Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer samoczynnie wyłącza się/resetuje/zawiesza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 reiner13

reiner13

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 08 2014 - 03:06

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum. Zarejestrowałem się z nadzieją otrzymania od Was pomocy w rozwiązaniu problemu z moim PC. Problem ten polega na tym, że komputer raz na jakis czas, zupełnie losowo - raz 3 min po włączeniu, raz 5h po włączeniu - wyłącza się, samoczynnie resetuje lub uslyszeć można charakterystyczny "cyk" z komputera po czym następuje całkowite zacięcie sprzętu, co wymusza resetowanie. Proszę o pomoc. Chętnie podam parametry/dane komputera jednak proszę napisać jakich danych dokładnie potrzeba aby rozwiązać problem.

Chciałbym też dodać, że wczesniej gdy w komputerze były 2 kości ram zakupione w dualu - komputer resetował, wyłączał, cykał&zacinał się częsciej niż obecnie, gdy w srodku jest tylko jedna kostka 1GB.

 

Zaktualizowałem sterowniki - nic. Zainstalowałem 3 różne wersje windowsa, sciagnalem do nich sterowniki - dalej komputer sie wyłącza. Podmieniłem ramy/zasilacz/grafike/twardy na takie które na 100% działaja i dalej nic.

 

Pozdrawiam.

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 28 08 2014 - 04:09

Podaj pełną konfiguracje PC-ta z modelem/marką zasilacza.

  • 0

#3 reiner13

reiner13

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 08 2014 - 11:55

Zasilacz: WhiteEnergy ATX-350W

Płyta głowna: Asus P5VDC-X
Procesor: Intel Pentium D 2x2.66ghz
Grafika: GeForce 9500 GS
1 GB ram Kingstone


  • 0

#4 jmroczko

jmroczko

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 28 08 2014 - 16:42

Zaczęłabym sprawdzanie od zasilacza, później płyta główna. To są dwie najczęściej spotykane przyczyny samoczynnego wyłączania się komputera. 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych