Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komp nie czyta dysku twardego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 wkurzony666

wkurzony666

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 14 01 2014 - 02:10

Witam!

 

Mam taki problem, otóż po restarcie włączył się CHKDSK, powiedziałem ,,no spoko, sprawdzi, poczekam".

Ale nic z tego, ponieważ coś się zrąbało i system nie chciał się włączyć, były ciągle resety. Potem już w ogóle system zaczął ciągle recovery (win7 64bit) ale nie naprawił.

 

Wyciągnąłem ten dysk (WD blue 500GB, dosyć stary), włożyłem 120gb awaryjny od laptopa, zainstalowałem na nim XP 64 bit - wszystko działa, podłączyłem drugi dysk od laptopa, żeby sprawdzić - wykrywa oba. Podłączyłem spowrotem 500GB, lecz go już nie widdzi w Mój komputer. Mam też drugi dysk 500Gb, tyle że od Seagate ale go też nie widzi!

 

Czy to może znaczyć, że dysk się po prostu spalił i w żaden sposób nie odzyskam dość ważnych danych z niego? 

Miałem już raz taką samą sytuację, też 500GB, tyle że Seagate, ale słyszałem opinie, że te dyski dosyć szybko się palą.

 

 

Więc czy jest możliwość odzyskania danych z dysku, czy idzie na złom?

 

 

Proszę o szybką odpowiedź, 

 

pozdrawiam.



Użytkownik wkurzony666 edytował ten post 14 01 2014 - 02:14

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 01 2014 - 13:54

Dyski się tak "po prostu" nie palą, mają bezpieczniki, które w razie awarii zasilania ulegają uszkodzeniu. Zobacz płytkę w poszukiwaniu przepalonego bezpiecznika. Sprawdź czy dysk się kręci, może elektronika uległa uszkodzeniu(tylko nie rozkręcaj sic.).



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: dysk



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych