Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer do ok. 2200zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#81 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 13 07 2008 - 15:20

Instalować system, to sam instalujesz. Oni mogą Ci złożyć kompa za darmo.



to wiem ciemy nie jestem czyli bios sami ustawiamy?

  • 0

#82 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 14 07 2008 - 10:00

Oc będę robił, ale dopiero wtedy, kiedy nauczę się dobrze je robić;P Mowię, zobacze co odpiszą...

To jak możecie to dajcie linki do tych pamięci w kolejności od najbardziej opłacalnej/najlepszej do najmniejopłacalnej/najgorszej:) Wiem wiem męcze strasznie ale wole kupić lepsze niż gorsze:)

http://www.apollo.pl/store/show_detail/36367
http://www.apollo.pl/store/show_detail/26593
goodramów PRO - nie ma(chyba:P)
Mushkiny - nie ma(chyba:P)

Czyli mam ttylko 2 opcje? Tyle jest ramów a tylko tyle się opłaca:D


Bla, bla, bla. Trzy strony piep... o pamięciach z których nic nie wynika.
Czy nikt tu nie widzi że kupujesz e8400, a ten chodzi na magistrali 333 z mnożnikiem 9. Jak ustawisz pamięci 1:1 to na stocku bedą pracowały z prędkością 667 MHz. Jak podkręcisz procka do 3,6GHz to osiągną 800MHz. Z procka bedziesz pewnie w stanie wyciągnąć coś ok 3,8GHz, max 4 - kręcenie powyżej zwykle wymaga już znacznego podnoszenia napięcia, dobrych chłodzen itp - ogólnie sztuka dla sztuki . Przy 3,8 pamięci będą chodzić na 840Mhz - tyle to robią najtańsze goodramy czy kingstony po 200 zł za 4 GB. A cały czas mówię tu o dzielniku 1:1 - nic nie stoi na przeszkodzie żeby ustawić inny dzielnik, wtedy pamięci nie mają szans zablokowania OC. Więc całe gadanie czy OCZ czy Giele czy jeszcze nie wiadomo co nie wiem czemu ma służyć - chyba nabijaniu postów. Więc bierz jakieś tanie ramy 800Mhz jak nie masz kasy, w zupełności wystarczą do średniego OC, chyba że zamierzasz bić rekordy w kręceniu proca i superpi

  • 0

#83 Uchol

Uchol

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 14 07 2008 - 11:25

Dobra chyba wezme geile i będę miał już święty spokuj, najwyżej kiedyś się wymieni.
  • 0

#84 matiEX

matiEX

    Stały użytkownik

  • 222 postów

Napisano 14 07 2008 - 20:42

Bla, bla, bla. Trzy strony piep... o pamięciach z których nic nie wynika.
Czy nikt tu nie widzi że kupujesz e8400, a ten chodzi na magistrali 333 z mnożnikiem 9. Jak ustawisz pamięci 1:1 to na stocku bedą pracowały z prędkością 667 MHz. Jak podkręcisz procka do 3,6GHz to osiągną 800MHz. Z procka bedziesz pewnie w stanie wyciągnąć coś ok 3,8GHz, max 4 - kręcenie powyżej zwykle wymaga już znacznego podnoszenia napięcia, dobrych chłodzen itp - ogólnie sztuka dla sztuki . Przy 3,8 pamięci będą chodzić na 840Mhz - tyle to robią najtańsze goodramy czy kingstony po 200 zł za 4 GB. A cały czas mówię tu o dzielniku 1:1 - nic nie stoi na przeszkodzie żeby ustawić inny dzielnik, wtedy pamięci nie mają szans zablokowania OC. Więc całe gadanie czy OCZ czy Giele czy jeszcze nie wiadomo co nie wiem czemu ma służyć - chyba nabijaniu postów. Więc bierz jakieś tanie ramy 800Mhz jak nie masz kasy, w zupełności wystarczą do średniego OC, chyba że zamierzasz bić rekordy w kręceniu proca i superpi

Nurek to w takim razie po co kupowac inne ramy niz te najtansze skoro i tak proc C2D 8400 (taki jaki ja chce kupic) na boxowym chłodzeniu wiecej nie wyciagnie niz takie taktowanie jakie ramy maja w standardzie czyli te 800mhz czy 840mhz...zgłupiałem teraz zupełnie :/ i nie wiem juz co kupic (sorry ze pisze w innym topicu)
  • 0

#85 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 14 07 2008 - 20:51

Nurek to w takim razie po co kupowac inne ramy niz te najtansze skoro i tak proc C2D 8400 (taki jaki ja chce kupic) na boxowym chłodzeniu wiecej nie wyciagnie niz takie taktowanie jakie ramy maja w standardzie czyli te 800mhz czy 840mhz...zgłupiałem teraz zupełnie :/ i nie wiem juz co kupic (sorry ze pisze w innym topicu)

No nie ma sensu. Dlatego to napisałem. Chyba że kiedyś zmienisz chłodzenie i bedziesz chciał kręcić wyżej, ale to zawsze z dzielnikiem mozna zjechać. Chyba że zalezy ci na wynikach w benchmarkach, superpi itp. W normalnym użytkowaniu różnica między pamięciami 800MHz a 1200 jest w zasadzie niezauważalna.
  • 0

#86 matiEX

matiEX

    Stały użytkownik

  • 222 postów

Napisano 14 07 2008 - 20:53

No zamierzam wymienic chłodzenie na inne ale to za kilka miesiecy tym bardziej ze narazie to mi nie bedzie potrzebne(OC) ale w przyszłości oczywiscie ze tak bo to bardzo lubie:) troche z wprawy wyszedlem ale niedlugo stane na nogi:)
  • 0

#87 sniper45

sniper45

    Początkujący

  • 55 postów

Napisano 14 07 2008 - 22:39

Nurek - a jaki problem wrzucić inny dzielnik?
To co piszesz jest bez sensu.
Kto normalny do OC nie zmienia dzielnika? :blink:
  • 0

#88 matiEX

matiEX

    Stały użytkownik

  • 222 postów

Napisano 14 07 2008 - 23:04

wrzucic inny dzielnik tzn??
  • 0

#89 sniper45

sniper45

    Początkujący

  • 55 postów

Napisano 14 07 2008 - 23:21

http://forum.idg.pl/plyty_glowne-f105-dzie...ci-t112438.html
  • 0

#90 Uchol

Uchol

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 16 07 2008 - 21:48

Kurde, przyszedł do mnie komp, gdy podłączyłem grafe i wszsytkie kable, zaczął pikać... Okazało się chyba że nie podłączyłęm zasilania do grafy, ale tu mam problem bo mam 2 taki kable ale jeden z odchylanymi 2 pinami(też pci-e) więc podłączyć tylko ten jeden 6 pinowy czy też ten z odchylanymi(łącznie 8 jak odchylisz to masz 6 pinowy) nie chce se czegoś zepsuć dlatego pytam tak szczegółowo


Edit: połączyłem 2 i nie pika zaraz lukne czy all działa:)


Edit2: A więc jest tak: na karcie świecą się 3 z 4 lampek i nie działa mimonitor (podłączony przejściówką) więc co mam robić?? Od początku same problemy...

Ok monitor działa, ale teraz gdy płyta windowsa sprawdza komputer itp wyświetla się niebieski ekran z białymi napisali i pisze coś o miejscu na dysku*jest pusty więc tio nie to) i o aktualizacji biosa, więc to chyba to, więc jak zaktualizować bios??


http://rapidshare.com/files/130138018/b__d.rar.html oto co wyskakuje

Dodam też że windows to: Win Xp Pro SP1(2 gdzieś mi wcieło)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych