Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalacja Windows XP na komputerze z Windows 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 patio997

patio997

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 23 04 2011 - 19:13

Witam serdecznie,

Postaram się wyjaśnić w miarę prosto
Mam taki wielki kłopot kupiłem komputer jakiś już czas temu mam skopiowana płytę xp home (oczywiście płyta to z laptopa) i niestety uszkodził mi się czytnik cd, kłopot w tym że to co mam zainstalowane to jakiś 7up sp3?? nie przeszkadzało by mi to ale często pojawiał się mi niebieski ekran, teraz stoję w martwym punkcie bo podczas uruchomienia przez menager zadań setup.exe z folderu xp pojawia mi sie komunikat że zainstalowana nowsza wersja systemu windows i żeby starsza zainstalować to trzeba zbootować z cd co w moim przypadku jest nie realne. Teraz jedyne co działa to menager zadań i poprzez klikanie na nowe zadanie moge coś uruchomić, nie działa pulpit, nie może uruchomić mój komputer.

Panowie oraz Panie znający się lepiej czy istnieje jakaś metoda zainstalowania z dysku??

aha i nie mam też stacji dyskietek

  • 0

#2 spamerowicz

spamerowicz

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 23 04 2011 - 19:39

Z dysku nie dasz rady musisz zainstalować z pendrive bootowalnego lub wykombinować dysk przenośny z systemem lub jakiś DVD lub CD zewnętrzny aby podpiąć pod usb.

  • 0

#3 FOR

FOR

    Prezes

  • 168 postów

Napisano 23 04 2011 - 19:59

Hmm w BIOS'ie zobacz czy istnieje możliwość przestawienia opcji: "Bot from CD - z OFF na ON", może wtedy uda Ci się jakoś wskrzesić stacje dysków i zainstalować na nowo system operacyjny.

Jeśli nie, to pozostają tylko dyski przenośne jak pendrive itp.

Użytkownik FOR edytował ten post 23 04 2011 - 20:00

  • 0

#4 patio997

patio997

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 23 04 2011 - 21:49

no to trudno bo doszłem do momentu jak instalator restartuje komputer i wybieram partycje na instalacje systemu i niebieski ekran, z różnymi komunikatami, także dzięki coś postaram się wykołować
  • 0

#5 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 24 04 2011 - 00:19

32 czy 64 bitowy masz system?
  • 0

#6 patio997

patio997

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 24 04 2011 - 08:50

32, Panowie a jest jakaś możliwość zainstalowania comandera żeby się uruchomił pod dosem prawda i wtedy bym zainstalował xp już, mam tylko telefon na usb ale i tak bez karty pamięci,
  • 0

#7 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 24 04 2011 - 13:41

Na początek zrób kopie ważnych plików za pomocą Ubuntu Live CD tzn uruchom z płytki komputer, następnie za pomocą GParted sformatuj dysk do ext3, potem do NTFS i spróbuj zainstalować jeszcze raz system.

Oczywiście możesz za pomocą USB użyć tego. Jak masz taką możliwość to pożyć od kogoś napęd CD/DVD na USB :)

Użytkownik cabana edytował ten post 24 04 2011 - 13:42

  • 0

#8 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 26 04 2011 - 22:18

Bootowanie przez pena jest strasznie niewygodne, załatw sobie napęd zewnętrzny:)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: instalacja Windows XP



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych