Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inny rejestr dla innych kont użytkowników/profilów sprzętowych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dwhoolsks

dwhoolsks

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 08 2011 - 12:47

Witam. Zmieniłem środowisko graficzne w windows poprzez rejestr na oprogramowanie do tworzenia muzyki. Przeszkadza mi jednak to, że teraz aby wrócić do explorera muszę nadpisywać rejestr. Problem polega na tym, że jak nieraz będę musiał szybko wyjść z domu, to nikt z rodziny nie będzie mógł skorzystać z kompa.


I tutaj nastepuje moje pytanie, czy da się jakoś przypisać różne rejestry do różnych kont użytkowników, tak aby poiwiedzmy dla konta 1 uruchamiało explorera a dla konta nr 2 oprogramowanie przeze mnie wskazane ??


Mam nadzieje, że to co napisałem jest chociaż trochę zrozumiałe, moja wiedza z dziedziny modyfikacji windows jest znikoma dlatego mooże to wszystko brzmieć śmiesznie hehe.



Pozdrawiam

  • 0

#2 sight

sight

    Stały użytkownik

  • 172 postów

Napisano 03 08 2011 - 18:37

hej

da sie ale te wpisy jak i konto musiałyby tylko zmianiac wpisy w gałazi rejestru HKEY_CURRENT_USER

Użytkownik sight edytował ten post 03 08 2011 - 18:37

  • 0

#3 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 03 08 2011 - 19:58

Tak jak wyżej. Wpisy z tego klucza są dla konkretnego użytkownika.
Dałoby się oczywiście napisać programik, który przy starcie Windows pytałby, czy nadmienić wpisy. Ale po tym konieczny byłby restart systemu i wydaje mi się, że rozwiązanie przekombinowane.

Może postaw dwa systemy jeśli współdzielicie komputer.

#4 dwhoolsks

dwhoolsks

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 08 2011 - 22:35

hej

da sie ale te wpisy jak i konto musiałyby tylko zmianiac wpisy w gałazi rejestru HKEY_CURRENT_USER


Nie za bardzo zrozumiałem ... Zmieniać wpisy ale w jaki sposób ? Jak to przyporządkować do konta?

Tak jak wyżej. Wpisy z tego klucza są dla konkretnego użytkownika.


Niestety w gałęzi HKEY_CURRENT_USER nie ma możliwości ustawienia zmiany środowiska graficznego z tego co widzę, no chyba, że da się dopisać jakieś polecenia ?

Dałoby się oczywiście napisać programik, który przy starcie Windows pytałby, czy nadmienić wpisy. Ale po tym konieczny byłby restart systemu i wydaje mi się, że rozwiązanie przekombinowane.
Może postaw dwa systemy jeśli współdzielicie komputer.


Jeżeli nie znajdę rozwiązania z jednym systemem, to będę zmuszony postawić drugi. Tylko teraz jak wygląda wybór systemu przy uruchamianiu przy zainstalowanych dwóch wersjach? Czy jest to na tyle intuicyjne, aby moja mama chcąc powiedzmy sprawdzić pogodę była w stanie włączyć kompa:D ??
  • 0

#5 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 04 08 2011 - 09:03

Po prostu wchodzisz na konto użytkownika i wszystko, co w rejestrze zapisze się w gałęzi CURRENT_USER, będzie tylko dla tego użytkownika.

Jeżeli nie znajdę rozwiązania z jednym systemem, to będę zmuszony postawić drugi. Tylko teraz jak wygląda wybór systemu przy uruchamianiu przy zainstalowanych dwóch wersjach? Czy jest to na tyle intuicyjne, aby moja mama chcąc powiedzmy sprawdzić pogodę była w stanie włączyć kompa:D ??


Nie ma żadnego problemu - przy uruchamianiu komputera pokaże się lista i strzałkami na klawiaturze wskazuje się potrzebny system. Jeden system ładuje się domyślnie - nie trzeba nic ustawiać.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych