Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań - Logitech MX Air i MX Revolution


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Virooz

Virooz

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 27 01 2010 - 18:24

Witam.

Drodzy forumowicze, jestem na etapie zakupu myszy do stacjonarnej maszynki, do tej pory używam logitech mediaplay. Wiadomo że ludzkie przyzwyczajenia są bardzo trudne do zmian, tak więc szukam czegoś co godnie zastąpi mi już leciwą 5letnią myszkę.


Zainteresowanie moje jest nad zakupem myszy Logitech MX Air lub MX revolution. Z komputera korzystam głównie do obrabiania zdjęć, oglądania filmów, słuchania muzyki i przeglądania internetu, jakieś granie ale to bardzo rzadko.


To czego wymagam od myszki to aby działała płynnie (na powierzchni podkładek fellowes - bo są najwygodniejsze), aby była możliwość skonfigurowania dodatkowych klawiszy tak, abym mógł pogłaśniać i przyciszać dźwięki systemowe myszą (filmy, etc).



Moje prośby a zarazem pytania które kieruję przede wszystkim do ludzi którzy używają w/w sprzętów (najlepiej pod kontrolą Windowsa XP), może najpierw dot. MX Air :
1) Czy pogłaśnianie w powietrzu, wymaga jakiegoś super mocnego "machania" myszką, czy działa to bardzo precyzyjnie?
2) Jak sprawuje się "wirtualna rolka"? Czy jest to w miarę precyzyjnie działający mechanizm, czy też trzeba się przy tym nieco 'poddenerwować' ?
3) Na jaki okres wytrzymuje jedno naładowanie akumulatora ( średni czas pracy ) ?
4) Jakieś wady po okresie użytkowania?

dot. MX Revolution :
a) Czy da się w setpoint (wersja pod windows XP) skonfigurować wychylenie boczne rolki (przewijanie na boki) jako pogłaśnianie oraz przyciszanie?
;) Czy mysz działa także na powierzchniach typu mebel tapicerowany, dywan etc.? (wiem że pytanie irracjonalne, lecz przy oglądaniu filmów może się nadać taki dziwny użytek - mediaplay działa bardzo dobrze na w/w powierzchniach)?
c) Na jaki okres wytrzymuje jedno naładowanie akumulatora ( średni czas pracy ) ?
d) Jakieś wady po okresie użytkowania?


Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie!

Paweł

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych