Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka wersja systemu Oem czy Box ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Omegus

Omegus

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 06 04 2008 - 19:53

( szybko przeleciałem forum aby sprawdzić czy pojawił się już taki temat ale nic nie znalazłem ale jeśli już jest to sory podajcie linka to Zairze).
Jaką wersje windowsa polecacie BOX czy OEM. Wiem tyle że Box jest x3 droższy od Oem-a i różnica jest nimi taka że box można zainstalować na wielu kompach ale tylko 1 osoba może korzystać z cdkeya a Oem-a można zainstalować tylko na jednym komputerze.
Moje pytanie jest takie kiedy windows będzie wiedział że mój komputer już nie jest tym samym komputerem po zmianie procesora czy płyty głównej? Jaką wersję wy polecacie? (jak dla mnie wydanie prawie 2000zł na Windowsa to szaleństwo za takie pieniądze bym złożył dość dobrego kompa)

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 06 04 2008 - 20:04

Tu chyba chodzi o klucze i rejestrację produktu a nie o to jaki ma się sprzęt. Wersje na więcej kompów to prawie jak korporacyjne z większą ilością licencji :) Jeśli potrzebujesz tylko i wyłącznie dla siebie to bierz na 1 kompa.

  • 0

#3 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 06 04 2008 - 20:05

Wersja OEM jest zabezpieczona płytą główną. Więc jej zmiana wyklucza dalsze użytkowanie wersji i w zasadzie można ją wyrzucić do kosza. Praktycznie robi się inaczej....
Więc Twoje stwierdzenie, że można ją zainstalować tylko na jednym komputerze jest nieco nieścisła: na jednym i tym samym komputerze.
Zresztą to samo dotyczy BOX-a - nie możesz mieć zainstalowanego na wielu komputerach jak piszesz - tylko tyle, że jak zmienisz kompa to możesz powtórnie zainstalować.
Tylko zastanów się: jeżeli kupujesz nowego kompa to zanim kupisz następnego to i tak wyjdzie już nowa wersja Wina: więć po co kupować 3-krotnie droższego BOX-a?!
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 07 04 2008 - 08:42

Bierz OEM, nawet po zmianie płyty można ponownie aktywować produkt, jak się nie uda przez internet to dzwonisz do MS i mówisz że zepsuła ci się płyta i aktywują ci ręcznie.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych