Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer się aktualizuje i jednocześnie restartuje.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Faranel

Faranel

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 07 2015 - 21:07

Witam. Mam oto taki problem, że podczas włączenia komputera komputer (Windows vista home premium) automatycznie się aktualizuje, sprawdza 'dysk'. Wyświetla się jakiś komunikat o typie systemu pliku NTFS i procentowo sprawdza dysk, a następnie kiedy już się wszystko załaduje, pojawia się okno, w którym widnieje napis: "Konfigurowanie aktualizacji, etap 3 z 3 - ukończono 0%, nie wyłączaj komputera". Po jakimś czasie ekran gaśnie i komputer automatycznie się restartuje i ten sam proces jest powtarzany w nieskończoność. Próbowałem włączyć tryb awaryjny, lecz niestety nie działa, tak samo jest z ostatnią znaną dobrą konfiguracją. To również nie działa.(To wygląda w ten sposób, że jest to "sprawdzanie systemu plików na C", aktualizuje się i automatycznie restartuje i znowu następuje dokładnie ta sama czynność, czyli sprawdzanie dysku, aktualizacja, restart i tak dalej. Ja próbowałem włączyć tryb awaryjny i ostatnią znaną dobrą konfigurację podczas tego restartu jak klikałem F8.) Raz jedyny udało mi się zalogować na swoje konto, lecz po kilku minutach komputer znowu sam się zrestartował. Nie za bardzo wiem, co robić. Gdzieś czytałem, że wypadałoby zainstalować system od nowa, lecz niestety prawdopodobnie nie mam wszystkich płytek instalacyjnych. Gdzieś się zapodziały. +Mam naklejkę licencyjną z kluczem.
 
Oto te, które posiadam. (załącznik)
 
Wiem, że pierwsza jest do internetu, a trzecia do karty graficznej. nie jestem pewien do czego konkretnie jest druga. Natomiast jeżeli nie mam wszystkich płytek do instalacji systemu, to czy istnieje jakieś inne rozwiązanie, coś co mógłbym zrobić, żeby ominąć reinstalkę?
 
 
Z góry dziękuję za pomoc.
 
post-187116-0-11707200-1437171234_thumb.
 
post-187116-0-37474400-1437171237_thumb.
 
post-187116-0-93748100-1437171242_thumb.
 
Ktoś poradzi co konkretnie zrobić? :(


  • 0

#2 krystiananimals

krystiananimals

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 07 2015 - 22:15

Przydałoby sie przeinstalować. Można zrobić backup sterowników jakimś programem, potem przywrócić, albo użyć programu do ich aktualizacji(np. drivereasy). Potem jako działanie zapobiegające takim cyrkom, utworzyć ukrytą partycję recovery ze sterownikami(jak w laptopach niektórych producentów, np. podczas uruchamiania naciska sie F9). Wtedy w razie awarii można by system ze sterownikami przywrócić. Jak ci zależy na dostępie do danych to pobierz linuxa i go odpal z liveCD/wgraj obok windowsa. Ma już pakiet biurowy(i kipi sterownikami) itp. więc do zwykłych zadań też sie nada. Ja osobiście mam oba systemy(windows 7 i linuxa ubuntu). Jak windows padnie to linux chodzi dalej jak nowy. Ale przyznam że częściej pingwina używam. Może sie trafić jakaś wadliwa aktualizacja, wtedy drugi system jest jak zbawienie.

Wysłane z mojego QUANTUM 4 przy użyciu Tapatalka

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych