Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak znalezc klucz licencyjny w rejestrze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 osa77bronx

osa77bronx

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 21 11 2007 - 11:06

Witam mam pytanie jak wydobyc klucz licencyjny z rejestru win XP Home Edition, chcialbym zobic formatowanie klucz mam legalny ale nie mam zadnej naklejki na kompie ani nie mam go nigdzie zapisanego. prosze o jakakolwiek pomoc.

  • 0

#2 patrykga

patrykga

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 21 11 2007 - 11:14

To znaczy że nie masz go legalnego. Warunkiem licencji jest posiadanie nośnika + licencji (chmurka z key-em);>

  • 0

#3 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 21 11 2007 - 13:12

To znaczy że nie masz go legalnego. Warunkiem licencji jest posiadanie nośnika + licencji (chmurka z key-em);>

Niekoniecznie. Może mieć wersję box która nie ma naklejki. Nawet w OEM-ach potwierdzeniem legalności jest: faktura zakupu, nośnik+książeczka i naklejka. Do potwierdzenia wymaga się dwóch z tych trzech rzeczy.

Klucz możesz sprawdzić programem everest

Klucz można też wyciągnąć z rejestru w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion - tylko że wyżej Windowsa 2000 jest szyfrowana, więc i tak trzeba użyć jakiegoś oprogramowania do odkodowania. W 95/98/ME można odczytać z tego klucza bezposrednio
  • 0

#4 osa77bronx

osa77bronx

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 11 2007 - 09:54

szukalem klucza w rejestrze faktycznie jest zaszyfrowany, pozniej probowalem go odnalezc za pomoca everesta i nie moge nigdzie znalezc mimo to.
  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 01 12 2007 - 12:23

Użyj zewnętrznego oprogramowania: Passtool do odzyskania haseł.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych