Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak rozdzielić sieć z anteny zewnętrznej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 elaguna

elaguna

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 24 03 2007 - 01:11

Witam serdecznie,

Szukam urządzenia które rozdzieli bezprzewodowo siec. Szukałem w roznych sklepach komputerowych ale panowie "specjalisci" nie byli w stanie mi pomoc:(

Chcialbym rozdzielic bezprzewodowo (rowniez z mozliwoscia przewodowa) sygnal internetowy pochodzacy z anteny zewnetrzej (umiejscowionej na dachu domu wielorodzinnego). Aktualnie wyglada to tak: obcy punkt nadawczy (operator) -> moja antena -> kabel (ok 10m.) -> karta sieciowa. Rodzaj kabla to koncentryk, zakonczony i rownoczesnie podpiety do karty sieciowej zlaczem R-SMA (RP-SMA). Chcialbym zeby bylo tak: antena -> SZUKANE URZADZENIE -> (w przyszlosci) 4 komputery (2 laptopy w sposob bezprzewodowy, 2 komputery stacjonarne - jeden bezprzewodowo z karta bezprzewodowa d-linka DWL-520+, drugi z karta przewodowa).

Z jednym ze sprzedawcą doszlismy do wniosku ze zeby dzialala taka konfiguracja jak chce to potrzebny jest najpierw AP (acces point) dzialajacy jako klient i dopiero podlaczony do rutera ktory rodzieli sygnal. Jednak to kompletnie mi nie odpowiada gdyz dwa urzadzenia to strata miejsca w pomieszczeniu i pieniedzy :-( (podwojne koszty). Utargowalem kupno D-linka dl-524, z mozliwoscia oddania gdyby nie dzialal jak planuje:-) A dlatego wybralismy Dlink dl 524 gdyz do niego jest mozliwe podpiecie anteny zewnetrznej wlasnie przez RSMA. Pomyslelismy ze moze to zadziala.... ale niestety - jak sie mozna bylo spodziewac - nie. Problem w tym ze to niby jest tylko antena nadawcza, a nie - rowniez dzialajaca jako odbiornik sygnalu internetowego. Okazuje sie ze w ogole nie bylem w stanie zainstalowac tego dl 524 gdyz narazie posiadam tylko komputer stacjonarny z bezprzewodowa karta dlink DWL-520+ z jednym zlaczem RSMA (wlasnie na antene zewnetrza z dachu), a do konfiguracji dl524 jest potrzebne wejscie Ethernetowe:( Od poniedzialku (26.03.2007) bede juz posiadal laptopa ze zlaczem ethernetowym wiec moglbym jeszcze wyprobowac tego dl524 ale niestety musze go juz jutro (sobota - 24.03.2007) oddac.

Wiem ze sa urzadzenia trzy w jednym: ruter, acces point i switch z dwoma antenami i moze cos takiego tu bedzie dzialac? Tylko zeby jedna z nich dzialala jako odbiornik a druga jako nadajnik. Moze cos wykorzystujace MIMO? - bo w MIMO chyba wszystkie z anten sa odbiorczymi i nadawczymi? Tylko tu jest problem z cena, bo o ile mi wiadomo sa rowne ok 400zl (sporo:().

Jeszcze mam taki pomysl tylko tez nie wiem czy bedzie dzialac: Zakup jakiegos rutera (ap i swicth) linksysa ze zlaczem R-TNC na antene. I wtedy mozna by bylo kupic przejsciowke z RSMA na RTNC i podlaczyc do linksysa. Tylko czy tu tez jest mozliwe podlaczenie anteny odbiorczej?

Bardzo prosze o pomoc. Mecze sie juz z tym kilka dni i nie mogge znalezc nic sensownego. Mam nadzieje ze pomozecie :piwko:

Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

  • 0

#2 piterjazz

piterjazz

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 08 04 2007 - 00:42

W twojej sytuacji kupilbym AP ktory bylby mostkiem sieciowym i router ktory by nadawal sygnal juz w obrebie sieci domowej :) Jesli chcesz wiecej informacji to napisz podam CI do dokladnie musialbys kupic.... POdobno sa jakies routery MIMO ale szczerze nie wiem jakie to typu i sie nigdy nie spotkalem z takimi...

  • 0

#3 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 08 04 2007 - 21:32

Dowolny dodatkowy ruter to załatwia. Za drugim routerem będziesz miał IP postaci 10.0.0.XXX i żadnych problemów.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych