nie idzie nic do przodu. Nie wiem czego to jest wina, bo komputer nie jest stary. Co zrobić? Proszę o pomoc.



Użytkownik SHKL33 edytował ten post 26 06 2014 - 15:53

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 26 06 2014 - 16:57

 Co zrobić?

Podać pełną konfigurację komputera łącznie z modelem zasilacza i wersją systemu. Przedstaw screeny z HDTune (zakładka Health), jakiegoś antywirusa posiadasz?



  • 0

#3 SHKL33

SHKL33

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 26 06 2014 - 17:23

ASROCK 980DE

PROCESOR AMD FX-6300

ATI HD 5570

HDD 500GB SEAGATE

ZAS. TAKEME 500 W

 

System Windows 7 Ultimate 64-bitowy, wkleję jeszcze screen: http://zapodaj.net/189e662b45f9e.png.html

 

A screen'ów HDTune nie wklejam, bo nie mogę otworzyć żadnych pobranych plików a nie mam tego programu zainstalowanego, a antyvirusa mam AVG


Użytkownik SHKL33 edytował ten post 26 06 2014 - 17:24

  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 26 06 2014 - 17:38

ZAS. TAKEME 500 W

To jest pseudozasilacz który uszkadza podzespoły http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html do wymiany na wczoraj.

AVG to namiastka antywira i nie zalecam używania tego pseudoantywirusa.

 

Uruchom komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i pobierz HDTune oraz Malwarebytes i przeprowadź skan po aktualizacji bazy. Jeśli nadal nie będzie mógł otworzyć to trzeba będzie tworzyć bootowalny pendrive z jakimś antywirusem np Kaspersky Live CD i z niego przeskanować.


  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 27 06 2014 - 06:14

Jak długo masz komputer i czy po instalcji systemu, było przeprowadzane czyszczenie komputera CCleanerem, oraz czy dokonana była defragmentacja dysku twardego, oraz czy porządkowano rejestry.

Bo odnoszę wrażenie że masz zaśmiecony komputer i dodatkowo objawy jak by ci siedział wirus.

Jaki masz program anty wirusowy i firewall?.

Objaw że masz czarny ekran a komputer czyli dysk twardy ci dalej pracuje, miałem coś takiego lecz powodem był system Linux Fedora. Czyli na dysku możesz mieć nieopatrznie wpisane lub programowo uszkodzone.

Objaw to że masz problem z pobraniem aktualizacji i pokazuje na dodatek niski stan, to definitywnie komputer wymaga dogłebnego czyszczenia i przeskanowania programem anty wirusowym.

Jeśli części komputera są sprawne nie uległy uszkodzeniu a będzie problem z wykonaniem wyżej wymienionych czynności, poszostaje ci ostateczna czynność, ponowne od zera postawienie komputera na nogi od resetu BIOS-a po kasowanie i stawianie systemu i reszty oprogramowania.


Użytkownik brutus3 edytował ten post 27 06 2014 - 06:20

  • 0

#6 SHKL33

SHKL33

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 28 06 2014 - 15:02

Komputer mam niedługo, bo nawet rok jeszcze nie minął, tak czyściłam CCleanerem, ale defragmentacji i porządkowania rejestrów nie robilam. Mam antywirusa AVG i nie raz podczas skanowania wykrywał mi jakieś trojany itp. Zrobiłam skanowanie programem Malwarebytes.

"poszostaje ci ostateczna czynność, ponowne od zera podstawienie komputera na nogi od resetu BIOS-a po kasowanie i stawianie systemu i reszty oprogramowania" nie znam się na tym za bardzo, ale czy da się może to zrobić bez płytki instalacyjnej z systemem?


  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 28 06 2014 - 16:28

Nic Ci to nie da. Dopóki nie wymienisz zasilacza.
  • 0

#8 SHKL33

SHKL33

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 28 06 2014 - 22:15

Ok dzięki za pomoc



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych