Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalacja Windows XP na Windows 7 -AMILO PI 1505 !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 polia666

polia666

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 10 02 2010 - 17:00

Witam wszystkich użytkowników ;*
Mam taki problem ...


Gdy kupiłam laptopa, miałam na nim zainstalowanego Windowsa XP Home Edition. Niestety kiedyś, gdy sobie grałam laptop mi się zaciął i nic nie mogłam zrobić wiec go zresetowałam bateryjka. Po ponownym uruchomieniu, nie mogłam nic zrobić. Ladował się Windows, i po chwili restartował. Chciałam zainstalować znowu tego Windowsa, gdy już wszystko ustawiłam w biosie żeby startowało z płyta cd, to gdy juz mialam ten niebieski ekran przed sobą, było do wyboru... aby zainstalować system Windows kliknij enter. no i kliknęłam enter, i informacja :

"Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze.
Sprawdz czy wszystkie stacje dyskow twardych sa zasilane i własciwie podłaczone do komputera, a takze czy konfiguracja urzadzen zwiazanych z dyskami jest poprawna. W tym celu moze byc konieczne uruchomienie dostarczonego przez prducenta oprogramowania diagnostycznego lub instalacyjnego".


Bardzo się wystraszyłam, myślałam ze już nigdy nie będzie mi działał laptop. Lecz koleżanka zaleciła zainstalowanie nowszego systemu Windows. Pożyczyła mi 30 dniowa wersje Windowsa 7. Instalacja przebiegła z powodzeniem. Mam na komputerze Windowsa 7 ... Lecz nie jestem z niego zadowolona. Chciałabym powrócić do Windowsa XP, bo działa tam większość programów potrzebne mi do pracy.
Jestem zielona w rożnych sprawach z komputerem ... Gdy ktoś poświeci mi swój cenny czas, i wyjaśni KROK PO KROKU jak zainstalować ponownie system WINDOWS XP, będę w stanie zapłacić za pomoc pewna kwotę doładowująca twój telefon ! Jestem osoba po 25 roku życia, nie mam ochoty ani zamiaru nikogo okłamywać ... Pomożesz mi ja wspiore Ciebie !
Gdy ktoś jest chętny mi pomoc, piszcie pytania w temacie, wskazówki itp ...

DZIĘKI WIELKIE !

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 10 02 2010 - 17:23

Witaj na forum.

"Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze.
Sprawdz czy wszystkie stacje dyskow twardych sa zasilane i własciwie podłaczone do komputera, a takze czy konfiguracja urzadzen zwiazanych z dyskami jest poprawna. W tym celu moze byc konieczne uruchomienie dostarczonego przez prducenta oprogramowania diagnostycznego lub instalacyjnego".



Świadczy tylko o tym że nie masz sterowników do dysku SATA.

Żeby zainstalować XP musisz zintegrować takowe sterowniki z instalką XP programem nLite.


Czyli , ściągasz to
http://www.dobreprogramy.pl/nLite,Program,Windows,12352.html

I instalujesz , następnie wpisujesz pełną nazwę swojego laptopa w google , przechodzisz na strone producenta i odpowiednie pobierasz sterowniki (możesz też podać nazwę laptopa tu na forum) .

Wkładasz płytę z XP do napędu i uruchamiasz nlite,
na pierwszym ekranie (welcome to nLite) klikasz "Next"
Klikasz "browse" i wyszukujesz lokalizację płyty z XP
Przykładowo :
Dołączona grafika

Po wybraniu i kliknięciu "Next" wyskakuje komunikat o tym że musimy wybrać lokalizację w której zostanie zapisany przerobiony windows , w tym wypadku ze sterownikami.
Wybierasz obojętnie jaki folder.
Po kliknięci ok, nlite kopiuje aktulnie pliki jeszcze nie zmodyfikowanego XP do folderu którego wybrałaś.

Po ukończeniu klikasz Next , Next
i wybierasz tylko dwie opcje "Drivers" i "Bootable ISO"
Dołączona grafika

Klikasz Next i tu klikasz "Insert" , "Multiple drive folder" , i wybierasz folder se steronikami które ściągnęłaś.
Po wybraniu klikasz "Next" i "Tak"
... Tworzy się ...
Po ukończeniu klikasz "Next" i Next
... koniec ;)

Wypalasz obraz .iso przerobionego XP i instaluejsz.

  • 0

#3 polia666

polia666

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 10 02 2010 - 17:35

ooo kurcze ! mam nadzieje ze po takiej obszernej instrukcji bd mogla zainstalowac system .
tylko jest problem ... ja nawet nie wiem jak sprawdzic wersje laptopa. na laptopie pisze mi fujtisu simens, z boku amilo ...
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 10 02 2010 - 17:37

Na pudełku , instrukcji, gwarancji , na spodzie laptopa ... ;)
  • 0

#5 polia666

polia666

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 10 02 2010 - 17:42

Sprzet FSC
Model AMILO PI 1505
  • 0

#6 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 10 02 2010 - 17:42

W biosie włącz emulację IDE, inaczej mówiąc ustaw typ dysku nie SATA tylko IDE, i masz spokój z integracją driverów.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 10 02 2010 - 17:44

  • 0

#7 polia666

polia666

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 10 02 2010 - 17:44

w moim biosie nie ma takich opcji ...
mam jakeigos phoenixa czy cos
  • 0

#8 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 10 02 2010 - 17:52

Sterowniki
[hide]http://webdownload.t...1paSEhiX2drVSIi[/hide]
Dołączona grafika
  • 0

#9 polia666

polia666

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 10 02 2010 - 17:55

i teraz formatuje pen drive wrzucam te sterowniki, wkladam plytke z windowsem, podminam pen drive, instaluje xp i gdy bd aby zianstalwoac sterowniki raid ssci albo innej firmy kliknij f6, klikam f6 i dalej sie instaluje normalnie?
  • 0

#10 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 10 02 2010 - 17:58

Em... mogłabyś jeszcze raz ? Jaki pendrive ?
  • 0

#11 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 10 02 2010 - 17:59

a co masz w menu "advanced"

  • 0

#12 polia666

polia666

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 10 02 2010 - 17:59

a nie bo napisales tam ze moge je na prndrive wrzucic.
ok zrobie to tym programem, odezwe sie wieczorem czy sie udalo.

  • 0

#13 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 10 02 2010 - 18:05

może się powtarzam ale możesz sprawdzić albo nie, zależnie od chęci, jeśli w menu jest opcja AHCI którą można wyłączyć inaczej ustawić na "disabled" to jesteś w domu bez żadnych kombinacji z driverami, zrobisz jak zechcesz możesz iść na skróty albo bawić się w integralki.
  • 0

#14 polia666

polia666

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 11 02 2010 - 13:52

ok juz wszytsko okej.
mam windows xp znowu.


a sluchajcie ...
gdy mialam razem z zakupem windowsa home edition na laptopie, potem zianstalowalam sobie 30 dniowa windowsa 7, a wczoraj znow zainstalowalam 30 dniowego home edition to pod spodem laptopa mam taka nalepke z keyem. moge go wpisac zebym miala oryginalnego xpka?
  • 0

#15 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 11 02 2010 - 13:54

Tak ;) będziesz musiała zrobić aktywację.
  • 0

#16 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 11 02 2010 - 13:54

Tak
  • 0

#17 polia666

polia666

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 11 02 2010 - 14:42

Tak ;) będziesz musiała zrobić aktywację.




macsach15 ... daj gg ;)
nagrodka hehe
  • 0

#18 Sollmyr

Sollmyr

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 02 2010 - 17:27

Witam wszystkich również jestem nowym użytkownikiem wraz z tym samym problemem:)

Chciałem podziękowac za tą instrukcje, tylko mam jeden problem włąsnie ze sterownikami,mianowicie
Nie wiem jakie dokładnie mają być to stery czy do dysku procka czy grafiki a może wszystkie razem..
Byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mógłby mi pomóc, Na spodzie laptopa jest napisane
Product: HP Pavilion dv6500
szukałem sterowników ale się troche pogubiłem
Z góry dziękuje za pomoc

Wiem już że muszę sciągnąć kontrolery sata dla modelu dv6623em i zintegrować je z xp ale nie moge nigdzie ich znaleźć, proszę o pomoc
  • 0

#19 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 18 02 2010 - 17:34

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=HP+Pavilion+dv6500+sata+drivers&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=HP+Pavilion+dv6500+sata+drivers&fp=c07ae34a8b7f5cf2
  • 0

#20 Sollmyr

Sollmyr

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 02 2010 - 18:01

Tylko że posiadam procesor AMD turion a tam widze wszystkie stery sata pod intela
Może na tej stronie, mógłbyś spojrzeć ? http://h30434.www3.h...-p/83267#M12776

zadużo tego na tej stronie i sie gubie już

sciagnałem to [hide] Free Cloud Storage - MediaFire[/hide]
bedzie dobre?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych