Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer przycina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 wrony

wrony

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 04 2008 - 00:36

Problem polega na tym że komputer nie potrafi robić zbyt wielu operacji na raz bo się przycina, gorzej... wszelkie operacje multimedialne ogromnie go spowalniają, efekt jest taki jakby ktoś puszczał wolniej "płytę", wszyscy mówią tak wolno....... , a potem jakoś się uspokaja, ale trwa to strasznie długo. Dzieje się tak też kiedy robię stream dowolnym programem (QT, FLASH, WMP). PO PROSTU SIĘ TNIE... NIE DA RADY SŁUCHAĆ MUZYKI (FOOBAR, WINAMP). ALE! nie mam żadnych problemów z gierkami. NAWET Z MOH AIRBORNE! Brak wirusów czy innego szmelcu.

Zainstalowane:
Divx
XpCodecs 2.3.6
Avira Antivir

Wszelkie programy zaktualizowane do najnowszych.

Moje dane techniczne:
Cpu.JPG
Cache.JPG
Mainboard.JPG
memory.JPG
Spd.JPG

Proszę i dziękuje z góry za konstruktywne porady.

Pozdrawiam Wrony

  • 0

#2 sla1971

sla1971

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 13 04 2008 - 20:56

Moim zdaniem masz kiepski procek,i to on wszystko hamuje.

  • 0

#3 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 13 04 2008 - 21:09

Moim zdaniem masz kiepski procek,i to on wszystko hamuje.

A ja mysle ze to calkiem dobry procesor
  • 0

#4 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 13 04 2008 - 22:51

Jest kilka powodów takiego zachowania.
- Fragmentowany HDD (potrzebna defragmentacja)
- Mała ilość pamięci wirtualnej (jeśli jest tworzona dynamicznie to zbyt mała wolna przestrzeń na HDD).
- Częstą przyczyną jest program antywirusowy lub firewall (wyłącz go na chwilę i przetestuj kompa).
- Stara instalacja systemu (Niestety jedną z głównych wad windows jest ciągłe rozszerzanie zbioru niby potrzebnych plików i rejestru systemowego, co ogólnie prowadzi do zwolnienia całego kompa - Potrzebna reinstalacja. Tu mała dygresja najstarszym prawie działającym Windows z jakim miałem do czynienia miał rok - typowa praca w domu + net).
- Zła konfiguracja kompa (skonfiguruj go pod względem najlepszej wydajności usuwając tzw. wodotryski windows)
- Trojany, wirusy... Proponuje sprawdzić kompa innym programem np : "PC Tools Spyware Doctor"
  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 13 04 2008 - 23:04

Celeron 1,2Ghz 512 KB..No nie jest to potwór wydajności. Dużo rzeczy ma prawo sie na nim ciąć niestety. Szczególnie nowe gry. Dziwne,że w ogóle na nim idą.
  • 0

#6 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 13 04 2008 - 23:26

Panel sterowania>>system>>sprzęt>>menadżer urządzeń>>kontroler IDE>>podstawowy kanał IDE>>właściwości>>ustawienia zaawansowane i sprawdź w jakim trybie jest
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 04 2008 - 08:55

Witam; przy 1GB RAM-u i nie odkurzanym (optymalizowanym) komputerze to ma się prawo zacinać przy takiej ilości pamięci należy za każdym razem przed wyłączeniem przeglądarki wyczyścić jej bufor. Oczyścić komputer (system) z zbędnych wpisów, wyłączyć zbędne operacje w Windowsie oraz programy. A i tak czasami będzie ci się komputer zacinał, chyba że zwiększysz ilość RAM-u, np. do 2GB.
  • 0

#8 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 14 04 2008 - 12:29

brutus3 i przez to niby muzyka spowalnia? nie przesadzaj, ja miałem kiedyś 512MB ramu i system nie czyszczony ROK i nic się nie zacinało, wg. mnie mógł się dysk w PIO przełączyć
  • 0

#9 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 14 04 2008 - 13:09

Witam; przy 1GB RAM-u i nie odkurzanym (optymalizowanym) komputerze to ma się prawo zacinać przy takiej ilości pamięci należy za każdym razem przed wyłączeniem przeglądarki wyczyścić jej bufor. Oczyścić komputer (system) z zbędnych wpisów, wyłączyć zbędne operacje w Windowsie oraz programy. A i tak czasami będzie ci się komputer zacinał, chyba że zwiększysz ilość RAM-u, np. do 2GB.

Kiedyś miałem Pentium 166MMX i 32 ramu i muzyka nie cięła, a internet tez chodził (wolno, bo wolno, na modemie :-)). Niedługo żeby posłuchac mp3 to bedzie trzeba 16 rdzeni, 32GB ram, 8 kart graficznych i zasilacz 5kW
  • 0

#10 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 14 04 2008 - 14:59

Ja zostaję przy tym ,że to przez procesor. Tak jak pisałem w poprzednim poście. Zbyt dużo operacji na nim też nie wyciągniesz. Co do cięcia się muzyki przy słuchaniu z netu to mój znajomy też tak miał. Na procesorze Pentium D 2,6ghz też musiał poczekać chwilę aż się wszystko uspokoi. U niego to był problem w tym, że nie miał żadnego dobrego zabezpieczenia i tym samym pełno śmieci w kompie. Dopiero format mu pomógł i postawienie dobrego firewalla z antyvirem.
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 04 2008 - 17:27

Powiem na przykładzie mojego komputera nie mam wirusa (mogę loga z kompa podać), mam w miarę zabezpieczony komputer i czyszczony. I tak Sempron 3000+/1GB RAM i jak mam włączony screamer radio (nie całe 500kB) i ściągam jakiś plik dłuższy niż 5MB to w połowie ściągania muzyka się zacina i mam odtwarzanie tak skokowo. A mam transfer w dialogu (DialNet) 2Mb/s czyli 256kB/s. To jest już w miarę dobry transfer a mimo to są problemy choć wszystko mam ustawione prawidłowo a że RAM jest tego przyczyną to stwierdziłem na tym że na początku miałem 512MB RAM-u i jak plik miał 2MB to już w tym momencie muzyka się zacinała i nie tylko ona bo na google filmy video się zacinały. Dlatego zależy to od wielkości RAM-u i prędkości transferu.

  • 0

#12 still

still

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 14 04 2008 - 18:50

Ja tam mam athlona 1.0, 256 sdramu, zawalony komp, pełno geodezyjnych programów i kiepski transfer (co do netu), a nic mi się nie tnie i wszystko śmiga...

A co do problemu to czy występuje od samego początku, czy od jakiegoś czasu?

  • 0

#13 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 14 04 2008 - 19:09

Celeron 1,2Ghz 512 KB..No nie jest to potwór wydajności. Dużo rzeczy ma prawo sie na nim ciąć niestety. Szczególnie nowe gry. Dziwne,że w ogóle na nim idą.

Ten procek to tak jak jeden rdzeń pentium dual core e2140. Za mało do odtwarzania mp3? Jak gra nie obsługuje dwóch rdzeni to będzie chodzić równie dobrze na nim jak i na pentium dual core.

Powiem na przykładzie mojego komputera nie mam wirusa (mogę loga z kompa podać), mam w miarę zabezpieczony komputer i czyszczony. I tak Sempron 3000+/1GB RAM i jak mam włączony screamer radio (nie całe 500kB) i ściągam jakiś plik dłuższy niż 5MB to w połowie ściągania muzyka się zacina i mam odtwarzanie tak skokowo. A mam transfer w dialogu (DialNet) 2Mb/s czyli 256kB/s. To jest już w miarę dobry transfer a mimo to są problemy choć wszystko mam ustawione prawidłowo a że RAM jest tego przyczyną to stwierdziłem na tym że na początku miałem 512MB RAM-u i jak plik miał 2MB to już w tym momencie muzyka się zacinała i nie tylko ona bo na google filmy video się zacinały. Dlatego zależy to od wielkości RAM-u i prędkości transferu.

To co piszesz jest tylko i wyłacznie sprawą łącza. Ludzie, bez przesady do zwykłego odtwarzania mp3 wystarczy wystarczy procesor 100 mhz i 32mb ramu i nic nie będzie cieło. Wiem ze trudno w tym przypadku znaleźć przyczynę, ale jak nikomu nic nie przychodzi do głowy to lepiej nic nie pisać niż na siłę wymyslac że procek 1.6 GHz i 1GB ramu to za mało zeby mp3 posłuchać. Co ma quada do mp3 kupic?

Problem pewnie tkwi jakiś w sterownikach (od chipsetu instalowałeś?) albo jakis nieprawidłowych ustawieniach. Sprawdź PIO, zobacz jakie jest obciążenie procesora podczas tego odtwarzania
  • 0

#14 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 19 04 2008 - 17:32

Celeron 1,2Ghz 512 KB..No nie jest to potwór wydajności. Dużo rzeczy ma prawo sie na nim ciąć niestety. Szczególnie nowe gry. Dziwne,że w ogóle na nim idą.

To nie jest celeron 1.2Ghz, takiego nie ma
  • 0

#15 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 19 04 2008 - 17:40

Jest napisane jak byk,że Celeron w CPU-Z. A dokładnie Intel Celeron 420. Tylko,że faktycznie 1,6 a nie 1,2 :P ~mój błąd~
  • 0

#16 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 19 04 2008 - 19:11

To sie nazywa EIST :P

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zacinanie komputera przycinanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych