Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań co do wyboru konta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Mercus

Mercus

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 04 12 2014 - 01:47

Witam, 
chciałem poprosić o opinie w następującej sprawie: zamierzam zlikwidować konto w moim obecnym banku i otworzyć nowe. Upatrzyłem sobie dwa konta: konto mobilne w mbanku i dobre konto w millenium. Zależy mi na tym, żeby konto było w miarę możliwości bezpłatne lub ew. prowadzone za niewielką, symboliczną opłatą. Które z tych kont polecacie? Czy bank Millenium też zajmie się za mnie wszystkimi formalnościami związanymi z przeniesieniem konta (bo mbank z tego co się dowiedziałam tak robi)? Zależy mi na darmowych wypłatach z bankomatów, miesięczne wpływy to ok. 2300, sporadycznie płacę kartą więc fajnie by było gdyby opłata za nią nie była pobierana przy niezbyt wygórowanych kwotach płatności. Ciekawy jestem też czy te konta mają jakieś ukryte płatności? Na co zwrócić uwagę przy ew. zakładaniu konta w którymś z tych banków? Na http://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konto-osobiste/ekonto-mobilne/
 widziałem ofertę mbanku konta osobistego a jednocześnie oszczędnościowego z oprocentowaniem 4%. czy każdy może takie konto otworzyć, czy trzeba mieć określoną ilośc pieniędzy na koncie przy jego uruchamianiu? 
Może ktoś wyrazić swoją opinię? 
Z góry dziękuję i pozdrawiam

 



  • 0

#2 filczynski

filczynski

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 05 12 2014 - 13:04

Na początek sprawdź PW, wysłałem CI tam link do mojego artykułu jeśli chodzi o wybór kont (nie chce być posądzony o reklamę, dlatego przez PW :))

 

Co do banków:

aktualnie od wielu lat mam tego typu konto w BZ WBK. Kiedyś to było konto < 30, teraz Godne Polecenia. Narazie nie ma opłat, choć bank ten powiedzmy drożeje z czasem od kiedy ma go Santander.

 

W Millennium miałem konto firmowe. Samo konto prowadziło się ok, wkurzyłem się gdy stwierdzili, że podnoszą mi opłatę i to tak konkretnie. Wtedy zamknąłem, nie robili problemów. W przypadku konta indywidualnego może być jednak lepiej :)



  • 0

#3 bokswork

bokswork

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 09 01 2015 - 17:15

ja mam w mbanku 2 konta i nie narzekam :) choć jedynie do transakcji internetowych, bo kiedyś mbank pobierał prowizję za wypłaty z bankomatów i przeniosłem do pkobp


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych