Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak stworzyć kopię windowsa 8 na pendrive


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 czaron87

czaron87

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 31 10 2012 - 20:31

Witam, kupiłem dzisiaj ultrabook Samsung series 5 NP530U3C-A05PL bez napędu optycznego z windowsem 8. Wiem że zanim dokonam podziału na partycje to pierwsze co powinienem zrobić to dokonać kopi windowsa 8 na pena (tzw bootowalny pendrive z windowsem 8). Wiem że w recovery samsunga można dokonać kopi na cd ale nie ma takiej opcji tam żeby dokonać tego na pendrive. W jaki sposób mogę zrobić bootowalny pendrive z windows 8 tak zebym w kazdej chwili nawet w przypadku calkowitego wyczyszczenia dysku mogl przywrocic windowsa?

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 31 10 2012 - 22:41

Pewnie w ten sam sposób jak w Windows7 tyle że nie mam pojęcia jak to jest w Windows8
Przejdź do Panel sterowania -> system i zabezpieczenia -> kopia zapasowa -> Utwórz obraz systemu.
Powinno się ukazać gdzie chcesz wykonać taką kopię, wybierasz pendrive ( powinien byc widoczny na liscie ) i z resztą już sobie poradzisz.
Zwróć również uwagę czy w BIOS masz bootowanie z pendrive,jeżeli czegoś takiego tam nie będzie to po awarii systemu nie uruchomisz Windows8 z pendrive. Najlepiej by było jakbyś wykonał kopie systemu na płycie DVD.
Koszt zewnętrznego napędu DVD to około 130 PLN

Użytkownik Qauke edytował ten post 31 10 2012 - 23:02

  • 0

#3 czaron87

czaron87

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 01 11 2012 - 19:49

"Panel sterowania -> system i zabezpieczenia -> kopia zapasowa -> Utwórz obraz systemu. " --- czegoś takiego nie ma w windows 8 jest coś zbliżonego w windows 7 chociaż nie nazywa się to utwórz obraz zystemu tylko konfiguruj tworzenie kopi zapasowej. Wiem że windows 8 jest program recovery przez który robi się kopię zapasową zastanawiam się tylko czy przez ten program mozan zrobic kopie na pendrive. Zauwazyłem że jak wkładam pendrive 16gb to nie wykrywa mi go w tym programie zaś jak wkładam zewnetrzny dysk twardy 600gb to wykrywa mi go. W recovery w zakladce pomoc jest napisane o tym ze kopie win 8 mozna wykonac na nosniku, nie jest wyszczegolnione ze trzeba to zrobic na plycie dvd. W biosie mam taką listę bootwania: 1.windows boot manager, 2. sata hdd hitachi, 3.sata cd, 4 .usb cd, 5 usb fdd, 6 usb hdd ,7 network. Nie wiem tylko co jest przypisane dla bootwania z pendriva, usb cd, usb fdd, usb hdd? I właśnie się zastanwiam czy nie lepiej kupić nagrywarke zewnetrzna i nie nagrac kopii zapasowaej na plytkach. Bo sam pendrive wyszedlby drogo. Jaka pojemnosc pendrivea jest potrzebna do zrobienia kopii zapasowej windowsa 8, ile miejsca on zajmuje? Wydaje mi sie że chyba wiecej niz 16gb.
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 11 2012 - 20:21

"Panel sterowania -> system i zabezpieczenia -> kopia zapasowa -> Utwórz obraz systemu. " --- czegoś takiego nie ma w windows 8

Przeczytałeś co napisałem w pierwszej linijce? :] podałem przykład jak to wygląda w Windows7.

Nie wiem tylko co jest przypisane dla bootwania z pendriva, usb cd, usb fdd, usb hdd?

Aby ustawić bootowanie z pendrive należy ustawić na USB-HDD

Jaka pojemnosc pendrivea jest potrzebna do zrobienia kopii zapasowej windowsa 8, ile miejsca on zajmuje? Wydaje mi sie że chyba wiecej niz 16gb

Zależy jaką masz wersję Windows8 jeżeli 32bitową to potrzebujesz jakieś 13GB pamięci zewnętrznej. Natomiast 64bit to 16GB pamięci zewnętrznej.
  • 0

#5 czaron87

czaron87

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 11 2012 - 14:34

W recovery są 3 zakładki podstawowe: KOPIA ZAPASOWA, Obraz ustawień fabrycznych, kopiowanie dysku. Przez którą zakładkę powinienem zgrać sobie windowsa 8, tak żebym potem po formacie mógł dokonać ponownej instalacji windowsa 8 na laptopie? I czy muszę przy np funkcji obraz ustawień fabrycznych włączyć "Utwórz dysk startowy" ?
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 02 11 2012 - 21:20

Przez którą zakładkę powinienem zgrać sobie windowsa 8, tak żebym potem po formacie mógł dokonać ponownej instalacji windowsa 8 na laptopie?

Od tego jest ukryta partycja recovery, działa to w ten sam sposób jakbyś zrobił format. Poczytaj w instrukcji laptopa jak uruchamia się taką ukrytą partycję recovery. Z kopii zapasowej nie zainstalujesz Windows8!

Użytkownik Qauke edytował ten post 02 11 2012 - 21:41

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych