Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką wybrać sztuke walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Huggis

Huggis

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 04 09 2008 - 21:48

Chce chodzic na jakas sztuke walki ale naprawdę nie|wiem która jest dobra,polecana,latwa,itp wiec nie|wiem nie|jestem za silny i jestem z 5 klasy
wiec jesli ktos mnie będzie zaczepiac chce sie obronic ale tez i się bic pomozcie :rolleyes: :* ;) ;) ;) ;) ;)

  • 0

#2 karolkuich

karolkuich

    Początkujący

  • 141 postów

Napisano 04 09 2008 - 22:31

Ja się kiedyś uczyłem kung-fu. Piękna sprawa. Nie jest to łatwa sztuka walki, ale naprawdę daje dużo satysfakcji. Człowiek zaczyna pracować dzięki tej sztuce nad samym sobą.

http://www.tanglangmen.com/

  • 0

#3 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 05 09 2008 - 18:40

Polecam Kick-Boxing. Jeśli zaczniesz dobrze trenować, to możesz daleko zajść. Mój kolega zaczął mając 16 lat. Teraz mając 18 jest już mistrzem polski w swojej wadze.
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 07 09 2008 - 22:52

Sugeruję sztukę uników i ucieczek, pierwsze wyrabia szybkość i zwinność, drugie dobry charakter w nogach na średnich i długich dystansach. :rolleyes:
  • 0

#5 Gawron

Gawron

    Początkujący

  • 110 postów

Napisano 09 09 2008 - 20:38

Bedąc w swoim wieku co najwyżej możesz obronić się przed młodszą siostrą lub kolegami z klasy. Trening 5-klasisty będzie wyrzuceniem kasy w błoto :). Dorośnij, najlepiej do 13 roku życia i wtedy zabierz się za trenowanie sztuk walki. Ostatnio od wfisty (trener judo) dowiedziałem się, że: "najpiękniejszą sztuką, a zarazem sportem jest judo".
  • 0

#6 trixxx17

trixxx17

    Początkujący

  • 141 postów

Napisano 17 09 2008 - 20:21

Polecam kung-fu bez zbytniej siły można powalać dużo większy od siebie. Nie potrzeba do tego wielkiej siły najważniejsze są dobre chęci i samozaparcie oraz dyscyplina. Doskonali nie tylko ciało ale i umysł ;D
Największy problem jest z doborem stylu bo jest ich wiele, ja osobiście preferuje mieszane czyli wszystkiego po trochu ja Wu-Shu czy Hung-Gar
  • 0

#7 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 14 12 2008 - 14:22

Polecam Krav Magę. Co prawda, jest to dość brutalny system walki, ale jeśli umiesz się kontrolować, to powalisz rywala nie robiąc mu wielkiej krzywdy.
  • 0

#8 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 14 12 2008 - 15:31

O takich sprawach powinienes porozmawiac z ojcem. Jezeli nastawiasz sie z gory na to,ze bedziesz zaczepiany a to czego sie nauczysz wykozystasz do obrony juz jest niebezpieczne bo pozniej moze przerodzic sie z flustracji w agresje. Najrozsadniej zacznij uprawic jakikolwiek sport , cos w czy jestes dobry albo wiesz ze masz kszte talentu a wytrwaloscia w tym co rozbisz zmienisz swoje mniemanie o sobie,z tego jestes maly i slaby w to ze jestem mocny i dobry w tym co robie. ten co macha nogami i rekoma jak szalony napewno je jest twardszy od biegacza lub plywaka- liczy sie psychika- im twardsza tym bedziesz twardszy mimo,ze nie bedziesz napakowany
  • 0

#9 Mariusek

Mariusek

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 14 12 2008 - 15:46

Rownież podobnie jak Bardock polecam Krav Maga. Rzeczywiście jest dość brutalna, ale wlasnie przez to skuteczna. Tylko na Krav Maga jestes zbyt mlody,
u mnie w mieście trzeba mieć skończone minimum 15 lat i oczywiście zgode rodziców. Mysle, ze wszedzie z Krav Maga jest podobnie.
  • 0

#10 Noobster

Noobster

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 14 12 2008 - 22:46

Krav Maga jak na ten wiek jest zbyt brutalna. Zresztą wątpię, by ktoś przyjął do sekcji kogoś w tym wieku. Od siebie na początek mogę polecić jakieś karate np. kyokushin. Na razie najlepszym wyjściem byłoby przygotowanie się do jakichś sztuk walki (kondycja, rozciągnięcie, kształtowanie psychiki itp), a później, gdy trochę podrośniesz zająć się tym na poważnie (sparingi etc.).
  • 0

#11 oskar93

oskar93

    Banned

  • 678 postów

Napisano 14 12 2008 - 23:32

Co masz na mysli mowiac ksztaltowanie psychiki? Min. o dorosniecie? Czy moze cos innego?

  • 0

#12 Noobster

Noobster

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 15 12 2008 - 12:07

Co masz na mysli mowiac ksztaltowanie psychiki? Min. o dorosniecie? Czy moze cos innego?


Między innymi chodzi mi też o dorośnięcie, ale na kravce wszystko skupia się na tym, by jak najszybciej rozłożyć przeciwnika, często stosując brutalne techniki (krocze, krtań). W karate natomiast rozwija się także taką sferę duchową, człowiek uczy się szacunku, że nie zaczepia się byle kogo na ulicy tylko broni się w ostateczności itp. itd. W kształtowaniu psychiki miałem też na myśli jakieś takie wstępne przełamanie strachu (adrenaliny), który może sparaliżować podczas prawdziwej walki.

Chodzi też o to, że w tak młodym wieku uczenie się takich brutalnych technik, gdy całe ciało jeszcze dojrzewa, może łatwo doprowadzić do jakichś kontuzji, które później uniemożliwią trenowanie czegokolwiek.

  • 0

#13 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 16 12 2008 - 10:33

Dobra sztuka walki to tzw "Pijany Mistrz" - Drunken Master. No ale to już jest wyższa szkoła jazdy, i w Polsce chyba raczej tego nie uczą..
  • 0

#14 Mateusz.G

Mateusz.G

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 16 12 2008 - 21:09

Jeśli chodzi Ci o to, aby potrafić się obronić przed napastnikiem np. na ulicy pochodź na kilka treningów z Krav Magi. Obronić się na bank będziesz potrafił,ale nie wiem czy czasem nie za młody jesteś do tego stylu..
  • 0

#15 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 17 12 2008 - 18:51

Wspomniałem wcześniej o tym i wyszło, że pomysł nie trafiony.
  • 0

#16 oskar93

oskar93

    Banned

  • 678 postów

Napisano 17 12 2008 - 18:54

A i jedna rada. :) Jak jest wiecej napastnikow to ucieczka pozostaje, bo zawsze rozloza, chyba ze jakies ciotki albo spici w 3 dusze. Jak jeden, wiekszy czy cos to kopniak w krocze i dluga, ew fanga w nochal, z calej sily i potem dluga.
  • 0

#17 trixxx17

trixxx17

    Początkujący

  • 141 postów

Napisano 19 12 2008 - 13:15

[quote]Między innymi chodzi mi też o dorośnięcie, ale na kravce wszystko skupia się na tym, by jak najszybciej rozłożyć przeciwnika, często stosując brutalne techniki (krocze, krtań).[quote]


w praktycznie w każdej sztuce walki używa się uderzeń na punkty witalne nie tylko w krav madze
  • 0

#18 Noobster

Noobster

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 19 12 2008 - 19:37

Tak, masz rację, ale chodzi mi bardziej o te brutalne techniki, bo na karate czy też innych sztukach walki chyba raczej nie uczy się ataku w oczy lub krtań. Krav maga jest systemem walki, pierwotnie przeznaczonym dla wojska. Wersja cywilna jest chyba pozbawiona niektórych ewolucji, ale użycie niektórych technik może prowadzić do kalectwa.

Mogę zacytować jedną z ważniejszych informacji z forum na którym jestem zarejestrowany i myślę, że ludzie którzy to piszą wiedzą o czym piszą.

Krav Maga nadaje się na ulicę.
Po części prawda ale tylko w przypadku łączenia z innymi sportami walki (mt, boks bjj judo). Sama kravka nie działa i możesz się na niej boleśnie przejechać. Czemu? Odpowiedzi dostarczy historia powstania judo. Otóż w Japonii istniał styl ju-jitsu w którym były techniki mogące pozbawić oponenta zdrowia i życia. Prof. Jigoro Kano założyciel judo wyodrębnił z ju-jitsu techniki mogące zagrażać zdrowiu i życiu ćwiczących. Oczywiście judocy ćwiczyli na pełnej szybkości i bez zbytniego patyczkowania się z partnerem. Ludzie z ju-jitsu podważyli styl Kano i wyzwali jego uczniów na pojedynek. Wszystkie wygrali judocy.
Dlaczego? Bo ćwiczyli na pełnej szybkości i wykonywali daną technikę zamiast ją tylko markować. Po prostu jeżeli czegoś wcześniej nie przećwiczyłeś w sparingu masz małe szanse aby tego użyć. Jest to paradoks Kano. Ale np. bokser czy judoka szybko włączy "brudne sztuczki" do arsenału swoich technik. KM warto więc trenować jako uzupełnienie.


Jeśli chodzi o walkę na ulicy, radziłbym również się zapoznać z kodeksem karnym w którym zawarte są informacje co grozi za bójki i jak łatwo jest przesadzić :P

Pozdrawiam ! :P
  • 0

#19 bartesss

bartesss

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 26 12 2008 - 17:07

a ja radze wybrac Combat 56 :P
  • 0

#20 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 26 12 2008 - 17:11

Nie można tak tylko wykonywać ruchów takich jak Cię nauczyli na kursie.W potyczkach z przeciwnikiem, a zwłaszcza tym silniejszym trzeba zdrowo myśleć i podejmować decyzje. :P

A tak w ogóle to chyba autora wątku już dawno nie ma na forum. :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych