Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karta sieciowa pod routery UPC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 com-batant

com-batant

    Początkujący

  • 46 postów

Napisano 26 11 2014 - 11:36

Witajcie, mam następujący problem.

Posiadam internet od UPC 60mb/s. Wszystko było fajnie, dopóki router był podłączony do komputera kablem. Niestety, musiałem przenieść się do drugiego pokoju, który jest dosłownie za ścianą, router jest może ze 2 metry od niego, tylko że przez ścianę, i transfer, mimo dobrego zasięgu sygnału spadł do zaledwie 3-3,5 mb/s, co jest nieco drażniące. Nie chcę ciągnąć kabli i wiercić w ścianach, dlatego poszperałem trochę jak to naprawić.
 

Doszukałem się informacji, że prawdopodobnie, moja karta sieciowa pod USB (Pentagram Hornet jakaśtam) nie jest kompatybilna z modemo-routerem Technicolor, który dostałem od dostawcy internetu i to przez to taki spadek transferu. Tu pojawia się moje pytanie, czy wiecie może, które karty są z takim routerem w pełni kompatybilne? Nie chciałbym się nadziać i kupić czegoś, co także nie będzie odpowiednio funkcjonowało.

Dodam, że na laptopie współlokatora, nawet kiedy ten siedzi dalej od routera, prędkość jest w granicach 55-60mb/s, więc problem z pewnością nie leży po stronie routera.

A może wiecie jak taki problem załatwić bez konieczności wymiany karty siecowej? Próbowałem już zmieniać kanały na których sieć funkcjonuje, próbowałem wymuszać na karcie sieciowej standard N, jednak nic to nie daje.



  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 27 11 2014 - 11:11

Jeśli ma to być karta do stacjonarnego to polecam cokolwiek na PCI. Na pewno będzie mocniejsze od tego g...a na USB. Gdzie to właściwie ma antene:) Spróbuj może jeszcze pozmieniać ustawienia samej karty.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych