Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Linux pod mojego laptopa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rodol

Rodol

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 09 03 2008 - 21:45

Witam prosiłbym o pomoc w wybraniu linuxa pod mojego wiekowego laptopa moze byc trudny w obsludze. Bo tak szczerze to zaczynam przygode z programowaniem :turned:

Compaq Armada E500

1GHz Intel Pentium III

256 RAm

30Gb Dysk

ATI RAGE MOBILITY 8mb grafika

  • 0

#2 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 09 03 2008 - 23:06

Kubuntu 7 lub SuSE 10

  • 0

#3 Rodol

Rodol

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 10 03 2008 - 22:20

Mozna wiedziec skąd pobrac?
  • 0

#4 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 11 03 2008 - 10:19

http://ubuntu.pl/pobierz.php
  • 0

#5 Sowiasty

Sowiasty

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 22 03 2008 - 00:38

Nie wiem czy Kubuntu byloby najlepszym rozwiązaniem. Może lepiej zaintalowac ubuntu albo xubuntu? Albo jeśli mialeś juz do czynienia z Linuksami to może sprawic jakąś bardziej "zaawansowaną" dystrubucje, np. Debian :P.
A i pisze się LinuKSa.
  • 0

#6 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 22 03 2008 - 16:55

Nie ma trudnych i latwych linuxow, jest tylko mniej lub wiecej umiejetnosci. A co do twojego stwierdzenia, iz poprawnie pisze sie linuks - podaj zrodlo.
Czemu ubuntu albo xubuntu ma byc lepszy od kubuntu? To tylko srodowisko graficzne, wsrod ktorych najbardziej windowsowe to KDE. Ponadto KDE zjada w miare malo zasobow. Jest dobrym multimedialnym srodowiskiem, latwym w konfiguracji, z intuicyjnie poukladanymi opcjami.
  • 0

#7 Sowiasty

Sowiasty

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 23 03 2008 - 20:07

Dlaczego nie ma? Po częsci się z tym zgodzę ale np. w Ubuntu mozesz wszystko wyklikac. W Debianie w instalacji bez srodwosika graficznego masz odrazu po wlaczeniu czysta konsolę. Więc nie mow ze nie ma trudniejszych i latwiejszych Linksow. Weźmy choćby teki Gentoo.
Mówisz ze KDE zjadam w miare malo zasobów? Pracuje na kompie o podobniej konfiguracji, jaką podał Rodol. Kiedy mialem jeszcze Kubuntu(ojj krotko) to prędkość pracy był mizerna. Aplikacje potrafily sie wlaczac nawet po 2 minuty. Jeśli masz "wypasiony" komputer to napewno nie poczujesz roznicy predkosci. Kazde srodowisko bedzie chodzic szybko.

Czemu ubuntu albo xubuntu ma byc lepszy od kubuntu?

Czy ja pisałem gdzieś, ze ma być lepsze(w sensie ogolnym) :P? Chodzilo mi o to ze moze byc lepsze na jego laptopa.

A co do twojego stwierdzenia, iz poprawnie pisze sie linuks - podaj zrodlo.

mianownik (kto? co?) Linux
dopełniacz (kogo? czego?) Linuksa
celownik (komu? czemu?) Linuksowi
biernik (kogo? co?) Linuksa
narzędnik (z kim? z czym?) z Linuksem
miejscownik (o kim? o czym?) o Linuksie
wołacz (o!) Linuksie!
Piszesz na polskim forum? Chyba tak...
  • 0

#8 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 23 03 2008 - 20:20

Sorry bejbe ale jezeli brac pod uwage jego pierwotna nazwe po angielsku to skoro chcesz odmieniac slowo LINUX odmienisz:
Mianownik: Linux
Dopelniacz: Linux'a

Chyba ze odmieniasz slowo LINUKS. Wtedy sprawa wyglada tak jak napisales :P
  • 0

#9 Sowiasty

Sowiasty

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 23 03 2008 - 22:51

eee, że jak? Wydaje mi się ze czytalem to kiedyś na jakiejś "mądrej" stronie :)
Chwila, zaraz dam link jak znajdę
ŁAP! http://forum.php.pl/index.php?showtopic=38504&st=0
post #7
  • 0

#10 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 24 03 2008 - 20:56

Moze niejasno sie wyrazilem. Chodzilo mi o to ze slowo pisane Linux nie moze odmieniac sie np linuksa, a slowo pisane linuks jak najbardziej. Zalezy od tego jak piszacy zachce napisac, wazne jest to by w swojej wypowiedzi nie mieszac na przemian Linux z Linuks (przy odmianie)

Trzeba sie zdecydowac na jedna forme pisowni i to zalezy od piszacego.

Moj gust podpowiada mi by nie polonizowac nazw wlasnych.
  • 0

#11 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 25 03 2008 - 14:33

Mówisz ze KDE zjadam w miare malo zasobów? Pracuje na kompie o podobniej konfiguracji, jaką podał Rodol. Kiedy mialem jeszcze Kubuntu(ojj krotko) to prędkość pracy był mizerna. Aplikacje potrafily sie wlaczac nawet po 2 minuty.

Oj cos kolega kreci, bo mam obok siebie kompa 128ram/pentium3 733MHz/HD 500GB ktorym sciagam pliki z neta i nie ma takiej aplikacji ktora by mi sie wlaczala dluzej niz 15 sekund. 2 minuty nie uruchamial by sie assasins creed...

  • 0

#12 Sowiasty

Sowiasty

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 25 03 2008 - 20:58

dziwne... u mnie mulilo okropnie...

  • 0

#13 BB1910

BB1910

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 25 03 2008 - 22:52

Poleciłbym Ci Ubuntu. Siostra posiada na laptopie a Ja na Swoim PC. Sprawuję się bardzo dobrze.
  • 0

#14 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 26 03 2008 - 18:19

dziwne... u mnie mulilo okropnie...

Oczywiscie 15 sekund max... przy uruchomionych TYLKO procesach niezbednych do poprawnej pracy systemu :sciana:
Zadnych playerow, gier, srodowisk WAMP.
Jesli miales mysql+php odpalone to nic dziwnego ^^ 2 minuty w takim wypadku to i tak w miare szybko.
  • 0

#15 Sowiasty

Sowiasty

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 26 03 2008 - 20:58

Dobra, powiedzmy, że tymczasow Ci wierze :sciana: :) Zainstalowalem teraz KDE4 na Debianie i przyznam, ze sie bardzo zdziwilem. Chodzilo o wiele szybciej niz na tym całym zakichanym ubuntu KDE 3,5. Jest jednak roznica miedzy tymi systemami;)

A co do samego kde4 to mozna powiedziec ze panowie develepoerzy, sie nie postarali. Paczka tyko po to by zaisntalowac i zobaczyc, jak to wyglada. Trudno cokolwiek skonfigurowac, a tlumaczenie... szkoda slow. Jak narazie KDE 3.5 rox :)

Pozdro ;)
  • 0

#16 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 27 03 2008 - 20:05

No rzeczywiscie KDE4 jest swietnym dowodem na to, ze nie powinno sie wypuszczac oprogramowania "pokazowego".
Z reszta po instalacji FF3 kompletnie odechcialo mi sie juz jakichkolwiek przedwczesnych wersji.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych