Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalacja Windows XP na laptopie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 p4nk1

p4nk1

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 25 01 2007 - 15:17

Chciałem przeinstalować system, bo już od jakiegoś czasu tego nie robiłem, ale napotkałem problem. Laptop był wysyłany na gwarancje z powodu dvd, źle nagrywało, a teraz z kolei nie chce bootować z płyty instalatora windows. W biosie go widzi, jest ustawiony jako priorytet ale zero reakcji, stary system się odpala, a nie instalacja..

  • 0

#2 zdzisekbutton

zdzisekbutton

    Stały użytkownik

  • 167 postów

Napisano 25 01 2007 - 15:42

A pisze coś w stylu:

Dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty CD

?

  • 0

#3 p4nk1

p4nk1

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 25 01 2007 - 16:59

Ok wiem, macie tu często dużo nędznych banalnych użytkowników którym taki tekst wystarczy. Niestety zapewniam że takie coś się nie pojawia. Prosiłbym żeby nie robić ze mnie idioty. Problem jest autentyczny, i zapewniam że nie ma żadnych objawów rozruchu z płyty. (tzn. nie pojawia się "coś w stylu: ...", nie wyskakuje niebieski ekran, tylko od razu uruchamia się zainstalowany system.

ps. to wygląda w ten sposób jakby chciało czytać płytę, ale nie była ona rozruchowa, więc od razu przechodzi do bootowania z dysku.

Nie jest to problem płyty, bo umieszczałem w napędzie również oryginalnego linuxa, i również to samo się dzieje...
  • 0

#4 Pecet

Pecet

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 25 01 2007 - 17:33

No to problem biosu czy DVD? Bo jeśli dalej masz na gwarancji to trzeba wymienić napęd... :)
  • 0

#5 p4nk1

p4nk1

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 25 01 2007 - 17:41

Właśnie napęd był już raz wymieniany, dali mi zupełnie inny, który działa w odpalonym środowisku zupełnie w porządku. Ale w biosie jakoś go nie chce wykryć (znaczy wykrywa, nazwa model wszystko, ale nie rozpoznaje że to CD/DVD - nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć[na przykładzie: dysk mi pokazuje HDD, stary cd rom pokazywało mi cd rom, a teraz na nowym pokazuje mi "Primary Slave"]) Może potrzebny jest jakiś bios update, ale skąd go wziąść i czy nie zerwie to umowy gwarancyjnej?

(Bios jest Phoenix Bios wersja Q3A19)
  • 0

#6 fdx

fdx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 26 01 2007 - 00:33

1. rozumiem ze pod windowsem nie mial zadnych problemow z odczytem czy nagrywaniem plyt (jesli to nagrywarka)

2. nie ma partycji recovery ?

3. moze trzeba wcisnac F11, F12 czy cos zeby wybrac boot menu.

4. sa dostepne dyskietki startowe do win xp, mozna je takze uzyc z pendriwa jesli laptop ma opcje bootowania z usb.
  • 0

#7 p4nk1

p4nk1

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 28 01 2007 - 13:41

1. Nie ma żadnych problemów, działa jak cudeńko. Jest to nagrywarka DVD.

2. Nie.

3. Trzeba ale w boot menu nie pojawia się w ogóle napęd optyczny, są opcje bootowania z sieci, oraz z dysku twardego.

4. Nie mam FDD w laptopie, i się zaczynają schody.
  • 0

#8 forsaken

forsaken

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 03 2007 - 22:47

mam ten sam problem (coprawda z vista ale tu chyba nie system jest wazny) nawet wyłączyłem mozliwosc rozruchu z hdd i pojawil sie ekran "nacisnij przycisk aby..." cisne cisne i nic, nie łapie ze jest płytka
p.s. tez mam lapka z nagrywarka dvd
  • 0

#9 yellowww

yellowww

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 09 06 2007 - 14:16

Mam laptopa HP z serii Pavilion i Windowsa Viśte od producenta... Niestety!Dołączona grafika

Chcialem przeinstalowac OS na XP. Problem w tym, ze po wlozeniu plytki do napedu i wybraniu bootowania z CD/DVD... nie laduje sie plyta tylko przechodzi do ladowania Viśty z C:\
Moze wiecie jak temu zaradzic zeby przejsc do instalowania XP? Moze trzeba jakos inaczej plytke wypalic?
Dodam, ze nagralem 3 razy plytke i za kazdym razem jest ten sam problem...

Z gory dzieki za pomoc
Pozdro
  • 0

#10 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 09 06 2007 - 23:09

Mam laptopa HP z serii Pavilion i Windowsa Viśte od producenta... Niestety!Dołączona grafika

(...)


Czemu "niestety!Dołączona grafika" !
Wyłacz w BIOS-ie odczyt systemu z HD i zostaw tylko z CD. Może zadziała?!
  • 0

#11 yellowww

yellowww

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 10 06 2007 - 00:43

nie zadziala, bo juz probowalem, ale mam sposob zobaczymy czy zadziala...

  • 0

#12 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 10 06 2007 - 15:39

Witam.

Owszem, nie zadziała. Najlepiej użyć aplikacji gParted, wypalić ją na płycie i z niej uruchomić notebook'a. Następnie sformatować partycje z Vistą i dopiero uruchomić instalator XP'ka. Dodam, że taki problem już był.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#13 wrobel85

wrobel85

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 07 2007 - 16:28

witam

mam takie jedno pytanko, bo mam ten sam problem tylko ze z winda na laptopie - nie chce zaskoczyc bo nie wykrywa dysku. co mam zrobic jak nie mam stacji dyskietek?? jak wrzucic te stery?? wczesniej wrzucalem plytke ze sterami od lapa i chyba nwet ich nie bralo pod uwage. z gory dzieki za odpowiedz.
  • 0

#14 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 21 07 2007 - 16:45

witam

mam takie jedno pytanko, bo mam ten sam problem tylko ze z winda na laptopie - nie chce zaskoczyc bo nie wykrywa dysku. co mam zrobic jak nie mam stacji dyskietek?? jak wrzucic te stery?? wczesniej wrzucalem plytke ze sterami od lapa i chyba nwet ich nie bralo pod uwage. z gory dzieki za odpowiedz.



Chodzi ci o stery do dysku sata? Jeżeli tak, to musisz użyć programu nLite i zintegrować sterowniki z instalką windowsa
  • 0

#15 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 21 07 2007 - 17:28

Można też za pomocą Pendrive odtworzyć te sterowniki.
  • 0

#16 danon123

danon123

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 24 07 2007 - 12:13

jako nowy uzytkownik chcialbym wszystkich powitac :]

otoz-wpadl mi w lapy lapek sony vaio pcg-sr21k nie najnowsza konstrukacja (PIII 650mhz->1000mhz,256RAM,S3 8mb)
jednak jest on bardzo maly, zabawkowy wrecz :) zdj tego nie oddaja ale jest niewiele wiekszy niz zeszyt w formacie a5.
link1
link2
z tego powodu zostal pozbawiony CD-ROMu i FDD, z tego co sie orientuje to cd-rom mozna podlaczyc
pod pcmcia, jednak taki naped to opcja a ten lapek jej nie posiada :)
w lapku sa gniazda memory stick(na karty pamieci), 1 port USB, wspomniane PCMCIA, 2 jacki(mikrofon, sluchawki) i wejscie na modem,
sa jeszcze 2 wtyczki ale nie spotkalem sie z nimi wczesniej.
i tu pojawia sie problem nie mozna uzyc ani dyskietek ani cd ktore umozliwialy by uruchomienie systemu, bios (pheoenix) pozwala tylko
na uruchomienie HDD, floppy albo cd.
mysle ze narazie jedynym rozwiazaniem jest rozkrecenie malego blaszaka i podpiecie hdd pod desktopa.

co Wy na to?
z gory dziekuje za odp :]

pozdrawiam
danon123

PS jesli topic zalozylem z zlym dziale to przepraszam i prosze o przeniesienie :]
  • 0

#17 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 24 07 2007 - 12:26

Podłączy napęd CD na usb (są takie). Kupować nie ma sensu (chyba, że potrzebujesz), bo kosztuje on około 200zł, ale gdybyś poszedł do dobrego sklepu komputerowego (najlepeiej jakiegoś małego) to może by Ci pozwolili wgrać wina u nich na miejscu, z takiego napędu.
  • 0

#18 danon123

danon123

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 24 07 2007 - 12:38

problem polega na tym ze mam padnietego xp wgranego na hdd a naped pod usb pewnie jest wykrywany
podobnie jak pen drive i nie uruchomie z niego boota :/
  • 0

#19 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 24 07 2007 - 12:44

IMO BIOS powinien zbootować z takiego napędu, jeżeli tylko będzie dobrze ustawiony.
  • 0

#20 danon123

danon123

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 24 07 2007 - 12:47

juz patrzylem bios ma 3 opcje bootowania hdd floppy i cd. zmiana wartosci jakiejs z tych 3 pozycji powoduje przesuniecie jej jako tej "priorytetowej" a opcji "usb-hdd" "usb" czy cos nie widac:/

edit:jak bedzie wygladala sprawa z dostaniem sie do hdd-pierwszy raz bede rozkrecal lapka wiec mysle istotna sprawa

pozdro
danon123

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: instalacja Windows XP



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych