Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalowanie się Document Viewer/ komputer, który nie chce sie wyłączyć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 deedee999

deedee999

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 21 11 2014 - 21:24

Nie jestem pewna, czy to dobry temat, ale wydaje się najodpowiedniejszy...

 

Za każdym włączeniem komputera samoistnie włącza mi się ikonka, która próbuje instalowac Document Viewer (nigdy sie jej to nie udaje). Wyskakuje okienko z treścią: "Please wait while Windows configures Document Viewer", wiecznie się ładuje, nie da się tego zamknąc... Mniej więcej w tym samym czasie zaczęło się psuć wiele innych rzeczy:

-często po uruchomieniu komputera wyskakuje okienko z oprogramowania Kodak EasyShare (którego nie używałam od dawna, więc mogłabym go usunąc, ale niepokoi mnie komunikat) o treści : "Element parsera Microsoft XML ( MSXML ) nie jest zainstalowany w tym systemie..."

-próbując rozwiązać problem, weszłam w opcję "wyszukaj" w menu " start". Nie chce ona działać. Pojawia się nformacja: "Nie można odszuakc pliku wymaganego do działania Pomocnika wyszukiwania. Być może trzeba uruchomić Instalator."

 

Dodatkowo, co najbardziej niepokojące i uciążliwe, aby wyłączyć komputer, muszę go zresetować. Nie reaguje na przycisk "Wyłącz komputer", jeśli jestem zalogowana. Da sie go natomiast użyć, gdy jestem jeszcze na panelu logowania.

Przyczyną tego wszystkiego, o której pomyślałam, jest wycofanie wsparcia dla systemu Windows xp. Jeśli jednak da się to w jakimś stopniu naprawić, byłabym wdzięczna smile.png

A, nie mam też żadnych płyt systemowych czy tych do drukarki HP ( podobno Document Viewer się z tą drukarką łączy).



  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 22 11 2014 - 13:47

Zaczęło się to dziać(jak dawno temu?) nagle czy może po instalacji jakiegoś oprogramowania? A może "informatyk" coś grzebał w komputerze?

Może przywracanie komputera do poprzedniego stanu coś da.



  • 0

#3 deedee999

deedee999

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 05 12 2014 - 23:23

Zaczęło sie jakoś ponad tydzień od daty dodania posta ( czyli jakieś trzy tygodnie od teraz) z dnia na dzień.. Po prostu włączyłam komputer i pojawiło się okienko z document viewer, a potem też te inne.

Na komputerze nie było nic robione przez informatyka ani nikogo innego i jestem prawie pewna, że nie instalowałam też niczego nowego.


  • 0

#4 deedee999

deedee999

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 05 12 2014 - 23:59

A to są logi :

http://wklej.org/id/1549072/ - FRST

http://wklej.org/id/1549073/ - Addition

http://wklej.org/id/1549099/ - OTL

http://wklej.org/id/1549101/ - Extras


  • 0

#5 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 06 12 2014 - 15:01

Puść skrypt:

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k File not found
O4 - HKLM..\Run: [My Web Search Bar Search Scope Monitor] "C:\PROGRA~1\MYWEBS~1\bar\1.bin\m3SrchMn.exe" /m=2 /w /h File not found
O4 - HKLM..\Run: [ORAHSSSessionManager] "C:\Program Files\Livebox\SessionManager\SessionManager.exe" File not found
O9 - Extra Button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe File not found
O9 - Extra 'Tools' menuitem : Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe File not found

Przeskanuj komputer Adwcleanerem(szukaj->usuń->jak wszystko będzie ok odinstaluj) oraz Malwarebytes Antimalware.

Jeśli problem nie ustąpi nowe logi.


  • 0

#6 deedee999

deedee999

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 07 12 2014 - 01:00

Kurczę, wielkie dzieki za chęć pomocy, ale jako iż zadałam pytanie też na innym forum, to zaczęłam już postepować według innych instrukcji... A myślę, że robienie obu rzeczy jednocześnie to niezbyt dobry pomysł ;) Tak więc jak na razie dziękuję za chęci, a jeśli nie doczekam się rezultatów tamtych działań, to wstawię tu nowe logi i mam nadzieję,że wtedy będę mogła skorzystać z Twojej pomocy :)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych