Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki zakupić router ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 dyges

dyges

    Początkujący

  • 80 postów

Napisano 27 01 2009 - 11:14

Witam, mam prośbę, a mianowicie proszę o pomoc w kupnie routera.
Posiadam w domu internet od dostawcy UPC - 10 Mb/s, do mieszkania dochodzi kabel (coś a la antena), który łączy się z urządzeniem (dostarczone przez UPC) rozdzielającym sygnał na internet, telewizję kablową i telefon. Potrzebuję router do 100 zł, który będzie posiadał kablowe połączenie ze stacjonarnym PC oraz bezprzewodowe WiFi z laptopem. Jeżeli jest to możliwe, to proszę o podanie konkretnego modelu routera albo oznaczeń, parametrów, którymi mógłbym się kierować przy wyborze. Aha, nie wiem czy to ważne, ale mam standardowe mieszkanie w bloku-2 pokoje... Laptop będzie w jednym pokoju a PC w drugim.
Serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 27 01 2009 - 11:47

Szczerze polecam Ci ten router -> Click <- Sam go używam i nie mam żadnych zastrzeżeń.

  • 0

#3 dyges

dyges

    Początkujący

  • 80 postów

Napisano 27 01 2009 - 12:26

Dziękuję za informacje, ale proszę o routery do 100 zł, z racji, że to ma być rozwiązanie przejściowe.
  • 0

#4 Mironov

Mironov

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 27 01 2009 - 12:40

używam i jestem zadowolony i za 100 da rade kupić:D - Netgear
  • 0

#5 dyges

dyges

    Początkujący

  • 80 postów

Napisano 27 01 2009 - 22:09

serdecznie dziękuję za pomoc...
  • 0

#6 radny

radny

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 28 01 2009 - 00:12

http://www.agito.pl/routery-wi-fi/d-link-d....756.30359.html ja posiadam ten i jest ogólnie dobry
  • 0

#7 dyges

dyges

    Początkujący

  • 80 postów

Napisano 04 02 2009 - 17:08

Witam ponownie. Zakupiłem router Netgear taki jak polecił Mironov. Wszystko mi działa PC i laptop przez WiFi.
Mam tylko jeszcze jednego laptopa, który nie ma WiFi i chciałem zapytać czy można kupić kartę WiFi USB ? Na allegro jest ich mnóstwo od kilkunastu złotych, czy coś takiego jak podane poniżej się nadaje ?

http://www.allegro.pl/item542139119_nowka_...ifi_na_usb.html

To taka moja fanaberia i chcę kupić jak najtaniej, żeby tylko net był na tym laptopie, bo i tak z niego korzystam raz na ruski rok.
Serdeczne dzięki za pomoc...
  • 0

#8 m1431

m1431

    Początkujący

  • 70 postów

Napisano 07 02 2009 - 23:48

witam mam takie pytanie nie chce dawać posta nowego dzisiaj był gościu u mnie i prezentował internet z TP i router WIFI no i gadał że dobry u mnie wszędzie działa zasięg dobry gościu był z tp i oferował promocje abonament 49 miesięcznie 1 MB i router za 240zł jednorazowo no i kurcze jak mi skoczy się umowa, za 2 miesiące to kupuje tą ofertę, tu mam pytanie -- jakie są dobre routery co powinien mieć dobry router żeby mi nie wcisną jakiegoś szajsu, on miał routera z czterema antenkami z tyłu 2 i po prawej 1 i po lewej 1 stronie( bokach ) nie wiem czy będziecie wiedzieć o jaki mi chodzi router
  • 0

#9 JOKERPlayer7

JOKERPlayer7

    Początkujący

  • 82 postów

Napisano 08 02 2009 - 00:13

nie wiem dokladnie co daje ilosc anten w routerze (musze jescze poczytac, ale chyba chodzi o sile sygnalu albo...no nie wiem) w kazdym badz razie jesli bedziesz uzywal tego internetu w mieszkaniu w ktorym komputer/y beda nie daleko polozone od routera (sygnal nie bedzie przechodzil prze scianyn no max moze jedna[wszystko zalezy tez od "sily" antenek] ) to wystraczy ci router z jedna antena ,a duzo tanszy.

edit: z tego co poczytałem to jest tak :
-istnieja antenki o roznej "sile"
- im wieksza ilosc antenek tym lepszy sybnal(przydatne w duzym mieszkaniu o wielu komputerach do ktorego chcemy podlaczyc dana siec)
- sa (chyba 2) rdzoaje sygnalu : taki ktory idzie dana wiazka (stabilniejszy, ale skupiony w danym miejscu do ktorego ma dotrzec sygnal) i taki ktory wysyla sygnal w kazdym kierunku

Wiec jesli siec nie bedzie rozprowadzana po duzym mieszkaniu i wielu pokojach oraz na wiele komputerow to nie potrzeba az 4 antenek w routerze za 240 zl

Powiedz wlasnie "przez ile scian bedzie przechodzil sygnal" i do ilu komputerow to sie dobierze jakis router. Oczywiscie jesli nie musisz brac tego ktory ci zapropnowali.

Jesli sie gdzie nie gdzie myle lub wypisalem gdzies jakies "bzdury" ;) to prosze kolegow o poprawienie mnie ;)
  • 0

#10 m1431

m1431

    Początkujący

  • 70 postów

Napisano 08 02 2009 - 00:31

on mi tłumaczył że jest tak że dwie anteny są do zasięgu a dwie następne tylne od modemu
  • 0

#11 m1431

m1431

    Początkujący

  • 70 postów

Napisano 09 02 2009 - 00:22

niewiem czy mi uwierzysz ale ja mam dom 4 piętrowy razem z parterem, gościu dał na 4 piętro router a ja z gościem byłem na 1 piętrze i zasięg 100% na parteerz było ok80% zasięgu to znaczy spadek zasięgu o 20% to jest mało ,i zaznaczam bez żadnych kitów normalnie mi pokazywał jak ładują ise strony, filmy you tube film 10min.to może ładował żeby nie składać 1min.ten router jest dobry, tylko ja bym chciał o nim coś sie dowiedzieć ,ale nie znam sie na tych routerach żebym wiedział jaka firma
router będzie do jednego kompa pc ,ja jestem z tych osób że jeżeli coś jest i da to rade i pomoże to niech będzie i wole żeby były te 4 anteny

  • 0

#12 JOKERPlayer7

JOKERPlayer7

    Początkujący

  • 82 postów

Napisano 09 02 2009 - 12:26

Nie no to jak masz 4 pietra to ok. ;)
A co chcesz sie dowiedziec o tym routerze np ?

  • 0

#13 m1431

m1431

    Początkujący

  • 70 postów

Napisano 09 02 2009 - 23:05

no bym chciał się dowiedzieć co nieco o tym routerze


//Prosimy o konkretne pytania..

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych