Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karta graficzna 2x dvi-d, monitor d-sub (PROBLEM)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Winatte

Winatte

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 07 2015 - 12:26

Nie wiem czy dobre miejsce na pisanie moich problemow ale moze ktos znajdzie sie kto bedzie wiedzial o co chodzi.

Mianowicie byłam w sklepie znaleść przejsciówkę do mojego kabla od monitora zeby został podpiety do karty graficznej (Radeon r9 290). Pan tam powiedzial mi ze 1. nie ma takiej przejsciowki on 2. i tak by nie dzialalo 3. zostaje mi kupic albo nowa karte co by było smieszne bo w kij droga, lub nowy monitor.

Pisze tu bo chce sie o tym wiecej dowiedziec i lepiej dostac wiecej opinii niz od jakiegos kolesia ze sklepu komputerowego.

Kupiłam przejsciowke juz wczesniej i ona ma mi niedlugo przyjsc wlasnie z vga female, dvi-d male ale czytalam tez gdzie nie gdzie ze z jakichs tam powodow nie bedzie dzialac i wlasnie tu sie gubie... czemu ma nie dzialac.

Mam rowniez zamiar kupic ten nowy monitor ale rowniez nie wiem jaki... Czy ma być to monitor dvi czy dvi-d albo to zadna roznica?

Z góry dziekuje.



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 02 07 2015 - 13:54

Jaki dokładnie adapter został zakupiony? Jeśli typowy DVI-> VGA za 3pln to działać będzie. Podaj jeszcze model monitora. 

A jak już się przymierzasz do zakupu monitora to najlepiej z HDMI. 



Użytkownik viris33 edytował ten post 02 07 2015 - 13:55

  • 0

#3 Winatte

Winatte

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 07 2015 - 14:59

adapter anulowałam ale mam zamiar kupić coś takiego: http://www.amazon.co.uk/Cable-Matters-Plated-DisplayPort-Metres/dp/B005RISB3S/ref=sr_1_17?&ie=UTF8&qid=1435834557&sr=8-17-spons&keywords=adapter+displayport+to+vga
model monitora: LED 19EN33 LG

Myślisz ze takie coś będzie dobrym rozwiązaniem? zamiast dvi-d to displayport

Użytkownik pawel315 edytował ten post 02 07 2015 - 16:19
Nie cytuj poprzednich postów

  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 02 07 2015 - 15:14

Takie kable są droższe, z reguły wystarczy adapter DVI-> VGA coś takiego http://www.x-kom.pl/p/77732-przejsciowka-gembird-dvi---vga-d-sub-m-f.html


  • 0

#5 Winatte

Winatte

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 07 2015 - 15:18

kurde no mialam cos takiego kupować ale koleś ze sklepu mówi ze takie coś by nie działało tylko już dokładnie nie pamiętam czemu. Myślisz, że się myli? Nie chce kwestionować twojej odpowiedzi i dziękuje za nią ale wiesz... jak dwie osoby mówią coś innego to któreś z tego musi być prawdą

I ta przejściówka aby przesyła dane analogowe, tak ma być? czy powinno być jeszcze cyfrowe?

Użytkownik pawel315 edytował ten post 02 07 2015 - 16:20

  • 0

#6 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 02 07 2015 - 15:48

U mnie działa bo posiadam taką samą, przesyła obraz analogowo. 


  • 0

#7 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 02 07 2015 - 16:39

Gość ze sklepu się myli odnośnie działania takiej przejściówki. Standard DVI jest analogowo cyfrowy, co oznacza, że są w nim dwa sygnały. Przejściówka ma za zadanie jedynie wyprowadzić odpowiednie piny w odpowiednim miejscu(do standardu wtyczki VGA, gdzie występuje tylko sygnał analogowy).

Poprawka.

Jeśli masz rzeczywiście DVI-D to w tej wersji nie ma sygnału analogowego i działać nie będzie. Choć zazwyczaj karty graficzne mają wyjścia DVI-I dual link. Sprawdź jeszcze tutaj po prawej https://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface jakie dokładnie masz gniazdo.


Użytkownik bipiw edytował ten post 02 07 2015 - 16:44

  • 0

#8 Winatte

Winatte

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 07 2015 - 21:51

Gość ze sklepu się myli odnośnie działania takiej przejściówki. Standard DVI jest analogowo cyfrowy, co oznacza, że są w nim dwa sygnały. Przejściówka ma za zadanie jedynie wyprowadzić odpowiednie piny w odpowiednim miejscu(do standardu wtyczki VGA, gdzie występuje tylko sygnał analogowy).

Poprawka.

Jeśli masz rzeczywiście DVI-D to w tej wersji nie ma sygnału analogowego i działać nie będzie. Choć zazwyczaj karty graficzne mają wyjścia DVI-I dual link. Sprawdź jeszcze tutaj po prawej https://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface jakie dokładnie masz gniazdo.

Moja karta ma wejścia:  dvi-d*2, hdmi, displayport. Czy jeżeli zamiast takiej przejściówki, kupiłabym to:http://www.amazon.co.uk/Cable-Matters-Plated-DisplayPort-Metres/dp/B005RISB3S/ref=sr_1_17?&ie=UTF8&qid=1435834557&sr=8-17-spons&keywords=adapter+displayport+to+vga
to działałoby wtedy? bo podłączyłabym z displayport i od razu do monitora wtedy, jak myślisz?


  • 0

#9 Winatte

Winatte

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 07 2015 - 21:52

U mnie działa bo posiadam taką samą, przesyła obraz analogowo. 

Ok dziękuje za czas! :)



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: karta graficzna monitor



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych