Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki wybrać dysk twardy 320 GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pysiul86

pysiul86

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 04 08 2007 - 03:43

Witam witam...

Mam takie pytanie posiadam około 290 zł i chciałbym sobie zakupić dysk twardy SATA (najlepiej jak by miał około 320 GB, był szybki i nadawał się do umieszczenia w kieszeni, ponieważ ja u siebie mam tak zrobione ze mama będzie miała swój system na oddzielnym dysku a ja swój i po prostu jak ktoś będzie siedział na komputerze to wkłada do szuflady swój dysk i nie ma dostępu do danych 2 użytkownika.

Posiadam następującą konfigurację sprzętową:

ZASILACZ - BE QUIET zasilacz Straight Power bequiet 500W DR
PŁYTA GŁOWNA - ABIT KN9
PROCESOR - ATHLON X2 4800+ EE AM2 BOX 65W
GRAFIKA - GALAXY GeForce 7900GS 256MB DDR3 Zalman (256-bit) (PCI-E)
RAMY - OCZ DDR2 CL5 800MHz 2GB 2x1GB GOLD Dual Chanel
CHŁODZENIE PROCESORA - Arctic Cooling Freezer 64 PRO 6x HEAT PIPE AM2

Chcę aby dysk był bez awaryjny do tej pory posiadałem sygate 40 GB ATA, mam go już około 6 lat i jeszcze ani razu nic mnie nie zawiódł, czytając internet wyczytałem że te nowe serie baracudy są po prostu bardzo głośne (zastanawia mnie jak to jest z tą głośnością co tam tak naprawdę słychać podczas pracy takiego komputera), nie ukrywam że chętnie bym zakupił tej formy dysk (gwarancja i bezawaryjność), zastanawiałem się także nad dyskiem firmy WD, z tego co wiem ostatnio wszystkie testy to właśnie te dyski wygrywają, wiem że są ciche ale jednak boję sie tutaj o awaryjność ?? Co mi byście doradzili ??


Jeżeli jeszcze możecie mi pomóc to powiedzcie jaką zakupić kieszeń tak aby dysk długo działał i miał ładne chłodzenie nie posiadam na 2 komplety dużo kasy bo jest to zaledwie 100 zł. Tutaj znalazłem coś ciekawego z wiatraczkiem na cały dysk, jak sądzicie czy ta będzie odpowiednia:

http://allegro.pl/item222385655_hit_kiesze..._s_ata2_fv.html

Mam jeszcze takie pytanie dotyczące tych kieszeni, jak to jest bo w opisie napisane jest np. Ze obsługuje SATA 1, wiec na 150 a jak ja kupie sobie dysk SATA 2 300, to znaczy ze wkładając go do szuflady on automatycznie zwolni do prędkości SATA 1 ??


POZDRAWIAM

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 04 08 2007 - 09:04

Nawet jak swolni do SATA1 to nie ma żadnego znaczenia.
Do kieszeni polecałbym samsunga ponieważ chyba najmniej się grzeją, z kolei odradzałbym seagate bo te znane są z wysokich temperatur

  • 0

#3 pysiul86

pysiul86

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 04 08 2007 - 10:50

a co sadzisz o tej kieszenie myslisz ze ten wiatrak na dole to dobre rozwiązanie ?

Dołączona grafika
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 04 08 2007 - 13:42

Myślę ze lepszy większy wiatrak na dole niz mały z przodu - tak bedzie chłodniej i prawdopodobnie ciszej
  • 0

#5 pysiul86

pysiul86

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 04 08 2007 - 15:30

no tez właśnie tak myślałem dlatego wezmę chyba te obudowy x2, ale nadal z tym dyskiem mam ogromny dylemacik
  • 0

#6 pysiul86

pysiul86

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 10 08 2007 - 11:34

tak sobie przeanalizowałem co tutaj piszecie i nadal zdania są podzielone wydaje mi sie ze nalazy sobie samemu przeanalizować co najlepiej kupić i porostu kupić , nie wiem może wezmę tego AKSA, każdy go w sumie poleca użytkownik dzikidaniel z tego forum powiedział mi ze naprawdę są to dyski ciche i dobre, nawet moja dziewczyna posiada jakaś stara 80 i działa bez żadnych zarzutów. natomiast brat z Niemiec poleca mi tego samsunga, powiedział ze działa mu już rok bez najmniejszych zarzutów jest cichy i nic absolutnie sie z nim nie dzieje, jeszcze mysalem nad sygetem którego tak bardzo mam przyzwyczajenie, no sam nie wiem cholerka a wiecie może kiedy w sklepach sie ma pojawić seria 11 tych dysków ??
  • 0

#7 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 10 08 2007 - 12:44

Szczerze mówiąc to wielkich różnic między dyskami nie ma. Wydajnosciowo są wszystkie na jednym poziomie, różnice są pomijalnie małe. Co do awaryjności - jak zapytasz na forum, to zaraz ktoś ci powie ze mu dwa samsungi siadły ale seagate jest super, następny ze jemu siadł seagate ale ma hitachi i jest ekstra, kolejny powie ze ma samsunga i nic mu się nie dzieje itp. Dostaniesz 20 postów, każdy będzie radził co innego a nic z tego nie wyniknie. Żeby ocenic awaryjność najlepiej mieć znajomego w sklepie/sewisie i spytac czego najwięcej wraca. A myslę że odpowiedź będzie: wszystkiego po równo.
Zostaje kwestia ciszy i temperatury. Sam mam i samsunga i seagate i ten drugi ma zawsze kilka stopni wiecej mimo dobrego chłodzenia obydwu. Co do ciszy - jak nie jesteś maniakiem i nie trafisz na jakis felerny egzemplarz to pewnie nie zauważysz różnicy bo reszta rzeczy w kompie zagłuszy dysk - chociaż tu też podobno najlepsze są samsungi

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych