Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki antywirus wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 08 2014 - 10:03

Z tym Spybot-Sarch&Destory to Cie poniosło, dobry to może on był 50lat temu xD na obecne zagrożenia jest tak samo dziurawy jak AVAST! szkoda ze tego nie poleciłeś xD jeżeli jak już coś darmowego to tylko Malware-AntyMalware doskonale chroni, jak i wykrywa różne zagrożenia.

Dla informacji obecnie wyszła nowa wersja Spybot-Sarch&Destory 2.4 w dwóch wersjach free i płatnej oraz ma średnio co tydzień aktualizację.

A to że warto go mieć nie będę tu wypisywał jego wad i zalet bo ani tweaks.pl ani ja żadnych profitów z tego nie mamy.

Do póki był całkowicie darmowy można było opisywać jego wady i zalety lecz obecnie.

Powiem tylko że warto mieć go nawet w wersji darmowej jako dodatek do firewall-a i antywirusa.

I jeszcze jedno jest pytanie - Jakiego antywirusa warto zainstalować? - odpowiedź jak już wyżej pisałem do domowego użytku wystarczy jeden bezpłatny antywirus oczywiście należy brać pod uwagę czy dany antywirus nie zajmuje zbyt wiele pamięci RAM w czasie jego uruchomienia i nie spowalnia pracy komputera. Choć do obecnych komputerów z pamięcią RAM powyżej 2GB i jej prędkością pracy już takiego znaczenia nie ma.

Jedynie w tym przypadku ma to uzasadnienie znaczenie instalacja antywirusa płatnego jeśli komputer służy nam i w domu i biurze jako narzędzie pracy.

Bo nie ma idealnego antywirusa.



Użytkownik pawel315 edytował ten post 27 08 2014 - 12:05
ort

  • 0

#42 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 27 08 2014 - 12:11

Akurat co do SpyBot'a to są lepsze programy. Skaner MalwareBytes Antimalware jest od tego programu o niebo lepszy. A wracając do tematu płatnych antyvirusów to firmy je produkujące wyrobiły sobie taki trend "zapłaciłem to musi być dobry", właśnie nie koniecznie, bo nie dość, że nas te programy cały czas inwigilują to jeszcze my im za to zapłaciliśmy :) I moim zdanie nie ma znaczenia czy antyvirus jest płatny czy darmowy, bo to jest tylko program i daje on nam iluzoryczne poczucie bezpieczeństwa i tak jak brutus napisał nie ma idealnego antyvirusa więc po co niepotrzebnie wydawać pieniądze ?



  • 1

#43 hom3less

hom3less

    Początkujący

  • 35 postów

Napisano 27 08 2014 - 14:27

@brutus3

 

Ogólnie jeżeli potrafisz korzystać z komputera/internetu to żaden antywirus Ci nie jest potrzebny.


  • 2

#44 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 27 08 2014 - 21:24

bo nie dość, że nas te programy cały czas inwigilują


Skąd takie przypuszczenia? I w jaki sposób mogą nas inwigilowac?
  • 0

#45 hom3less

hom3less

    Początkujący

  • 35 postów

Napisano 28 08 2014 - 21:52

Skąd takie przypuszczenia? I w jaki sposób mogą nas inwigilowac?

Wystarczy popatrzeć z kim dana firma współpracuje i małymi krokami poznasz ten cały "łańcuch pokarmowy". Tak naprawdę na każdym kroku jesteśmy inwigilowani, teraz nawet EA, Origin, Steam itd. itd. nas inwigiluje.


  • 1

#46 makrela9

makrela9

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 20 09 2014 - 19:36

Witam!

Tak jak w temacie chciałbym prosić was o pomoc w doborze antywirusa, pragnąłbym aby był on darmowy i oczywiście , by jak najlepiej chronił mój komputer. Z góry dziękuje za rady.

 

Pozdrawiam!


Użytkownik Qauke edytował ten post 20 09 2014 - 19:59
Twój post został połączony z odpowiednim tematem.

  • 0

#47 PatriotiC.

PatriotiC.

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 25 09 2014 - 16:00

W takim wyborze postawiłbym na Kaspersky, jednakże bez listy, wybrałbym ESET'a.

 

Ze swojej strony mogę dodać tylko tyle, że ESET to na prawdę dobry wybór. Posiadam go od dłuższego czasu i o żadnych większych infekcjach nie ma tutaj mowy.


  • 1

#48 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 26 09 2014 - 01:59

Kaspersky ma b .dobrą wykrywalność jak i ochronę ale... jest "ciężki" dla archaicznego sprzętu.
Z esetem miałem przykrą sytuację, i jakoś straciłem zaufanie do tego programu antywirusowego.
Jak narazie wystarcza mi MS 360 :)

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Qauke edytował ten post 26 09 2014 - 02:04

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych