Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak udostępnić polączenie ciezka sprawa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 MATRIX5000

MATRIX5000

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 07 04 2007 - 01:09

Jak udostępnić polączenie.

Nie wiem jak udostepnic polaczenie sytuacja wyglada następująco. Internet mam droga radiową kabelek z anteny idzie do Routera i potem kabelkiem sieciowym do mojego kompa. Chciałbym podłaczyć drugiego kompa do tego Routera i żeby na nim tez necik smigał, ale nie wiem jak to wszytko z konfigurowac zwrócę uwagę na to ze nie mam dostępu do ustawien Routera bo to jest sprzet admina sieci.

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 07 04 2007 - 01:18

Witam.

A więc tak, masz dwa wyjścia:
Albo podpiąć się pod router z automatycznymi ustawieniami katy sieciowej licząc, że włączone jest dhcp albo zobaczyć jakie masz ustawienia na pc'cie który już działa i zmienić końcówkę ip o jeden w górę a resztę danych brama/ maska/ dns'y przepisać.
Jeśli to nie zda egzaminu zawsze możesz zrobić udostępnienie połączenia ze swojego komputera. Koszt to kupno dodatkowej karty sieciowej a minus, że komputer udostępniający musi być włączony żeby drugi miał sieć.

Rozumiem, że problemem jest kontakt z administratorem w razie, gdyby trzeba było zajrzeć do ustawień routera?


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 MATRIX5000

MATRIX5000

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 07 04 2007 - 09:57

Obydwa sposoby nie zadziałały czyli nie ma innej możliwości. Właśnie mi chodzi o to żeby komp komp nie chodził cały czas.
A jeśli bym sie dostal do ustawień routera to można cos zamieszac.

I kolejna sprawa jesli kupie jeszcze jeden router i drugi komp pod niego podepne i swoj tez to bedzie dzialac pewnie.
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 07 04 2007 - 10:10

Obydwa sposoby nie zadziałały czyli nie ma innej możliwości. Właśnie mi chodzi o to żeby komp komp nie chodził cały czas.
A jeśli bym sie dostal do ustawień routera to można cos zamieszac.

I kolejna sprawa jesli kupie jeszcze jeden router i drugi komp pod niego podepne i swoj tez to bedzie dzialac pewnie.

Witam.

Jeśli żaden ze sposobów nie zadziałał to zakładam, że administrator włączył filtracje mac na routerze. Żeby być tego pewnym podłącz nowy komputer w miejsce starego do routera z jego ustawieniami sieciowymi i dodatkowo zmień adres karty mac. Jeśli pójdzie to filtracja działa. Zakup routera z opcją 'clone mac' byłby wyjściem bo przepiszesz do niego mac, który jest dopuszczony do sieci. Co jest za routerem już nie będzie miało znaczenia.

Łatwiej i taniej oczywiście byłoby dodać do opcji routera jeden wpis, z adresem mac nowej karty.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych