Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki router wybrac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 4dr14n

4dr14n

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 07 2007 - 20:09

Hejka. Mam pytanie odnośnie tego, jaki powinienem wybrac router, do połączenia w siec komputery znajdujące się w domu.

Obecnie sygnał internetowy dobiega do mojego PC z sieci osiedlowej - ale chciałem połączyc do tegoż sygnału jeszcze dwa komputery - jeden stacjonarny i jeden laptop.

Poszukuję takiego routera, który umożliwiłby połączenie kablowo-radiowe tych trzech kompów (2 PC i jeden laptop). Radiowe połączenie dla laptopa i kablowe dla dwóch stacjonarnych kompów. Problem z tym że nie wiem jaki router wybrac, który umożliwiłby mi takie połączenie, a jednocześnie nie był droższy niż 200 zł, no i co ważne - dobrej, niepsującej się firmy.

Od razu dodaję, ze nie znam się na tym za bardzo, dlatego prosze w miarę możliwości nie pisac slangiem fachowca :(

Dzięki.

PS: acha, jakbyscie mogli też podac linki do jakikchś stronek sklepów w necie, gdzie można sobie takie cacko kupic, to by było fajnie - strefa: Kraków i okolice :(

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 15 07 2007 - 08:20

Witam.

Skoro to sieć osiedlowa, to potrzebny jest Ci router z portem rj45. Standard to możliwość podłączenia do 4 komputerów 'na kabel' i do ponad 250 urządzeń bezprzewodowo. Polecam albo NetGera'a model WGT624 - jak dla mnie ta firma robi sprzęt niezawodny za rozsądne pieniądze, lub Linksys'a WRT54G v 3.1. Parametry są bardzo zbliżone, a ceny oscylują w granicach 150zl.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 4dr14n

4dr14n

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 07 2007 - 13:45

Ok, właśnie przeanalizowałem po części temat z forów internetowych wynika, ze NetGear nie jest dostatecznie dobry - podobno się wiesza po 30 sekundach i w ogóle net przez niego wolniej przechodzi. Natomiast Linksys WTR54GL (lub GC) jest o wiele lepszy (niestety też drozszy o około 100 złotych), to w sumie duża różnica w kwocie - chciałbym coś niezawodnego, a jednocześnie nie drogiego, z drugiej strony Linksys ma chyba trochę więcej funkcji (które mogą mi się nie przydac, więc po co za nie płacic). Może jest jakaś tańsza wersja Linksysa, która się nie wiesza, jest raczej niezawodna, no i ... :sciana: nadałaby się spokojnie do moich podstawowych potrzeb - czyli obsługi połączeń przewodowych i bezprzewodowych, braku możliwości podłączenia osób trzecich, możliwosć szybkiego transferu pomiędzy komputerami w sieci, no i zeby net nie zamulał :(

Dziękuję i pozdrawiam.
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 15 07 2007 - 15:53

Ok, właśnie przeanalizowałem po części temat z forów internetowych wynika, ze NetGear nie jest dostatecznie dobry - podobno się wiesza po 30 sekundach i w ogóle net przez niego wolniej przechodzi.

:|

Routerów NetGear postawiłem przeszło 10 dla użytku prywatnego jak i w małych firmach. Jeszcze się nie zdarzyło - ani w przypadku sieci osiedlowej ani adsl, żeby router się zawiesił, rozłączył sprzęt, itd. I że net wolniej przechodzi? :sciana: co to za bzdury... Transfer jest taki, jaki zapewnia provider.

Rok temu, bardzo mi polecano LinkSys'a i wziąłem - w serwisie był 4 razy w ciągu 3 miesięcy, niby go wymieniono ale nie wierze. Do dziś leży na półce i czeka, aż znajdę chwilę, żeby sprawę opisać dokładnie i wysłać do głównego serwisu. W momencie chyba 3 wysłania owego sprzętu do serwisu sklepu, w którym był kupowany nabyłem właśnie router NetGear'a bo na czymś pracować trzeba - skonfigurowałem, postawiłem i zapomniałem, że on w ogóle jest.

Wbrew pozorom, nie jest to próba obrony firmy NetGear bo nie mam z nimi nic wspólnego. Mam jednak do tego sprzętu zaufanie i tymi spostrzeżeniami się dziele. Nie polecam Ci kupować tu sprzętu firmy 'kogucik' bo sam bym takiego nie nabył, ale Ty wybierzesz oczywiście takiego producenta jakiego będziesz chciał. Pragnę zauważyć, że kilku z użytkowników forum również zaufało tej marce i nie widać narzekań.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 4dr14n

4dr14n

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 07 2007 - 19:18

Czyli ze wszystko ok jeśli chodzi o NetGear'y. Ja widziałem w sumie model WGR 614 dosyć tanio, bo 100 zł mniej niż linksys. Rozmawiałem też z adminem sieci i mówi, że może mi załatwić linksysa za 200 zł - raczej nie zapatruje się na netgeary - ale spróbuję mu powiedzieć o tym typie o zobaczymy co powie.

A co Wy byście powiedzieli o tym modelu? No i jeśli już NetGear to jaki model ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych