Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer nie uruchamia się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 arek1713

arek1713

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 18 11 2014 - 21:55

Witam

Mam problem z komputerem. Wczoraj podczas próby uruchomienia starszej wersji systemu

(xp, bo mam 2 systemy zainstalowane) włączyło się skanowanie dysku D i zaczęło się kasowanie plików – „usuwanie segmentu rekordów oddzielonego pliku” więc zrestartowałem komputer aby nie utracić danych (a nie było innej możliwości przerwania tej operacji)

Mam 2 dyski:

Jeden podzielony na 2 partycje:

C – systemowa (system główny vista)

D – na pliki (nie powinien zawierać żadnych plików systemowych)

Oraz:

E – starszy system (xp)

Po restarcie zaczęły się problemy. System główny przestał się uruchamiać. Zatrzymuje się na ładowaniu „Microsoft Corporation” (pasek cały czas się ładuje ale nie daje to efektu, czekałem pół godziny). Przy włączaniu mam możliwość uruchomienia komputera w kilku trybach:

Uruchom system normalnie, Ostatnia znana dobra konfiguracja – zatrzymuje się na ładowaniu;

Tryb awaryjny (z obsługą sieci, z wierszem polecenia) – w tych trybach pojawia się okienko:Ładowanie plików systemu Windows Czekaj…

Proces zatrzymuje się na załadowano: \Windows\System32\Drivers\aswRvrt.sys po jakimś czasie pojawia się czarny ekran i widać tylko kursor.

Próbowałem kilka razy, różne tryby, dałem mu chwilę ale nic to nie dało. Po tym zdarzeniu stwierdziłem, ze przy restarcie systemu w momencie kasowania plików uszkodziły się jakieś pliki systemowe, więc spróbowałem odpalić system operacyjny z płyty instalacyjnej systemu. Z menu wybrałem opcję „Napraw komputer”. Włączyło się okienko „Opcje odzyskiwania systemu” z możliwością wybrania woluminu z którego ma być załadowany sterownik dla dysków twardych tzn. „Jeśli nie widzisz swojego systemu na liście, kliknij przycisk Załaduj sterowniki, aby załadować sterowniki dla dysków twardych” i przycisk Załaduj sterowniki (co ciekawe po wyborze tej opcji wyświetla mi moje dyski na kompie, ale zamienia je między sobą, tzn. dysk C oznacza jako D i na odwrót). Nie zmieniałem nic z tymi sterownikami i nacisnąłem po prostu „Dalej >” i włączyło się „narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia”. Wyszukało że rzeczywiście jest jakiś problem z rozruchem systemu i że coś z tym zrobił i po restarcie powinno OK. W tym momencie nie wiedziałem czy system odpalić normalnie czy z płyty. W każdym bądź razie po tym niby naprawianiu zmieniło się jedynie tyle, że pasek ładowania Microsoft Corporation dochodzi do końca, pojawia się czarny ekran po czym nagle samoistny restart (w każdym trybie to samo). Odpalałem w tym czasie kilka razy narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia za każdym razem coś podobnego wyświetlało ( w logach) i że po restarcie będzie ok, aż do momentu kiedy i ta funkcja przestała działać z powodu:

„StartRep.exe – Błąd aplikacji

W aplikacji wystąpił wyjątek unknown software exception ( 0x80000003) pod adresem 0x7302764a”

Po kliknięciu Ok włącza się menu z kilkoma opcjami:

Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia

Przywracanie systemu

Windows Complete PC Restore

Narzędzie diagnostyczne pamięci systemu Windows

Wiersz polecenia

I na tym utknąłem… bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.



  • 0

#2 arek1713

arek1713

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 23 11 2014 - 00:46

Coś ktoś?

Dorzucam logi z chkdsk.

 


Załączone pliki


  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 23 11 2014 - 02:10

Uruchom CMD (jako administrator) i wpisz polecenie sfc /scannow
  • 0

#4 arek1713

arek1713

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 23 11 2014 - 06:16

Uruchom CMD (jako administrator) i wpisz polecenie sfc /scannow

Dostep do wiersza polecen mam tylko z funkcji "napraw komputer" uruchamianej z plyty instalacyjnej systemu wiec nie mam mozliwosci ppm i uruchom jako administrator. Czy da rade z konsoli cmd uruchomic ja ponownie jako administrator? Albo sama funkcje odpalic z uprawnieniami administratora? Prosze o info.
  • 0

#5 arek1713

arek1713

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 06 12 2014 - 17:46

I jak jest ktoś w stanie pomóc? Po wielu próbach uruchomienia doszedłem do wniosku, że jest to wina uszkodzania kont użytkowników, bo po załadowaniu paska windows, pojawią się czarny ekran i kursor, i w momencie kiedy powinny się załadować konta wtedy samoistny restart. Natomiast jeśli próbuje uruchomić starszy system, wywala błąd: Plik lub katalog \$Extended\$Reparse jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Uruchom program CHKDSK.


  • 0

#6 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 06 12 2014 - 21:59

Jak dasz tą komendę co podpowiedział Qauke w wierszu poleceń z płyty wina też powinna sprawdzić integralność ważnych plików systemowych także do roboty.


  • 0

#7 arek1713

arek1713

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 07 12 2014 - 01:51

Jak dasz tą komendę co podpowiedział Qauke w wierszu poleceń z płyty wina też powinna sprawdzić integralność ważnych plików systemowych także do roboty.

No właśnie tylko z płyty mam dostęp do wiersza poleceń. Taki komunikat mi się wyświetla:
2w1tbh4.jpg

Użytkownik arek1713 edytował ten post 07 12 2014 - 01:53

  • 0

#8 BAKUN

BAKUN

    Zaawansowany użytkownik

  • 470 postów

Napisano 07 12 2014 - 11:34

Mówiłeś że pliki były usuwane i restart zrobiłeś. Widocznie brakuje jakiegoś pliku ważnego. Naprawa z płyty nie zawsze pomaga (sam sie przekonałem) Reinstal systemu polecam. Wiem wiem powinno się naprawiać błedy a nie je przeskakiwać prostymi sposobami :)


  • 0

#9 arek1713

arek1713

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 07 12 2014 - 12:47


Niestety nie mogę tego zrobić, gdy jest jakaś szansa na odzyskanie systemu. Mam tam sporo danych, które musiałbym przegrywać, a dwa mam niezapisane zakładki, historie, itd. w firefoxie, do których nie miałbym dostępu po reinstalowaniu systemu (potrzebne są mi do pracy, aktualnie siedzę na lapku i robię co innego, ale mam nadzieję, że kiedyś mi się uda odpalić system, żebym nie musiał pracować od nowa)

Użytkownik Qauke edytował ten post 16 12 2014 - 23:08
Nie cytuj postów poprzedzającego!

  • 0

#10 arek1713

arek1713

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 30 12 2014 - 18:04

Udało mi się odpalić SFC

logi z sfc /SCANNOW /OFFBOOTDIR=d:\ /OFFWINDIR=d:\Windows:
http://wklej.org/id/1567206/

logi z sfc /SCANNOW /OFFBOOTDIR=c:\ /OFFWINDIR=d:\Windows:
http://wklej.org/id/1567209/

 

Znalazłem też taką oopcję:
find "[SR]" C:\TEMP\CBS.log > C:\TEMP\sfcdetails.txt
Wrzucam z niej logi:
http://wklej.org/id/1567211/
http://wklej.org/id/1567214/

 

Link do wszystkich plików oddzielnie, bo nie wiem czy wszystkie wiersze czytelne na tej stronie:

http://sendfile.pl/upload/181560,181561,181562,181563.html
http://www.sendspace.com/filegroup/uyMatkXl0XULuuP2zy58%2F59njz5dOTDP



Użytkownik arek1713 edytował ten post 30 12 2014 - 18:05

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych