Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internet wolno działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 17 02 2013 - 20:24

Witam. Tak jak pisałem w tym temacie Połączono: Brak dostępu do internetu - Internet: Dyskusja ogólna i problemy Forum ,
tak teraz pisze , internet ni z tego ni z owego pojawił mi się po tygodniu , lecz teraz jest problem , otóż stront bardzo wolno się ładują ZMieniłem nawet przeglądarkę z Chrome na Operze i na Operze szybciej , ale to nie jest to co dawniej.(mam nawet włączony tryb turbo w operze do szybszego ładowania się stron do słabych łącz).
Tyle , że moj dostawca mówił , że mam niby internet 2 Mb/s , na początku może i ok , było to odczuwalne , ale teraz nie za bardzo.
Dodam jeszcze tylko , że żadnych wirusów raczej na lapku nie ma.
Pytanie brzmi , czy może być jakaś inna przyczyna , niż po PROSTU słabe łącze , mam takie wrażenie jakby coś z tym internetem się stało z dnia na dzień coraz gorszy. Czy problem może leżeć w laptopie?Może coś pozmieniane w serwerach proxy albo coś , chociaż , gdy patrzyłem to wydaje mi się wszystko ok , tak jak było , tak jest nic nigdzie nie grzebałem. Sam już nie wiem...
Chciałym się po prostu utwierdzić w przekonaniu , czy wina tego leży w moim laptopie czy nie.

P.S Na komputerze głównym śmiga , aż miło , czasami są odczuwalne lekkie lagi.

Użytkownik Reedd edytował ten post 17 02 2013 - 20:26

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 02 2013 - 21:56

Przeskanuj system programem Wise Registry Cleaner i napisz czy się coś zmieniło.

  • 1

#3 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 17 02 2013 - 22:28

Dzięki , sprawdzę i dam znać .

Nie będe edytował bo inaczej pewnie byś nie zauważył i nie zamknął tego tematu. A więc jest jakby lepiej , wiaodmo cudów nie ma ale na Operze działa w miarę OK.
Dobry program , będę skanował nim co jakiś czas defragmentował i czyścił rejestr , i myślę że będzie ok do tego mam jeszcze antywira ccleanera i Advanced System Pro , więc jestem dość zaopatrzony . Myślę , że w najbliższych dniach internet znów wróci do dawniej "normalnośći" + zauważyłem , że filmy na Youtube w hd ładują się bardzo szybko. Dzięki za polecenie tego fajnego programu i za pomoc . :)

Temat do zamknięcia.
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 02 2013 - 22:43

Nie liczył bym na cud... sprawdź jaki masz wynik na "speedtest"
  • 0

#5 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 17 02 2013 - 23:04

http://zapodaj.net/22409912930da.png.html
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 02 2013 - 23:09

Poczytaj sobie co piszą w linku, i daj znać czy coś pomogło:
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/Why-is-my-Internet-connection-so-slow
  • 0

#7 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 17 02 2013 - 23:24

Dobra poczytałem ale co ja mogę zmienić router raczej dobrze działa bo tak jak już pisałem to na laptopie internet muli a na kompie jest ok chociaż było napisane że połączenie kablem lepiej działa , to akurat wiedziałem , bezprzewodowa zawsze będzie gorsza. Żadnych dodatków nie mam oprócz AdBlocka , skorzystałem z jednej z tamtejszych rad i włączyłem Internet Explorer ( nie 64bitowy) , lecz bez dodatków , jak było zalecane i
o dziwo na IE strony otwierają się najszybciej , czekam około 1 sec i wszystkie łądnie się pojawiają , na Operze strony jakieś 5-7 sekund zależy jeszcze jakie , np jakieś z darmowymi filmami w ogóle nie wyświetli z kolei Chrome gdy włącze to na stronę startową google czekam z 20 sekund po czym wyłączam bo już dłużej szkoda mi czekać(gdy klikam strony z zakładek , też ) . Czyżby było tak źle , że zacznę używać IE? :o
W kwesti wirusów to mam Antywirus AVG 2013 licencja do któregośtam roku COMODO Firewall CCLeaner Advanced System Care Pro i ten co Ty podałeś. Skanuję wszystkimi codziennie nawet jak internetu nie miałem.

Użytkownik Reedd edytował ten post 17 02 2013 - 23:26

  • 0

#8 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 02 2013 - 23:28

Nie wiem tylko po co trzymasz program Advanced System Care Pro jest to badziewie jakich mało, a może być tak że akurat to on Ci tak zamula internet..
  • 0

#9 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 17 02 2013 - 23:32

Badziewie? Słyszałem że jest OK , dobra odinstaluję go,zamiast neigo polecasz jakiś czy nie musi być?
a COMODO Firewall jest dobry?
  • 0

#10 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 18 02 2013 - 01:31

Comodo firewall dobry, polecam go :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych