Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie dobre żarówki samochodowe H7?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomek901028

tomek901028

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 11 05 2012 - 10:32

Witam,

chciałbym dowiedzieć się jakie polecacie dobre żarówki halogenowe H7? Osobiście teraz używam TUNGSRAM BluISH +50% i jestem zadowolony, ale w dzień niestety nie robią różnicy w porównaniu do zwykłych tradycyjnych żarówek... ( co innego w nocy)

Interesuje mnie coś takiego jak:


OSRAM COOL BLUE INTENSE - 4200K

NARVA RANGE POWER WHITE - 4500K

OSRAM HYPER WHITE - 5000K

OSRAM NIGHT BREAKER PLUS - +90%


Jeżeli używaliście to powiedzcie prosze jak się spisują, jak świecą... oczywiście nie wspominając o homologacji, bo na to można przymrużyć oko :D

Pozdrawiam.


Załączone miniatury

  • s_MLB_v_F_f_224973774_80.jpg
  • 88ce775f01105eea-large.jpg

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 11 05 2012 - 20:41

Mi bardzo dobrze jeździ się na Philips Blue Vision.

  • 0

#3 tomek901028

tomek901028

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 12 05 2012 - 08:13

Rozumiem, a powiedz mi jak świecą:D? ładnie w dzień? bo w nocy to podejrzewam że naprawdę ładny efekt robią. Masz może jakieś zdjęcia jak świecą? to wrzuć jak coś, no i powiesz o ile wiesz oczywiscie ile stopni K (Kelvina) mają te żarniki..:D
  • 0

#4 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 12 05 2012 - 22:59

Temperatura to chyba 4000K, w nocy bardzo ładnie widać, w dzień nie zwracam uwagi. W tym tygodniu wymieniam na X-treme power albo Vision plus. Generalnie Blue Vision są bardzo dobre, tylko lubią mieć krótką żywotność (szczególnie gdy wokół siebie mają dużo ciepła).
  • 0

#5 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 13 05 2012 - 11:01

Mała poprawka: w tym tygodniu wymieniam na Philips Diamond Vision, temperatura 5000 K. Jak będziesz chciał to wrzucę jakieś foty.
  • 0

#6 tomek901028

tomek901028

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 13 05 2012 - 13:41

I właśnie o to mi chodziło :D :) :) sam jestem ciekaw jak świecą żąrówki które generują 5000K, np. PHILIPS Diamond Vision albo OSRAM Hyper White :D jak kolego juz je zamontujesz to wrzuc mi parę zdjęć albo podam adres e-mail to mi wyślesz bo naprawdę jestem strasznie ciekaw... a teraz mam pytanie jeśli chodzi o same żarówki a mianowicie o homologację... bo wiadomo że jej nie posiadają obydwie marki, ale jak to jest powiedz, nie boisz się? czy po prostu policja przymruży oko na coś takiego jak żarówki bez homologacji?
Ten właśnie temat i ta kwestię chciałem poruszyć.
Pozdrawiam.
  • 0

#7 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 13 05 2012 - 18:41

Nie zastanawiałem się nad tym. Generalnie jak zamontuję żarówkę, to raczej nie będę woził ze sobą opakowania po niej, żeby pokazać że są z homologacją. Trzeba liczyć na mało dociekliwego policjanta :D
  • 1

#8 tomek901028

tomek901028

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 13 05 2012 - 20:47

Hehehehee, widzę kolego że już znasz moją metodę :D) ja robię dokładnie tak samo;> a myślisz że po co kupiłem te żarówki TUNGSRAM Blue Ish;>? mianowicie po to, że w przypadku zatrzymania pokazuje opakowanie i policjant przestaje mieć wątpliwości, bo myślę że nie będzie kazał mi wyciągać żarówek z reflektorów... bez przesady, opakowanie powinno wszystko załatwić :) widzę, że i Ty lubisz być podobnie jak ja - dość cwany, i o to chodzi :)

P.S. Jak już kupisz te PHILIPS' y to weź zrób zdjęcia i mi wyślij jak świecą w dzień i jak w nocy - byłbym wdzięczny :D staraj sie zrobić takie zdjęcia lepszej jakości...
Pozdrawiam.
  • 0

#9 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 14 05 2012 - 18:05

OK, będą pod koniec weekendu.
  • 0

#10 tomek901028

tomek901028

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 15 05 2012 - 12:04

Tak więc czekam na info :)]
  • 0

#11 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 21 05 2012 - 21:44

Cześć, dzisiaj wymieniłem żarówki razem z kloszami. Philips Diamond są rewelacyjne, świecą bardzo ładnie. Masz kilka zdjęć:
http://postimage.org/gallery/17tbnw7m/

  • 0

#12 tomek901028

tomek901028

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 22 05 2012 - 19:59

Właśnie widzę, w dodatku to jest w dzień, a teraz prosiłbym o kilka takich ujęć w nocy :E na drugim zdjęciu tym z bliska widać główkę żarnika, czyli w tej Mazdzie masz H7 tak? i to są światła mijania rozumiem;>? zmieniłeś klosze... ja nie muszę bo w moim VOLVO są przystosowane - przeźroczyste i co najważniejsze ze szkła kwarcowego także o to sie martwić nie muszę, ale tak jak mówie, prosiłbym o kilka takich zdjęc w nocy;]
Pozdrawiam.

Jak zrobisz i wrzucisz, to daj znać, głównie noc bądź wieczór mnie ciekawi.

Właśnie widzę, w dodatku to jest w dzień, a teraz prosiłbym o kilka takich ujęć w nocy :) na drugim zdjęciu tym z bliska widać główkę żarnika, czyli w tym Fordzie masz H7 tak? i to są światła mijania rozumiem;>? zmieniłeś klosze... ja nie muszę bo w moim VOLVO są przystosowane - przeźroczyste i co najważniejsze ze szkła kwarcowego także o to sie martwić nie muszę, ale tak jak mówie, prosiłbym o kilka takich zdjęc w nocy;]
Pozdrawiam.

Jak zrobisz i wrzucisz, to daj znać, głównie noc bądź wieczór mnie ciekawi.


Jeszcze miałbym prośbę, jak będziesz robił zdjęcia świateł w nocy, to zrób jak będziesz mógł zdjęcie ze środka kabiny, od strony kierowcy, bardzo chętnie chce zobaczy jak świecą, bo sam jestem zainteresowany kupnem podobnych o temp 5000K także rozumiesz ;)

  • 0

#13 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 02 06 2012 - 21:46

Cześć. To wszystko na co po zmroku stać mój aparat:
http://postimage.org/gallery/15ur4pak/ (światła mijania i dlugie)

W rzeczywistości światło jest o wiele bielsze, ale niestety Kodak nie potrafi tego uchwycić. :E Poza tym zauważyłem że przy tych wszystkich remontach dróg załatwiłem zawiechę.
  • 0

#14 tomek901028

tomek901028

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 03 06 2012 - 13:04

Rzeczywiście nie widać zbyt wiele na tych zdjęciach, ale wiem jak świecą żarówki o temp. 5000K więc wierzę że poświata jest o wiele bardziej jasna, wkońcu to PHILIPS :E a gdzie kupowałeś żaróweczki ? bo ja jak mi sie uda za tydzien będe miał OSRAM Hyper White również o temp. 5000K, a odnosnie homologacji to już mówiłem, aby żarówka miała standardową, nominalną moc 55/60 W i nie ma czym sie przejmowac.
Pozdrawiam.

Nie wiem ile moje obecne TUNGSRAM mają stopni Kelvina, chodzi o temperaturę barwową, napewno niezbyt duzo bo w dzien bez różnicy ale w nocy całkiem ładnie świecą - podejrzewam że blisko 4000K i trochę boję się, że jak zamontuje OSRAM HYPER WHITE jako światła mijania (wowczas TUNGSRAM dam jako swiatła drogowe) to będą świecic trochę podejrzanie... ^^ ale zobaczy się, najwyżej OSRAM pójdą jako drogowe ;) a Ty mijania i drogowe również masz H7?
  • 0

#15 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 03 06 2012 - 18:06

Nie, ja mam oprawkę H4. Komplet kosztował 79 zł., sklepu nie znam bo szwagier kupował mi to we Wrocławiu. Na 100% oryginały.

Zwróć jeszcze uwagę na to, jak w samochodzie masz osadzone światła. Jasne żarówki raczej nie przepadają za nadmiarem ciepła spod maski.
  • 0

#16 tomek901028

tomek901028

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 03 06 2012 - 18:45

Wiem wiem o tym że nie, dobrze jest mieć duże reflektory w samochodzie, u mnie akurat to mi sie podoba i tak jest, wiem że jak żarowka jasno świeci to im większy reflektor tym dłuższa żywotność bo ciepło ma się gdzie odprowadzic, w przeciwnym wypadku przy małych reflektorach szybko sie pali bo jest w nich zbyt gorąco. A nie wiem co masz na mysli mówiąc o oprawkach H4 i tych osadzonych światłach;>
Pozdrawiam.
  • 0

#17 Gość_J_*

Gość_J_*

Napisano 06 12 2013 - 15:12

Wg mnie można zawsze "zwalić", że założono takie żaróki bez homologacji (E1) w serwisie... A paragonów nie wożę ze soba...


  • 0

#18 ziomek-katp

ziomek-katp

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 09 01 2016 - 19:24

Jak masz kupowac osramy to lepiej dołuż kilka złotych i wybierz philipsy

 

Ostatnio byłem w takim sklepie w Kato i koleś odradził osramy, podobno philipsy są żywotniejsze

koleś chyba wie co mówi bo to sprzedaje i namowił mnie żeby kupić philipsy white vision i jestem mega zadowolony :D

 

w poniedziałek bede sie do nich wybieral po drugi komplet dla ojca, bo też chce


  • 0

#19 michal_los

michal_los

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 09 04 2016 - 16:47

Wiesz co zamiast tych może Osram H7. Super światło dają i co prawda chyba też są mega żywotne. Co myślisz?


  • 0

#20 rossyk

rossyk

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 18 04 2016 - 21:09

Osram są jednymi z najlepszych, te cool blue to chyba najjaśniejsze tego typu światło z homologacją, jak ktoś sie zdecyduje na osramy to niech uważa na podróbki, ostatnio głośno o tym że można je spotkać,.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych