Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka plyta glowna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 paul08

paul08

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 05 03 2006 - 20:55

Mam do was pytanie. Moze bede kupowal sobie za niedlugo komputer. Prawie wszystkie podzespoly mam juz wybrane :D oprocz plyty glownej :D W ogole sie na nich nie znam i nie chcial bym podejmowac decyzji, jaka kupic, sam. A wiec jaka wy byscie mi polecili?

  • 0

#2 dawid2202

dawid2202

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 05 03 2006 - 21:04

przedewszystkim potrzeba nam wiedziec jaki socket :D

  • 0

#3 paul08

paul08

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 05 03 2006 - 21:13

Hehe i wlasnie o to mi chodzi :P Zebym wiedzial o co Ci chodzi :D
Z wyborem karty graficznej/pamieci/dysku nigdy nie mialem problemu ale zawsze wybor plyty glownej zostawialem komus innemu ;) Tak wiec jestem zupelnie szary jesli chodzi o plyty glowne :D
  • 0

#4 dawid2202

dawid2202

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 05 03 2006 - 21:16

no wiec wybor plyty glownej zalezy od wielu parametrow. Przedewszystki od procesora bo musisz wybrac odpowiedni socket. Potem od karty graficznej PCIE/AGP i jakie szybkie. Potem ilość gniazd PCI (dla kart rozszerzeń). Dla dysku twardego ATA/SATA. Czy ma być zintgrowane coś itp
  • 0

#5 paul08

paul08

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 05 03 2006 - 21:23

No to tak:
Procek bedzie AMD Athlon
Grafika : GeForce na AGP
Dysk Twardy : Caviar 200GB PATA
Nic zintegrowane ma raczej nie byc :D
No to teraz czekam na odpowiedz
  • 0

#6

Napisano 05 03 2006 - 21:27

ja to robie tak zreszta jak juz kiedys pisalem, ide do kilku sklepow komputerowych i pytam sie o sprzet mniej wiecej podaje dane a oni juz sami mi go konfiguruja potem mowie ze sie jeszcze zastanowie i wszystko jasne :D:D:D:D:D:D:D:D:D a do kilku poto zeby mozna bylo potem, samemu config wybrac najlepszy no i na nasza kieszen :P:D:D:D:
  • 0

#7 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 05 03 2006 - 23:25

Ja rozwinę metodę jaką stosuję przy doradzaniu w zakupach znajomym. Umawiamy się, że tylko ja mówię i mają się nie odzywać, wchodzimy i rzucam tekst "my chcielibyśmy komputer kupić bo u nas na wsi mają internet zalożyć ale wie pan ja sie na tym nie znam" i zależnie od sytuacji: jak facet postępuje jak z jeleniem to przytakuję robiąc minę idioty, zadaję banalne pytania itd. na koniec mówię, że przyjdziemy jutro... jak facet postępuje i gada rozsądnie w pewnym momencie przerywam mu i mówię, że teraz już na poważnie chcę to to i to oraz co on na temat zestawu myśli i czy zaproponowałby sensowne modyfikacje :P. Niestety wiekszość sklepów już w ten sposób spaliłem :D ale ani moi znajomi ani ja na sprzęcik nie narzekamy. Przed wejściem do sklepu wiem konkretnie czego chcę, przez kilka dni sprawdzam opinie o płytach głównych, kartach i dyskach zaglądając na fora i czytając niesponsorowane recenzje. Nigdy nie byłem maniakiem OC więc nie interesowały mnie płyty w rodzaju Epoxa i Athlony (bez obrazy), wolę stabilność i gwarancję że nic mi się nie skopci po pół roku ;).

Wracając do tematu, rozejrzyj się po sklepach internetowych, spisz sobie modele i producentów płyt gł. poswięć trochę czasu i poczytaj dokładne opisy na witrynach producentów, wybierz z tego wszystkiego 2 góra 3 modele. Z taką wiedzą idź do sklepu i sprawdź czy gość stojący za ladą jest z grupy "normalnych" :D niech oni wyrażą opinię która płyta pasuje lepiej do pozostałych składników (droga nie musi oznaczać, że lepsza). Jeśli ktoś z Twoich znajomych robił zakupy w necie i moze polecić dobry sklep internetowy, dobrego sprzedawcę na Allegro mozna to rozważyć, podkreślam DOBRY i SPRAWDZONY...
  • 0

#8 Zorba_1

Zorba_1

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 05 03 2006 - 23:38

nie chce mi sie pisac :D
zagadaj do mnie na gg (sam juz to zrobilem) to pogadamy.
Sam kupowalem ostatnio i sie obeznalem w tym :P
czekam na odp. :D
  • 0

#9 paul08

paul08

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 05 03 2006 - 23:53

Heh no to teraz czkam jeszce tylko na opinie marshalla :D
Ykoops dzieki za odp a do Ciebie Kampa odezwe sie jutro okolo 14-15 bo dzis nie mam dostepu do gg :D
  • 0

#10 pisarz

pisarz

    Komornik

  • 690 postów

Napisano 06 03 2006 - 08:18

Na http://benchmark.pl/ po lewej stronie masz test kilku dobrych plyt głównych .. ta strona wydaje mi się że dość rzetelnie podchodzi do tego co robi .. może któraś z nich Ci przypadnie do gustu. Warto też choć z przymróżeniem oka poczytac opinie innych na http://komputronik.pl/ :wink:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych