Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak włączyć mix stereo w Windows7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 krooko

krooko

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 09 2014 - 09:29

Witam. Mam problem z dźwiękiem na komputerze. Otóż chciałem, aby w moich ustawieniach do nagrywania byłą opcja "mix stereo". Więc wyczytałem, że podobno pomoże instalacja sterowników do płyty głównej. Więc tak zrobiłem ;) Faktycznie mix stereo się pokazało, lecz kompletnie straciłem dźwięk w komputerze. I tu pytanie: Co zrobić aby znowu był dźwięk, oraz miks stereo? 
 
Mój komp:
 
Windows 7 64 bit
Intel® Core™2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz
ATI Radeon HD 5700 Series
Gigabyte p41-es3g
 
p.s w biosie mam opcje w azalia coded auto albo disable. Na obu dźwięk nie działa.


  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 09 2014 - 11:30

Panel Sterowania →Sprzęt i dźwięk →Dźwięk/Nagrywanie/PPM pokaż wyłączone urządzenia/Włącz miks stereo.

  • 0

#3 krooko

krooko

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 09 2014 - 15:58

@up ryly moderator? Przeczytaj jeszcze raz...albo i z 5? Nie mam problemu z stereo mix tylko z dźwiękiem + teraz trochę się zmieniło. Zainstalowałem sterowniki, które miałem dołączone do kompa ale zniknęły mi opcje karty graficznej, gdzie się zmieniało funkcję gniazda. Jak to przywrócić? Jak w to wejść? Jak mi odpowiesz na to pytanie, będę miał rozwiązany problem ;)


  • 0

#4 adamPOLAND

adamPOLAND

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 02 10 2014 - 18:52

usuń całkowicie sterowniki dźwiękowe  poniwnie zainstaluj te najnowsze np poprzez program  driver booster

w biosie masz przywrócić wszystko do default i zapisać,nic nie zmieniaj z biosie

moderator dobrze ci opisał sprawę,lecz zapomniał,iż czasem windows ma takie coś,że dana ikona głośnika jest przekreślona czyli wiadomo jaki znaczek o tam trzeba to włączyć,jeśli to jeszcze za mało

hmm niewiem po co ci miks ? owszem czasem ja nagrywając gameplay to muszę to właczyć

aha jeśli zainstalujesz nowe stery to zobacz czy ikona Menedżer Realtek HD Audio masz w ikonach powiadomień ! jeśli nie to czyli,ze możesz mieć źle zainstalowane stery,albo isteniej to,w menu start musisz dać na panel sterowania i tam znaleźć Menedżer Realtek HD Audio

otworzy ci się okno okno konfiguracji dźwięku itd ta mwszystko ustawisz

jeśli chcesz coś dodatkowe to musisz wejść na ten GŁOŚNIK w ikonach powiadomień i P.P.M. dać na URZĄDZENIA DO ODTWARZANIA i następnie pod każdą zakładką posiadasz takie funkcje jak KONFIGURUJ I WŁAŚCIWOŚCI z skorzystaj z nich i zobacz czy tam masz ok,może prześlij mi screen co ty robisz albo nagraj filmik i wrzuć na youtube czy jakiś serwis i daj link,w co ty wchodzisz i jak ustawiasz,ja też posiadam win 7 pro 64 bity i niemam takich problemów

chyba,że ty korzystasz z pirackiego windowsa to muszę ci napisać,że takie windowsy są przerabiane i posiadają w sobie wirusy które mogą ci niszczyć kompa,najlepszy sposób na to,jest oryginał windows i po wgraniu windowsa odrazu ściągać aktualizacje z WINDOWS UPDATE ,żadnych sterów na początku i programów, tylko aktualizacje windows,później dopiero ściagać najnowsze stery itd 

 

 

opcje karty graficznej nie znikną ci na stałe,musisz na pulpicie dać P.P.M o tam są panel sterowania ati,wejść w niego i tam jest takie coś jak PULPIT i odznacz dwie opcje i na nowo zaznacz i będzie git (ja posiadam nvidia i jest podobnie tylko okno ustawień grafiki jest inne)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych