Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka Wersji Visty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacu

jacu

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 15 01 2007 - 21:19

Witam.
Ostatnio Microsoft wydał kilka wersji Windowsa Visty, czyli Home Basic, Buisness oraz Ultimate Upgrade.
Chciałem zapytać czy ta ostatnia oferuje szereg nowych możliwośći w porównaniu do powszednich, bowiem w sieci znalazłem jej cenę,
która w porównaniu do powszednich jest zdecydowanie wyższa, do kogo także jest adresowana?

  • 0

#2 zdzisekbutton

zdzisekbutton

    Stały użytkownik

  • 167 postów

Napisano 15 01 2007 - 21:46

Ultimate- ultimatum. Zawiera wszystkie opcje, windows aero it. Jest najbogatszą wersją Visty. Tyle co wiem.

  • 0

#3 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 15 01 2007 - 21:54

http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=96
  • 0

#4 genziutek

genziutek

    Pionek

  • 376 postów

Napisano 06 02 2007 - 22:08

Ja ich naliczyłem 6. Oto one, jeśli kogos interesuje ta informacja:
Windows Vista Starter
Starter przeznaczony jest przede wszystkim dla użytkowników, którzy nie zetknęli się jeszcze z żadną z wcześniejszych wersji Windowsów lub uważają się za użytkowników początkujących.
Zawiera podstawowe funkcje systemu, przy czym architekci położyli nacisk na intuicyjność interfejsu i rozbudowany system pomocy z tutorialami video. Jako, że wersja ta jest najskromniejszą wersją systemu będzie dostępna za niewielką opłatą poprzez partnerów microsoftu a także w systemach OEM i programach sponsorowanych.

Windows Vista Home Basic
Ta wersja systemu zawiera, według producenta, wszystko to co jest potrzebne niewymagającemu użytkownikowi 'domowemu', a więc surfowanie po internecie, wysyłanie poczty, prosta obróbka i tworzenie dokumentów.
Jak we wszystkich wersjach Windows Vista twórcy zapowiadają zwiększoną dbałość o bezpieczeństwo komputera i danych w czasie pracy, przeszukiwania internetu, czytaniu mail'i. Dodano także nowy system kontroli przeznaczony dla rodziców ('parental control system') pozwalający monitorować i kontrolować poszczególnych użytkowników systemu.
Wersja Home Basic będzie także szczególnie łatwa w zainstalowaniu oraz będzie posiadać specjalne narzędzia do łatwego i bezbolesnego przeniesienia danych z wcześniejszych systemów.

Windows Vista Home Premium
W odróżnieniu od Home Basic, ta wersja przeznaczona jest dla wymagającego użytkownika domowego, rozbudowano tu funkcje multimedialne, dodano nowy interfejs Aero - bardziej wyrafinowany, efektywny i ładniejszy.
Dzięki tej wersji będziesz mógł łatwo przeglądać i dzielić się ze znajomymi plikami multimedialnymi (zdjęcia, muzyka, video itp), obrabiać je (np. stworzyć i nagrać swój własny film DVD) ponieważ będzie zawierała 'Windows Media Center' - narzędzie pozwalające przekształcić komputer w domowe centrum rozrywki.
Na uwagę zasługuje także funkcje obsługi laptopów ułatwiające komunikację i synchronizację danych a także obsługa nowej technologii Windows SideShow ( wyświetlanie kluczowych informacji - np.: nowo odebranych maili - bez włączania laptopa!Dołączona grafika )

Windows Vista Bussines
Wersja przeznaczona dla wszystkich form biznesu - od małych firm po duże przedsiębiorstwa. Jak obiecuje microsoft małe przedsiębiorstwa, dzięki tej wersji, zaoszczędzą na kosztownym supporcie i administracji systemu. Duże firmy będą mogły odciążyć pracowników działów IT.
Windows Vista Bussines oferuje także lepsze zarządzanie współdzielonymi dokumentami i projektami niezależnie od tego czy pracownicy znajdują się w biurze czy poza nim.
Jak we wszystkich wersjach Visty, ogromną wagę położono na bezpieczeństwo systemu. W nowej wersji przearanżowano, na przykład, hierarchię użytkowników, tak że drastycznie zmniejszyło się prawdopodobieństwo włamań do systemu spowodowane błędnymi lub zbyt dużymi uprawnieniami użytkownika. Dodano także zaawansowany system archiwizacji danych i monitorowania 'hardware'u' zabezpieczający przed utratą danych nawet w najbardziej ekstremalnych wypadkach.
Podobnie jak 'Home Premium' Vista Bussines wyposażona jest w nowy, trójwymiarowy interfejs ułatwiający zarządzanie wszystkimi procesami komputera oraz Windows SideShow przyśpieszający korzystanie z laptopów i szybko potrzebnych informacji.

Windows Vista Ultimate
Wersja 'Ultimate' łączy w sobie zalety systemów 'Home Premium' i 'Bussines' i przeznaczona jest dla tych wszystkich, którzy chcą używać komputera do pracy i rozrywki. Pozwala łatwo zintegrować się z siecią biurową gdziekolwiek jesteś: w pracy, domu, czy podrózy. A po pracy możesz skorzystać z zaawansowanych możliwości multimedialnych jakie daje 'Windows Media Center' umożliwiających przekształcenie komputera w odtwarzacz muzyki, album fotograficzny, tuner TV, czy nawet HDTV. Windows Vista Ultimate posiada także zaawansowany system kodowania danych 'BitLocker' uniemożliwiający kradzież danych obojętnie gdzie się znajdujesz.
Wersja ta wydaje się idealna dla właścicieli małych firma, którzy chcą mieć jeden komputer do wszystkiego.

Windows Vista Enterprise
Najbardziej rozbudowaną wersją systemu Windows Vista jest wersja systemu przeznaczona dla przedsiębiorstw i organizacji globalnych. Dostępna ona będzie wyłącznie dla uczestników programu 'Microsoft Software Assurance' lub posiadających 'Microsoft Enterprise Agreement'.
W tej wersji nacisk położono na zmniejszenie kosztów utrzymania systemu, bezpieczeństwo oraz standaryzacje i kompatybilność.
Windows Vista Enterprise posiada wbudowany hardwarowy mechanizm kodowania danych 'BitLocker', narzędzia do współpracy między systemami (starszymi wersjami Windowsów oraz Unix'em ). Uruchamianie procesów unixowych zapewni SUA (Subsystem for Unix Applications) lub specjalny microsoftowy program pomocy przeznaczony dla integratorów systemów.
Windows Vista Enterprise nie będzie dostępny w sprzedaży detalicznej lecz jedynie dla klientów 'Microsoft Volume License'

PS.: Mi się osobiście nie śpieszy do jednej z wyżej wymienionych pozycji :D
  • 0

#5 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 07 02 2007 - 16:21

Myślę, że powyższy post wszystko wyjaśnia. Windows Vista Ultimate, chyba, że masz firmę. Ale ogólnie myślę, że nie należy się spieszyć z Vistą. Radzę poczekać na opinie użytkowników i Service Pack.
  • 0

#6 Gość_Wasacz_*

Gość_Wasacz_*

Napisano 07 02 2007 - 17:21

Windows Vista Enterprise
Najbardziej rozbudowaną wersją systemu Windows Vista jest wersja systemu przeznaczona dla przedsiębiorstw i organizacji globalnych.

Najbardziej rozbudowaną i zarazem najlepszą wersją jest Vista Ultimate, a nie - tak, jak napisałeś - Enterprise.

Do autora tematu: jeśli masz zamiar zainwestować w nowy system Microsoftu i nie masz aż tak wysokich wymagań - Vista Home Premium na pewno ci wystarczy.
  • 0

#7 gradu

gradu

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 14 11 2007 - 12:29

:lol: Witam czy ktos moze wie czy to prawda ze po nowym roku ma wyjsc vista z SP1?Czy to prawda i gdzie to mozna sprawdzic?
  • 0

#8 yahoo69

yahoo69

    Nałogowy palacz, uzależniony od adrenaliny

  • 763 postów

Napisano 14 11 2007 - 12:37

przedewszystkim do wisty potrzebny jest dobry sprzet.........bo 1gb ramu to troszke za malo ..........niby buja sie n1a 512 ale nie ma to jak XP SP2 sprawdzony system.....
  • 0

#9 rolensy

rolensy

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 24 11 2007 - 13:26

ja niedługo planuje sobie fundnąć komputer ofc w Viście.. i mam pytanko.. nie jestem studentem więc nie wymagam dużo:) chciałbym sie dowiedzieć jaka wersja visty jest najlepsza pod moje wymagania: gry, filmy, net. to tak w przyblizeniu.. nie prowadzę zadnej firmy wieć nie chce pod firmy:)

Dalej uważacie ze dla takich jak ja to Ultimate? czy moze cos HOME ....?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych