Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalacja programów w wersji serwerowej/sieciowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 maci3j

maci3j

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 02 2013 - 17:08

Witam wszystkich,



mam kilka programów dostępnych w wersji serwerowej (instalki Server / Workstation). Chciałbym je zainstalować właśnie w ten sposób, aby korzystać z nich na zmianę na dwóch laptopach. Ponadto często podróżuję między dwoma domami i w obu chciałbym mieć do nich dostęp. Czy można je zainstalować np. na serwerze, na którym wisi moja strona internetowa? Jeśli tak, to w jaki sposób? A może jest możliwość zainstalowania ich na pendrive, czy dysku zewnętrznym, które będę wpinał w routery? W jaki sposób to zrobić? A może muszę kupić jakiś sprzęt typu serwer, jeśli tak to ile kosztuje najtańsza i w miarę mobilna wersja?



W razie pytań służę odpowiedzią.



Pozdrawiam,

maci3j

  • 0

#2 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 20 02 2013 - 15:19

Rozumiem, że programy są bazodanowe i z każdego komputera masz mieć dostęp do nich jako klient. Jesli są to standardowe dokumenty to możesz wykorzystać google cloud. Zakładasz sobie konto na goglach i masz dostęp do dysku sieciowego gdzie trzymasz swoje [beeep]rele. DOC, XLS, PDF mogą być otwierane przez gogla.
Jednak rozumiem, ze to nie tak łatwy przykład :) To czego potrzebujesz to tak zwany Dostęp Zdalny albo Tunelling (tunelowanie). Niestety nie będe się tu o tym rozpisywał gdyż musiałbym napisać książkę odpowiadającą na każde pytanie. Lepiej poszukaj w sieci informacji o podanych przeze mnie frazach :) Aplikacja Team Wiever.
Problemem będzie dla ciebie to, że jeśli masz własny serwer, to musisz dbać aby był cały czas włączony (koszty). Jeśli masz dedykowany serwer (wynajmowany) to musisz od usługodawcy wybłagać adres swojego serwera z jakim chcesz się połączyć.

Użytkownik 100nka edytował ten post 20 02 2013 - 15:20

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: wersja serwerowa instalacja programy



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych