Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak udostepnic NET z PC z kartą bezprzewodową na Laptop ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 AndrzejGdz

AndrzejGdz

    Początkujący

  • 74 postów

Napisano 31 03 2007 - 09:56

Witam,

Mam laptopa z wbudowana karta wifi, na moim komputerze stacjonarnym gdzie mam internet mam karte bezprzewodowa EDIMAX taka z antenka na przewodzie.

Internet na stacjonarnym mam NET 24 , modem Thomson.

Wiem ze skoro Stacjonarny bede mial wlaczony do Internetu to powinien tez byc Internet na Laptopie.

Nie mam pojecia jak rozpoczac i co robic krok po kroku aby miec NET na laptopie i stacjonarnym ( znaczy sie na Stacjonarnym mam teraz net)

Nie wiem dalej jak polaczyc zeby na laptopie byl internet. Czy musze stworzyc jakas siec ? jak to sie robi ?

Moze ktos poratuje lopatologicznie i opisze krok po kroku od czego zaczac ?

Czy najpierw ustawiac i jak na Laptopie czy na Stacjonarnym ?

Andrzej

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 31 03 2007 - 10:26

Witam.

Na drugiej karcie (tej wifi) na komputerze udostępniającym ustaw IP 192.168.0.1, maska 255.255.255.0. Wykonasz to w Panel sterowania/Połączenia sieciowe/Właściwości połączenia/Właściwości protokołu TCP/IP. Następnie na drugim kompie wpisz (we właściwościach jego karty wifi) IP 192.168.0.2, maska 255.255.255.0, brama 192.168.0.1 i DNS-y takie jak na pierwszym stacjonarnym komputerze. Możesz je odczytać poprze właściwości karty sieciowej, która 'przyjmuje połączenie' lub po zrobieniu takich czynności: Menu start/ Uruchom/ cmd/ ipconfig /all . Teraz włączyć udostępnienie przechodząc ponownie do właściwości karty wifi i w ostatniej zakładce (zaawansowane) zaznacz "zezwalaj innym komputerom sieci na łączenie się...". Jeśli to na wifi to na notebooku musisz jeszcze raz wejść do Panel sterowania/ Połączenia sieciowe/ PPM na połączenie wifi i wybierz 'pokarz sieci bezprzewodowe'. Teraz zostaje już tylko wybranie sieci i kliknięcie 'Połącz'. Po wykonaniu wszystkich czynności, a przed połączeniem z siecią wifi zresetuj maszyny. Powodzenia!

---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 31 03 2007 - 10:29

1. Wchodzisz w menu Start -> Ustawienia -> Połączenie Sieciowe
2. Wybierasz "Bezprzewodowe połaczenie" następnie PKM: Właściwości
3. Wybierasz drugą zakładkę i zaznaczasz opcję:

Dołączona grafika

4. Na laptopie szukasz połączenia bezprzewodowego i łączysz się :rolleyes:
  • 0

#4 AndrzejGdz

AndrzejGdz

    Początkujący

  • 74 postów

Napisano 31 03 2007 - 10:56

1. Wchodzisz w menu Start -> Ustawienia -> Połączenie Sieciowe
2. Wybierasz "Bezprzewodowe połaczenie" następnie PKM: Właściwości
3. Wybierasz drugą zakładkę i zaznaczasz opcję:


Jak wejde Na stacjonarnym w Polaczenia sieciowe nie mam takiego czegos jak na screenie tylko Ikonki polaczenia lokalnego, lokalnego 2 oraz telefoniczne
soieiec.JPG bez_tytułu.JPG
  • 0

#5 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 31 03 2007 - 12:09

Musisz kliknąć PrawyKlawiszMyszy jak Ci już napisał @makensis i tam będzie zakładka, o której mowa.
  • 0

#6 AndrzejGdz

AndrzejGdz

    Początkujący

  • 74 postów

Napisano 31 03 2007 - 12:17

Musisz kliknąć PrawyKlawiszMyszy jak Ci już napisał @makensis i tam będzie zakładka, o której mowa.

Ale na co mam kliknac jak ja tam nie mam

Wybierasz "Bezprzewodowe połaczenie" następnie PKM: Właściwości

Mam polaczenia lokalne i telefoniczne.
  • 0

#7 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 31 03 2007 - 12:39

Jak widzę na załączonych screen'ach to połączeniem wifi dla Ciebie jest 'połączenie lokalne 2'. W jego właściwościach masz odpowiednią zakładkę.
  • 0

#8 AndrzejGdz

AndrzejGdz

    Początkujący

  • 74 postów

Napisano 31 03 2007 - 12:53

Jak widzę na załączonych screen'ach to połączeniem wifi dla Ciebie jest 'połączenie lokalne 2'. W jego właściwościach masz odpowiednią zakładkę.

Zrobile tak jak proponujesz lokalne.JPG

A co teraz ustawic w Laptopie ?

Bo mam Laptop obok i widze ze pomimo ze tak ustawilem na Stacjonarnym to na laptopie mam "krzyzyk" na pasku zadan przy ikonce "Polaczenie sieci bezprzewodowej"
  • 0

#9 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 31 03 2007 - 13:09

Czyli laptop wykrywa sieć bezprzewodową. Czy w oknie, w którym pokazuje sieci jakie ma w zasięgu przy tej Twojej jest "pobieranie adresu sieciowego" cały czas?

Czy konfigurowałeś adresy ip/maske/brame tak jak Ci pisałem, czy stosowałeś się do rad @makensis'a?
  • 0

#10 AndrzejGdz

AndrzejGdz

    Początkujący

  • 74 postów

Napisano 31 03 2007 - 13:24

Czyli laptop wykrywa sieć bezprzewodową. Czy w oknie, w którym pokazuje sieci jakie ma w zasięgu przy tej Twojej jest "popieranie adresu sieciowego" cały czas?

Jestem laikiem ale wyglada to teraz tak;
Ustawilem na Stacjonarnym jak proponowales, zrobilem restart Stacjonarnego i Laptopa.
Jestem podlaczony do Netu na stacjonarnym.
Na stacjonarnym kolo zegara mam ikonke sieci ,kliknalem Napraw i zniknal krzyzyk ale jak dam wyswietl dostepne sieci to nic nie mam zadnej sieci,

Na laptopie mam nadal"krzyzyk"

Czy konfigurowałeś adresy ip/maske/brame tak jak Ci pisałem, czy stosowałeś się do rad @makensis'a?

Nie robilem tego nigdy ?
Co i gdzie mam teraz w ogole wpisac i czy na Stacjonarnym czy na Laptopie ?
  • 0

#11 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 31 03 2007 - 14:51

Ustawilem na Stacjonarnym jak proponowales, zrobilem restart Stacjonarnego i Laptopa.

tzn że zastosowałeś ustawienia, które podałem w pierwszym poście?

Na stacjonarnym kolo zegara mam ikonke sieci ,kliknalem Napraw i zniknal krzyzyk ale jak dam wyswietl dostepne sieci to nic nie mam zadnej sieci,

A dlaczego robisz to na stacjonarnym? Jak karta która wysyła sygnał bezprzewodowo ma się poniekąd sama odnaleźć? Musisz to zrobić na notebook'u.

Może odezwij się na gg podane pod avatar'em to pójdzie szybciej, a 'efekt końcowy' zamieścisz tu.

  • 0

#12 AndrzejGdz

AndrzejGdz

    Początkujący

  • 74 postów

Napisano 01 04 2007 - 08:09

Czy ktos mi wytlumaczy ( to nie zart prymaaprilisowy)

Jak wiecie mam problem aby udostepnic NET ze Stacjonarnego ( w nim mam karte sieciowa bezprzewodowa EDIMX ) tak aby byl na Laptopie.

Nie wiem co to za Cuda ale moze ktos wytlumaczy mi o co chodzi ?

I tak aby laczyc sie z NETem na stacjonarnym korzystam z uslugi NET24;
Wyglada to tak, podlaczony mam modem Thomson do Stacjonarnego , skonfigurowane polaczenie i tak po prostu sie lacze i wszysto jest cacy.
W zwiazku ze nie moge/nie umie udostepnic NET na Laptop zrobilem takie cos ( czytac uwaznie to nie zadna sciema)


1. Odlaczylem Modem Thomson fizycznie od Stacjonarnego,
2. Przeszlem do innego pomieszczenia ( czytaj pokoju ) z modemem,
3. W pokoju tym mam standartowe gniazko telefoniczne ale nic tam nie jest podlaczone jest tylko sprawne gniazdo.
4. Podlaczylem Modem Thomson do gniazda i polaczylem go z Laptopem.
5. Najnormalniej w swiecie skonfigurowalem polaczenie na Laptopie i od tej chwili mam NET na Laptopie.

Wytlumaczcie mi takie cos;

Nie mam podlaczonego modemu pod stacjonarny to dlaczego na STACJONARNYM mam dzialajacy INTERNET.

Malo w pokoju gdzie jest Laptop z gniazda USB Laptopa odlaczylem modem Thomson i lezy obok Laptopa, laptop wylaczony Dołączona grafika!

W tym ukladzie dlaczego ja mam NET na stacjonarnym ?

  • 0

#13 yooz

yooz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 30 04 2007 - 21:37

Czy ktos mi wytlumaczy ( to nie zart prymaaprilisowy)

Jak wiecie mam problem aby udostepnic NET ze Stacjonarnego ( w nim mam karte sieciowa bezprzewodowa EDIMX ) tak aby byl na Laptopie.

Nie wiem co to za Cuda ale moze ktos wytlumaczy mi o co chodzi ?

I tak aby laczyc sie z NETem na stacjonarnym korzystam z uslugi NET24;
Wyglada to tak, podlaczony mam modem Thomson do Stacjonarnego , skonfigurowane polaczenie i tak po prostu sie lacze i wszysto jest cacy.
W zwiazku ze nie moge/nie umie udostepnic NET na Laptop zrobilem takie cos ( czytac uwaznie to nie zadna sciema)



Wytlumaczcie mi takie cos;

Nie mam podlaczonego modemu pod stacjonarny to dlaczego na STACJONARNYM mam dzialajacy INTERNET.

Malo w pokoju gdzie jest Laptop z gniazda USB Laptopa odlaczylem modem Thomson i lezy obok Laptopa, laptop wylaczony Dołączona grafika!

W tym ukladzie dlaczego ja mam NET na stacjonarnym ?



proste - łączysz się siecią bezprzewodową z sąsiadem ;)
  • 0

#14 lelumka

lelumka

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 16 09 2008 - 20:51

a czy jest ktos w stanie rozdzielic polaczenie ze sferii na usb gdzie nie widac tego polaczenia ? program instalacyjny jest juz w budowany w modem od sferii jego nazwa to AnyDATA ADU-520C, posiadam ruter airlive widze polaczenie przez laptopa ale nie mam neta. :) :)
  • 0

#15 aho

aho

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 07 10 2008 - 23:00

witam
a ja mam takie pytanie mam lapka z wfi podłączonego do sieci lan, kabelkiem, i chciałbym jednocześnie udostępniać internet przez kartę bezprzewodową dalej np. do iphona, jak to zrobić proszę o poradę
  • 0

#16 darth_raven

darth_raven

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 15 10 2008 - 22:56

Ja mam inny problem :|
Mianowicie mam podłączony internet do laptopa przez kabel sieciowy. Laptop ten posiada kartę WiFi, co postanowiłem wykorzystać i przy pomocy połączenia sieciowego pomiędzy dwoma kompami z WiFi udostępnić internet na tym drugim. Sieć stworzyłem, dostęp do obu kompów z obu kompów jest bezproblemowy, na drugim kompie działają takie rzeczy jak GaduGadu, Skype czy update gry MMO, ale nie działają stronki internetowe :/ Ani na FireFoxie, anie na Explorze. Najlepsze jest to, że wcześniej działały i nie wiem co się stało. Próbowałem już chyba wszystkiego (łącznie z ręcznym wpisywaniem adresu IP do każdej możliwej usługi internetowej bronionej przez Zaporę) i nic. Bardzo proszę o pomoc.


Schemat mojego połączenia:

Modem->kabel sieciowy->Laptop (w pełni działający internet)->Wifi->Drugi laptop (nie działające stronki www)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych