Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką viste na Pentium 4?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jurek91

jurek91

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 07 04 2007 - 15:38

Witam, chciałbym kupić Windowsa Viste, ale niewiem jaką wersje??

Mam procesor Pentium 4 530J, 1GB RAM, Ge force 6600 GT...

Czy moglibyście mi doradzić jaką wersje kupić i ilu bitową (bo nie moge znaleść ile bitowy jest mój procek)Dołączona grafika

Z góry dzięki...

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 07 04 2007 - 15:54

Witam.

Twój procesor to platforma 64bitowa :)

Co do wyboru to:

"Microsoft oferuje aż 6 edycji systemu Windows Vista: 2 wersje biznesowe - Business i Enterprise, 3 wersje przygotowane z myślą o użytkownikach indywidualnych - Home Basic, Home Premium i Ultimate, a także specjalną wersję produktu, przygotowaną na rynki krajów rozwijających się - Starter.

Dla użytkowników indywidualnych przygotowano trzy wersje systemu:

*Windows Vista Home Basic - przygotowany z myślą o użytkownikach, których potrzeby w zakresie technologii informatycznych są związane z codziennym użytkowaniem komputera do korzystania z Internetu, prowadzenia korespondencji elektronicznej i przygotowywania nieskomplikowanych dokumentów. Windows Vista Home Basic zapewnia użytkownikom indywidualnym bezpieczne i wydajne środowisko komputerowe, dostarczając jednocześnie wygodnych, łatwych w obsłudze narzędzi, takich jak Search Explorer, Sidebar czy filtry rodzinne.

*Windows Vista Home Premium - przygotowany dla bardziej zaawansowanych użytkowników indywidualnych, korzystających z funkcji mobilnych komputera, a także wykorzystujących komputer jako domowe centrum rozrywki. Windows Vista Home Premium pozwoli na zarządzanie domowymi multimediami, oglądanie i nagrywanie programów telewizyjnych, dostęp do rozrywkowych usług internetowych oraz podłączenie komputera do konsoli do gier Xbox 360. Zintegrowany z systemem program nagrywający umożliwi tworzenie własnych repozytoriów plików na płytach CD i DVD. Podobnie jak inne wersje systemu, Windows Vista Home Premium będzie wyposażony w interfejs użytkownika, Windows Aero.

*Windows Vista Ultimate - skupiający funkcje zawarte w Windows Vista Home Basic i Windows Vista Home Premium, będzie kompleksowym systemem do zarządzania cyfrową rozrywką, funkcjami mobilnymi oraz biznesowymi. Dostępne będą tutaj także technologie z wersji biznesowych jak Windows BitLocker Drive Encryption czy Virtual PC Express.

Dla klientów biznesowych Microsoft przygotował dwie wersje systemu Windows Vista, w zależności od wielkości i skali działalności organizacji:

*Windows Vista Business - przeznaczony dla przedsiębiorstw każdej wielkości. System zapewni płynną pracę komputera i zwiększony poziom bezpieczeństwa danych, co pozwoli małym firmom na rezygnację z utrzymywania dedykowanej komórki IT. Dla większych podmiotów przygotowano usprawnienia na poziomie infrastruktury, umożliwiające pracownikom IT skupienie się na zadaniach zmierzających do stwarzania nowych możliwości i rozwijania funkcjonalności firmowej sieci, zamiast na codziennym utrzymaniu systemów. Windows Vista Business będzie wyposażony w przejrzysty i wygodny interfejs użytkownika, zwany Windows Aero, usprawniony system wyszukiwania oraz organizacji plików, a także technologię Tablet PC, która dzięki wbudowanemu systemowi rozpoznawania pisma pozwoli na posługiwanie się komputerem za pośrednictwem cyfrowego pióra lub palca, bez wykorzystania klawiatury.

*Windows Vista Enterprise - przygotowany z myślą o dużych przedsiębiorstwach, wyposażonych w rozbudowaną infrastrukturę IT i pozwalający na skuteczne ograniczenie ryzyka związanego z zarządzaniem dokumentami oraz kosztów. Zadaniem systemu jest dbanie o bezpieczeństwo danych, z wykorzystaniem technologii szyfrowania danych. Windows Vista Enterprise pozwoli również, dzięki funkcji Windows BitLocker Drive Encryption, zwiększyć ochronę danych oraz własności intelektualnej przed dostaniem się w niepowołane ręce w przypadku zgubienia lub kradzieży komputera. System zapewnia również wysoką kompatybilność aplikacji z wcześniejszymi wersjami systemu operacyjnego Windows, a także Windows Vista z aplikacjami uniksowymi. Podobnie jak w innych wersjach Windows Vista, również Enterprise jest wyposażony w nowy, przejrzysty interfejs użytkownika.

Wszystkie edycje systemu Windows Vista dostępne są w wersji 32- i 64-bitowej."


Tak więc zapoznaj się z powyższym tekstem i zdecyduj biorąc pod uwagę codzienne wykorzystanie komputera.

---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 Firekage

Firekage

    Stały użytkownik

  • 379 postów

Napisano 07 04 2007 - 16:20

Twój procesor to platforma 64bitowa :)


32 bitowa z emulacja 64 bitow....
  • 0

#4 Hawkins

Hawkins

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 08 04 2007 - 20:58

Ja bym dał Ultimate bo masz niezłego kompa.Ja ma słabszy procek i grafe,a aero glass,DreamScene mi działa bardz dobże.
  • 0

#5 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 08 04 2007 - 21:09

Twój komp się kwalifikuje do najbardziej wypasionej wersji - 64-bit z powłoką AERO.
  • 0

#6 Hawkins

Hawkins

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 09 04 2007 - 10:19

Ja bym narazie nie radził kupować Visty 64 bit.Są problemy ze sterami niektóre programy nie chodzą pod viste 64 bit.Więc jak narazie lepiej zainstaluj 32 bit :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych