Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki system CMS pod stronę z ocenianiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bishamoth

Bishamoth

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 02 2012 - 02:26

Witam
Poszukuję CMS'a pod stronę, na której można oceniać różne rzeczy.
Czy jest jakiś CMS, który spełniałby poniższe wymagania:

Strona:
  • podział na wiele kategorii
  • osobny ranking artykułów dla każdej kategorii
  • mieszane rankingi poszczególnych artykułów z różnych kategorii
  • zatwierdzanie, poprawianie artykułów tylko i wyłącznie przez moderatorów

Użytkownicy:
  • dodawanie artykułów poprzez wcześniej zdefiniowany formularz
  • ocenianie artykułów
  • komentowanie artykułów
  • zaproponowanie poprawki w artykule
Jeżeli nie istnieje takie coś, to może jakieś wtyczki, etc?

Prawdę powiedziawszy mam zarys strony, ale jeszcze nie wiem w jakim systemie to zrobić. Oczywiście powyższe wymagania z czasem mogą się zmienić, dlatego też liczę na jakiś elastyczny CMS.

Pozdrawiam Bish

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 27 02 2012 - 13:01

Odnośnie rankingów to masz na myśli liczbę ocen czy odsłon? Wordpress + wtyczka GD Star Rating, jest to bardzo zaawansowany system oceny artykułów, stron itp. skorelowany z Google(wyświetla gwiazdki w wyszukiwarce :E Do rankingów odsłon służą inne pluginy - ale raczej trochę więcej czasu zajmie ich konfiguracja, aby mieszać rankingi z różnych działów i tylko z określonego.

  • 0

#3 Bishamoth

Bishamoth

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 27 02 2012 - 20:44

Odnośnie rankingów to masz na myśli liczbę ocen czy odsłon?

Co do rankingu, to dość poważnie się zastanowiłem, i zrozumiałem, że nie może być on jednokierunkowy (czyli ranking za ocenę danego artykułu). Przydałby się bardziej rozbudowany system. Coś w tym stylu: http://www.filmweb.pl/search/serial -można tam sobie wybrać z listy, czy ma być wszystko sortowane przez liczby głosów, czy też ocenę danego filmu itd. A do tego można wybrać gatunek, na czym mi też zależy.
Co do WordPressa'a, to pracowałem na nim przez dwa lata. Lecz nie jest on tak konfigurowalny jak inne CMS'y. Przynajmniej mi się tak wydaje.

Co do samego projektu: będzie mi potrzebny CMS o bardzo dużych możliwościach aby zrobić coś podobnego do filmwebu, lecz nie dla filmów, a dla muzyki. Dlatego też Wordpress odpada :E

A co powiesz o Drupalu? Nadałby się do tego?
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 28 02 2012 - 12:48

Wordpress da radę przy odpowiednich modyfikacjach, zapoznaj się najpierw ze specyfikacją podanej przeze mnie wtyczki. Poza tym wszystkie dane są przechowywane w bazie danych i proces sortowania do ewentualnego własnego modułu itp. to kwestia chwili( http://www.gdstarrating.com/2009/07/03/how-to-reorder-posts/ ). Do tego przydałaby się skórka co oferuje coś więcej niż standardowe wyświetlanie treści, z tego co wiem to WOO Themes specjalizuje się w skinach dla portali muzycznych np. http://demo2.woothemes.com/?name=unsigned - posiada własne moduły jak albumy, odtwarzacz, grupy muzyczne.

Drupal nie przypadł mi do gustu, kod nie jest tak przejrzysty jak w Wordpressie i nie dostaje z tego tytułu większego powera od Google. O tym, że Google faworyzuje Wordpress wiadomo nie od dziś, chociażby to widać w Google Webmaster kiedy to otrzymuję regularne powiadomienia o potrzebie aktualizacji skryptu WP.

W grę wchodzi jeszcze Joomla, ale tu nie miałem okazji zapoznać się z wtyczkami do ratingu. Również support mają ciekawy, aczkolwiek wiele projektów jest sprzedawanych na licencję, a nie open source.
  • 0

#5 Bishamoth

Bishamoth

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 28 02 2012 - 14:48

Co do Joomli, to pracowałem na niej nie co dłużej jak rok. Ma bardzo dobre rozwiązania jak i support. I właśnie jest wtyczka zintegrowana z Google Rich Snippets, tak jak w WP: http://www.deconf.com/en/projects/rich-snippets-vote-plugin-for-joomla/ -zapoznałem się dogłębnie z tą wtyczką. I powiem szczerze, że za pierwszym razem jej nie doceniłem ;)

Co do Drupala, to posiedziałem z nim przez parę ostatnich dni i bez znajomości podstaw PHP oraz CSS się nie można zbliżać :/

Przetestuję jeszcze Joomle oraz Wordpress'a. Zobaczę, który bardziej pasuje pod taki typ strony jaki wymagam i dam znać :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych