Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakiego laptopa lepiej zakupic?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
723 odpowiedzi w tym temacie

#21 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 11 01 2007 - 18:17

To się nazywa 'kobiece zdecydowanie' :P

Przedstawiony przez Ciebie model ma dobre wyposarzenie 'dodatkowe' - BlueTooth / Czytnik kart / FireWire / Line-in / Tv-Out. Warto się nim zainteresować zwłaszcza w tych pieniądzach. Po za tym system operacyjny, 2 lata gwarancji i torba+mysz, słowem 'warto' :P


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#22 Anania

Anania

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 12 01 2007 - 10:54

Właśnie to wyposażenie dodatkowe mnie skusiło.Jeszcze wczoraj byłam prawie zdecydowana na tego Asusa,ale teraz mam mieszane uczucia.Znalazłam niezbyt pochlebne opinie na temat serwisu.Z drugiej strony to mogą być jednostkowe przypadki,bo niektórzy piszą,że wcale nie jest tak źle.Jeśli nie Asus,zawsze zostaje Toshiba Pro L100-124 lub HP nx7400.Chociaż na moje oko są gorzej wyposażone.

  • 0

#23 thorgal

thorgal

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 24 01 2007 - 10:10

hej,

mam male pytanko

mam do wyboru dwa laptopy
to
http://www.allegro.pl/item159418538_...b_unikorn.html
albo to
http://www.camino.pl/opis.php3?ID=22441

są prawie takie same, roznica polega na cenie oraz na karcie grafiki

tanszy laps ma
Intel Media Accelerator GM945 - 224 MB DDR2
drozszy ma
Intel Media Accelerator GM950 - 128MB DDR2


tak wiec mam maly dylemat...
zamowilem juz tego drozszego ale nie wiem czy nie zrezygnowac z niego na kozysc tanszego...

Ew. czy jestescie mi w stanie polecic jakiegos laptopa w podobnej cenie ale z lepszymi parametrami? (asus i acer mnie nie interesuje)

pozdrawiam
  • 0

#24 egdo

egdo

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 31 01 2007 - 22:14

witam! ja tez sie szykuje na Laptopa i obczaiłem calkiem niezly sprzecic. na grafike nie licze bo to w końcu laptop musi byc mobilny a wydajnosc swoja droga. http://www.camino.pl/opis.php3?ID=22732 znalazlem go w necie nawet na 3100PLN chyba warto go kupic.
POzdrawiam
  • 0

#25 muchman

muchman

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 08 02 2007 - 02:01

Poszukaj w www.bestcomputer.pl, maja ciekawa oferte, pozatym maja niezle kompy na zamowienie ktorych nie maja w ofercie, ja kupilem sony vaio za 3200

Klasa procesora Intel Celeron 390
Prędkość procesora 1.7 Ghz (1MB Cache/FSB 400 Mhz)
Matryca (Ekran) 15.4" TFT WXGA WideScreen 16:9 X-BLACK
Rozdzielczość ekranu 1280 x 800 (16,7 milionów kolorów)
Pamięć RAM 512 MB DDR (maksymalnie 2 GB)
Dysk twardy 80 GB 4200 obr/min
Karta graficzna Intel GMA 900 do 128MB
Karta dźwiękowa Zgodna z Sound Blaster Pro
Napędy wbudowane Nagrywarka DVD+/-RW Dual Layer
Komunikacja • WLAN 802.11b/g
• Karta sieciowa 10/100 LAN
• Modem 56K (V.92)
Urządzenia wskazujące • Touchpad
• dwukierunkowy scroll
Urządzenia wbudowane • Głośniki stereo
Złącza zewnętrzne • VGA (wyjście na monitor)
• Wyjście słuchawkowe
• Wejście na mikrofon
• RJ-11 (modem)
• RJ-45 (LAN)
• 2 x USB 2.0
• Czytnik kart 3w1
Typ gniazd PCMCIA 1 x PC Card Slot I / II
Rodzaj baterii Li-Ion
Przybliżony czas pracy na bateriach do 3 godz.
Ochrona systemu Power-on Password, slot Kensington MicroSave
System operacyjny Microsoft Windows XP Home
Dołączone oprogramowanie Acrobat Reader, Sonic MyDVD, Sonic RecordNow
Gwarancja • 12 miesięcy
Głębokość 27,5 cm
Wysokość 2,6 cm
Szerokość 36,6 cm
Masa brutto 2,80 kg

Ma swietna matryce w najnowszej technologi x-black...

pozdraiwam
  • 0

#26 cyjanon

cyjanon

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 20 03 2007 - 12:45

Witam!
Chciałbym stać się posiadaczem notebooka o wartości maksymalnie 2500PLN. Planuję używać go w domu do przeglądania internetu, oglądania filmów, przechowywania muzyki itd.(zależy mi na wbudowanej kamerce internetowej) Zastanawia mnie gdzie dokonać zakupu takiego sprzętu (pobliski sklep czy np. przez allegro,chodzi o dostęp do gwarancji a także wystawienia faktury VAT), którą firmę wybrać (acer, siemens) i czego od takiej kwoty powinienem oczekiwać minimalnie w sprzęcie. Byłbym wdzięczny za wskazanie jakichkolwiek ofert, jestem z Bielska Białej.
  • 0

#27 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 20 03 2007 - 13:46

Skapiec 2200zł - 2500zł W tej cenie sensowne są tylko Aristo, Benq i Fujitsu Siemens - czyli markowe elementy.
  • 0

#28 vidda

vidda

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 22 03 2007 - 08:16

Który laptop jest lepszy???
bo ja się kompletnie nie znam. :rolleyes:

http://www.allegro.pl/item177167508_celero..._vat_sklep.html

lub

http://www.allegro.pl/item175931713_dell_d...vat_b_stok.html


Zaznaczam, że potrzebny mi do pracy w Office.
No i musi być to jeden z tych dwóch.
Z góry dziękuję za pomoc.
  • 0

#29 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 22 03 2007 - 11:10

Dla mnie dobre parametry w stosunku do ceny przedstawia model: Dell 600. Stabilna marka, szybki i energoszczędny procesor z serii Sonoma, pojemny dysk, dobrej jakości karta graficzna, oraz nagrywarka DVD. Kuleje fakt, że jest matryca ciut mniejsza, ale podejrzewam, że jakościowo będzie ona lepsza od tej 15 Mediona.
  • 0

#30 Ziemniakk

Ziemniakk

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 25 03 2007 - 11:20

Siemeczka kuzyn jest w Irlandii i potrzebuje laptopa do internetu. Jedynym jego warunkiem jest to iz musi byc nagrywarka dvd. Cena 1 laptopa nie moze przekroczyc 1500 zł. Czekam na wasze propozycje. Najlepiej allegro.Patrzylem tam i jest masa laptopow w tej cenie. Doradcie cos.


Jak na razie uwazam ze najlepszym wyborem bylyby http://www.allegro.pl/show_item.php?item=177131571 . Co o nim sadzicie warto ??
  • 0

#31 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 29 03 2007 - 12:47

Twoje ryzyko, kupujesz mediona - firma nie odpowiada za ginące dane z dysku twardego, a tym bardziej nie gwarantuje jakości wykonania.

  • 0

#32 dudijack

dudijack

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 05 04 2007 - 18:09

Super temacik .tez myśle o kupnie notebooka w w/w cenie .Co myslicie o tych dwu produktach: Kliknij.

  • 0

#33 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 05 04 2007 - 18:58

@dudijack link nie działa.

A po za tym, dobrze by było napisać do czego ma służyć.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#34 dudijack

dudijack

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 05 04 2007 - 20:28

Link jak najbardziej działa.A laptop ma słuzyc przede wszystkim do pracy nie wykluczone równiez jakies niewymagajace gry.
  • 0

#35 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 06 04 2007 - 12:31

Link jak najbardziej działa.A laptop ma słuzyc przede wszystkim do pracy nie wykluczone równiez jakies niewymagajace gry.


Dołączona grafika

No a jednak nie. Podajesz zapewne odnośnik do wyszukiwarki skąpca, jeśli możesz podaj bezpośrednio do modeli, którymi jesteś zainteresowany.

---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#36 eiweli

eiweli

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 11 04 2007 - 12:40

mam na przyklad karte NVidia GeForce Go 7600, i rozumiem ze jest kozak, niezintegrowana z systemem itd. a czy parametr który idzie za nia czyli "pamiec video" tez jest istotna? bo jeden komp ma jej 256MB a drugi 128MB....??
  • 0

#37 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 11 04 2007 - 14:31

1. Laptop do gier nie kosztuje 2500zł, tylko co najmniej 4000zł
(...)


Według mnie laptop w ogóle nie nadaje się do gier! Chociażby na przekątne i rodzaje ekranu (monitora), konstrukcję klawiszy, konstrukcję samego kompa (chłodzenie), możliwości rozszerzeń. To są kompy do pracy.
W cenie dobrego laptopa, na którym rozsądnie by "chodziły" gry kupisz super kompa do gier stacjonarnego do gier.
  • 0

#38 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 11 04 2007 - 19:21

mam na przyklad karte NVidia GeForce Go 7600, i rozumiem ze jest kozak, niezintegrowana z systemem itd. a czy parametr który idzie za nia czyli "pamiec video" tez jest istotna? bo jeden komp ma jej 256MB a drugi 128MB....??

Witam.

Wspomniana przez Ciebie karta nie jest to 'kozak'. Jest to kompromis pomiędzy wydajnością, a oszczędnością poboru prądu. Układ nie jest zintegrowany, co jest dodatkowym atutem i nie z systemem a z płytą główną. Do półki tych, jak to nazwałeś "kazaków", należą takie modele jak chociażby "nVidia 6800 Ultra", "nVidia 7800 GTX" czy "nVidia 7900 GTX". Te modele, dadzą Ci frajdę z każdej gry przy założeniu, że reszta podzespołów da im możliwość 'rozwinięcia skrzydeł'.
Co do drugiej części pytania - "czy pamięć wideo jest parametrem istotnym". Tak, nawet w znacznym stopniu. Modele, o którym mowa jak już powiedziałem posiadają osobną pamięć - nie korzystają z ramu komputera. Im więcej pamięci tym rzecz jasna lepsza wydajność owego podzespołu. Niektóre modele, posiadają funkcję dzięki której oprócz korzystania z pamięci własnej mogą 'dobierać' pamięć z ramu jeśli jest taka potrzeba.

Według mnie laptop w ogóle nie nadaje się do gier! Chociażby na przekątne i rodzaje ekranu (monitora), konstrukcję klawiszy, konstrukcję samego kompa (chłodzenie), możliwości rozszerzeń. To są kompy do pracy.
W cenie dobrego laptopa, na którym rozsądnie by "chodziły" gry kupisz super kompa do gier stacjonarnego do gier.


Nie chciałbym robić z tego tematu OT ale nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Na jednym z forów, od dawna toczy się debata odnośnie tego 'czy laptopy są do grania', której bacznie się przyglądam. Po pierwsze nie rozumiem dlaczego tak twierdzisz. Z jakimi egzemplarzami/konfiguracją miałeś styczność i jakie tytuły testowałeś? Napisałeś "chociażby na przekątne i rodzaje ekranu (monitora)" - nie zauważyłem nigdy, aby producent określał monitor w 'minimalnych' wymagania danego tytułu. Osobiście korzystam z 17" matrycy TrueBrite 1440x900 TFT WXGA. Jakie widzisz w niej minusy? Ja żadnych, panoramiczny ekran świetnie spisuje się w grach, a szklana matryca idealnie odwzorowywuje kolory. Kolejna rzecz "konstrukcję klawiszy" - tu prosiłbym o sprostowanie bo pomimo szczerych chęci nie jestem w stanie zrozumieć co autor miał na myśli. Podobnie jak "konstrukcję samego kompa (chłodzenie)" - a co w konstrukcji notebooka nie odpowiada wymaganiom gier? Mój model, przy grach wymagających osiąga temp 55stopni i wentylator nie hałasując świetnie daje sobie radę. I rzecz ostatnia "możliwości rozszerzeń" - tu również nie wiem, co @Jotgie miał na myśli. Chodzi o kierownicę pod port COM - są przejściówki. Mysz na ps2 - stosuje się konwerter na USB. Celem tej wypowiedzi nie jest wyśmianie autora powyższego tekstu, a jedynie moja prywatna opinia na przytoczoną tu wypowiedź. Dodam, dla wiadomości autora, że nie każdy ma miejsce na komputer stacjonarny. Nie każdy, kto wyjeżdża za pracą i mieszka w małym pokoju może pozwolić sobie na stawianie stacjonarki. Po za tym, stworzona została seria notebooków Alienware, które zadowolą każdego maniaka. Owszem, kwoty są czasem zaporowe. Ale jeśli ktoś chce to czemu nie...

Mój notebook służy mi głównie do prac na aplikacjach graficznych, dokumentów, internetu. Jak większość, czasem lubię dać sobie chwilę przerwy. NFS Carbon, Test Drive Unlimited chodzą na rozdzielczości 1440x900 przy max detalach. Owszem, mogą się znaleźć tacy co nie wierzą - przekonywać nie będę.

---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#39 dudijack

dudijack

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 12 04 2007 - 16:35

Witam po przerwie ale Świeta i sami rozumiecie.Sorki za linki :blink: Mam na myśli cos takiego Fujitsu Siemens Amilo Pro V2085 66Q3PL - VFY:APED208566Q3PL Kliknij Prosze o opinie bo podobno notebook całkiem niezły.
  • 0

#40 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 12 04 2007 - 17:44

Witam po przerwie ale Świeta i sami rozumiecie.Sorki za linki :blink: Mam na myśli cos takiego Fujitsu Siemens Amilo Pro V2085 66Q3PL - VFY:APED208566Q3PL Kliknij Prosze o opinie bo podobno notebook całkiem niezły.

Witam.

Przyznam, że to ciekawy model za te pieniądze. Procek PM 1,73 / 533MHz / L2 2Mb, dysk i matryca też ok, ram ddr2 533. Na twoim miejscu dorzuciłbym jeszcze jedną kość 512mb, bo grafika też będzie 'trochę chciała' :blink: Ojciec używa również FS ale model v2035. Do prac biurowych wręcz idealny. Jedyny minus to słaba grafika obydwu modeli, ale mówiłeś o 'mało wymagających grach'. Tak więc uważam, że wybór jest trafiony. A i z dodatkową kością pamięci zamkniesz się w przewidywanej kwocie.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych