Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak uśpić komputer podczas pobierania?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 waler

waler

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 17 04 2008 - 16:27

Witam
Szukałem we wielu różnych forach ale nie znalazłem takiego tematu. A mianowicie chodzi mi o to czy jak ściągam grę to czy komputer musi chodzić czy może mogę go uśpić a tylko będzie pracował sam dysk? A może jest jakiś programik do "usypiania" komputera? Nie chcę by pół dnia chodził mi komputer.
pozdrawiam

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 17 04 2008 - 16:28

Jak usypiasz komputer to tym samym przestają pracować dyski.

  • 0

#3 O.s.T.r.Y

O.s.T.r.Y

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 17 04 2008 - 16:30

Raczej nie slyszalem o czyms takim.
Jak uspisz kompa to przerywa sciąganie i polączenie z netem przynajmniej u mnie wiec raczej takiego programu nie ma.
  • 0

#4 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 17 04 2008 - 16:34

Zależy też, co rozumiesz przez słowo "uśpić"...
  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 17 04 2008 - 16:36

Z tego co napisał to chciał aby mu sam internet i dyski pracowały, a reszta była wyłączona (razem z procesorem oczywiście :D)
  • 0

#6 O.s.T.r.Y

O.s.T.r.Y

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 17 04 2008 - 16:40

Troche dziwna teoria :D
  • 0

#7 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 17 04 2008 - 16:56

W teorii możesz ściągnąć soft, żeby zniżyć taktowanie proca, powyłączać niepotrzebne [beeep]rele na płycie itp, itd.
ale tak naprawdę to po co?
żeby mniej prądu ciągnął?

najlepszym rozwiązaniem byłoby postawienie sobie kompa specjalnie do ściągania (jakiś słaby niewymagający wiatraka procek, duży dysk, linux na pokładzie itd, itp). Wtedy taki komp stoi sam w kącie (bez monitora, bez klawiatury i myszy - tylko podłączony do sieci i prądu), a ty sobie przez sieć sprawdzasz co zassał :D
  • 0

#8 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 17 04 2008 - 16:58

Rozwiązanie dobre, no ale czy prosił aby ktoś mu doradzał składania drugiego kompa? :D
  • 0

#9 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 17 04 2008 - 16:59

Weksel, jest to możliwe, ale dla autora tematu prawdopodobnie będzie to kłopotliwe, więc muszę Ci oznajmić, że innego sposobu niestety nie ma.
  • 0

#10 waler

waler

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 17 04 2008 - 20:34

Dzienki za odpowiedź. Mam taaaaaki stary komputerek i właśnie na nim zasysam gierkę a to tylko tak z ciekawości pytałem. Raczej to komputer mam do grania niż do uczenia się :D więc jeśli ściągam grę to tak przez noc mi wiatraki chodzą i się nie komfortowo spi bo kompa mam blisko łóżka. Dysk mam 660GB i ściągam dużo rzeczy. Ale mam Viste.... więc i tak połowa mi rzeczy nie chodzi:D Aczkolwiek dziękuję za odpowieź
  • 0

#11 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 20 04 2008 - 10:17

Nie trzeba składać drugiego kompa.
Można zakupić obudowę sieciową do twardziela (ok. 100-150 zł w zależności, czy to będzie NDAS czy z IP), podłączyć do routera i na routerze (istnieją takie, ale nie pamiętam nazwy) zainstalować np. osiołka.
Wtedy możemy sobie ciągać bez włączonego kompa. Widziałem to u kolegi i działa (ale nie zapamiętałem nazwy routera z ADSL).
Równocześnie - oczywiście - będzie taki dysk (tylko w obudowie z IP!) np. serwerem ftp czy serwerem www bez włączonego kompa.

[EDIT]
Rozmowa z kolegą na ten temat na GG:
chodzi ogólnie o routery z oprogramowaniem opartym na OpenWRT

np: Asus WL-500Gp

wtedy można wymienić na nim firmware i coś zainstalować (bo to Linux)

polecany firmware to np. Oleg firmware albo White Russian

na pewno wiara na tym torrenty instaluje, ale jak z oslem to nie wiem

Użytkownik Jotgie edytował ten post 21 04 2008 - 20:43

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych