Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer restartuje sie przy probie instalacji windowsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 escoban

escoban

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 02 2015 - 15:07

witam!

 

 
Od 4 dni próbuje wszystkiego. I nie działa. Chce zainstalować Windows 7 64 na moim komputerze na którym mam już 32. Każda płyta z Windowsem (wszystkie dostałem od znajomych u których działają) po reboocie z płyty wyskakuje okienko Windows is loading files I Jak dojdzie do końca to system się restartu je. Z tego powodu nie mogę ani zrobić formatu, ani wybrać Windowsa czy dysku. Nie mogę zrobić nic. Z poziomu Windowsa płyta wlacza instalator i instaluje ładnie do momentu kiedy musi zrestartowac system. Po tym restarcie zachowuje się identycznie. Dodam jeszcze że próbuje to zainstalować na dyskach z laptopów. Tych mniejszych. Nie wiem czy to ma znaczenie. Jak chciałbym na moim dysku systemowym to nie mogę bo nie mam opcji formatu po reboocie bo komp się restartuje. Nie mam pojęcia co dalej. Acha. Dołączyłem wszystkie dyski łącznie z systemowym i zostawiłem czysty dysk do instalacji windy. To samo zachowanie. Po reboocie system się restartuje. Płyta czyta. Pliki se laduja. Dochodzi do końca paska I restart. Please help!
 
Boot z usb zachowuje sie tak samo. w momencie pojawienia sie animacji latajacych okienek windowsa system sie restartuje. Jakby zaladowal poczatkowe pliki
ale nie mogl wyruszyc z systemem.
 
Probowalem restartowac BIOS zworkami oraz wyciaganiem baterii. Zrobiony update BIOSa. Probowalem zostawic jedna kość ramu. Nie pomaga.
 
Nie zaleznie od tego jaka plyta jest w napedzie/usb zawsze jest tak samo wiec nie ma znaczenia jaka wersje windowsa chce zainstalowac
dlatego ze nawet przy multi instalkach nie mam szans wyboru ktory system chce.
 
CPU to: intel Core i3 530. płyta glowna to: Intel desktop board DH55TC. 
 
Czy jest mozliwosc zrobienia formatu z poziomu biosa/windowsa? chodzi mi o dysk systemowy. i czy mam ryzykowac format skoro 
system nie rusza z zadna forma instalacji windy?
 
 


  • 0

#2 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 08 02 2015 - 17:23

Spróbuj sformatować dysk za pomocą Gparted ( LiveCD ) → http://gparted.org/

Wypalasz na płyte lub na pendriva i bootujesz.



  • 0

#3 escoban

escoban

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 02 2015 - 19:54

Właśnie chodzi o to ze nie chce ryzykować formatu. To mój jedyny komp wiec później nie będe miał jak działać. Skoro żadna płyta nie startuje z Windowsem to jak później zainstaluje system? Mam czysty dysk. Sformatowany. I na nim się tak samo zachowuje.
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 02 2015 - 20:54

Więc wypal na płycie program MHDD i pokaż SMART dysku
  • 0

#5 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 08 02 2015 - 21:06

A możesz jakoś zwięźlej pisać, bo wcześniej

 


Z tego powodu nie mogę ani zrobić formatu, ani wybrać Windowsa czy dysku. Nie mogę zrobić nic.(...)


Z tego powodu nie mogę ani zrobić formatu, ani wybrać Windowsa czy dysku. Nie mogę zrobić nic.(...)


Czy jest mozliwosc zrobienia formatu z poziomu biosa/windowsa?

Ja Cię nie rozumiem chcesz formatować czy nie ?

No chyba, że pojęcie "format" rozumiesz inaczej niż ja.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych