Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak odzyskać legalny Windows XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 peterr

peterr

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 03 2007 - 03:08

Witam.

Bardzo prosze o pomoc ludzi, ktorzy sa zorientowani w temacie. Kupilem nowy komputer Packard Bell wraz z Windowsem XP Media Center Edition 2005. Po kilku miesiacach sformatowalem dysk i podzielilem dysk na nowe partycje. Niestety po otwarciu pudla od kompa okazalo sie ze nie ma w nim CD z systemem. Zakupu dokonalem na terenie Wielkiej Brytanii, wiec obawiam sie ze moja podstawowa znajomosc jezyka moze mi nie pozwolic skutecznie zalatwic sprawe. Co mam zrobic aby dalej cieszyc sie z legalnego Windows i korzystac z wszelkich uaktualien? Dodam, ze posiadam dowod zakupu oraz naklejke z kluczem licencyjnym. Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Piotr

  • 0

#2 JeZZoo

JeZZoo

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 26 03 2007 - 00:24

Postaraj się pożyczyć płytę z wersją OEM (jeśli masz naklejkę to pewnie masz takową) z taką samą wersją jaką miałeś na kompie. Twój klucz powinien zadziałać. O ile wiem, można się teraz ubiegac o nowy nośnik jeśli nie masz starego, ale w przypadku wersji OEM, odpowiednim miejscem będzie sprzedawca, więc chyba w jakiś sposób musisz uderzyć do sklepu , w którym dokonałes zakupu.

[uwaga=Kantoro]

Poprawiłem ortografię

[/uwaga]

Użytkownik Kantoro edytował ten post 27 06 2011 - 21:44

  • 0

#3 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 26 03 2007 - 15:22

Możesz sobie załatwić nie orginalną płytę. Jeżeli masz klucz lincencyjny itp. to Twój system chociaż z nieorginalnej płyty będzie legalny.
  • 0

#4 JeZZoo

JeZZoo

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 27 03 2007 - 12:05

O ile pamiętam w licencji była wzmianka że system musi być zazinstalowany z legalnego nośnika, to tyle w kwesti napisów, jeśli będzie instalacjia z kopii płyty OEM to też pójdzie :rolleyes: Ważne jest jednak by instalować tą samą wersję oraz posiadać pozostałe składniki swiadczące o legalności systemu
  • 0

#5 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 27 03 2007 - 13:01

Witam.

Jest dokładnie tak, jak wspomnieli koledzy powyżej. Przetestowałem u siebie instalując xp'ka kupionego do komputera stacjonarnego na notebook'u i rejestrując go na dane z nalepki na obudowie - na płycie Recovery producent uszczęśliwił mnie 3 Gb niepotrzebnego softu :/

---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#6 dav19

dav19

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 27 12 2008 - 23:37

witam.
u mnie jest podobny przypadek. Kupiłem laptopa HP z USA z angielskim XP. Chciałem go skasować i wgrać nowego polskiego z kluczem z nalepki. Pomijając problemy z dyskiem sata, system nie puszczał mnie dalej ponieważ klucz podobno był niepoprawny. Coś spartoliłem przy wykonywaniu płyty recovery więc nie mam nawet oryginalnego XP. Dałem laptopa do fachowców i wgrali mi polskiego XP podobno na moim kluczu. Teraz zciągnąłem sobie z netu obraz nowej płytki XP i wypaliłem na CD, chcąc przeinstalować system ale sytuacja sie powtarza, klucz z nalepki nie działa. System mam xp profesional i taką też płytkę. Gdzie robię błąd?
  • 0

#7 Emmers

Emmers

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 06 2011 - 21:29

Właściwie problem jest zawsze do rozwiązania . Posiadam oryginalne nośniki wszystkich wersji Windows XP i jeśli klucz na naklejce jest oryginalny mogę dopasować wersję do klucza i co bardzo ważne są to polskojęzyczne wersje ,chociaż klucz może pochodzić z innego kraju. O ile nie została przekroczona liczba aktywacji po reinstalacji system można z powodzeniem aktywować i zarejestrować. Nie ma polskiej wersji językowej 2003 Media Center Edition ale posiadam spolszczenie ,które doskonale integruje się z wszystkimi funkcjami tego systemu.




[warn=Kantoro]

Nie ma czegoś takiego jak LEGALNE SPOLSZCZENIE! Proszę o stosowne zachowanie na forum.

[/warn]

Użytkownik Kantoro edytował ten post 27 06 2011 - 21:37

  • 0

#8 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 27 06 2011 - 21:46

Kupując system operacyjny poza terenem Polski zrobiłeś błąd. W przypadku wersji OEM nie masz szans na jakąkolwiek pomoc ze strony Microsoftu. Dzwoniłem kiedyś z podobnym problemem i dostałem informację zwrotną że trzeba "załatwić sobie" oryginalny nośnik, którego seria zgadza się z serią klucza (pod/nad/obok klucza jest właśnie ta seria np B120-424).Nawet jeśli zdobiędziesz oryginalny nośnik ale nie będzie się zgadzała seria klucz nie przejdzie ^_^

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych