Skocz do zawartości


Zdjęcie

[INTEL] wydajność procesorów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 arm4

arm4

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 10 2008 - 11:57

Witam!
mam maly problem bo posiadam:
Typ procesora Intel Pentium 4, 1300 MHz (13 x 100)
Multi CPU
ID płyty głównej OEM00000 PROD00000000
CPU #0 Intel? Pentium? 4 CPU 2.60GHz, 1294 MHz
CPU #1 Intel? Pentium? 4 CPU 2.60GHz, 1294 MHz

i problem w tym ze tylko jeden z nich dziala... tzn badajac wydajnosc obydwu.. tylko jedne znich wykazuje procetowe wykorzystanie procesora!

i pytanko jak da sie to naprawic i czy wogole da sie to zrobic?

  • 0

#2 Konioklonio

Konioklonio

    Stały użytkownik

  • 245 postów

Napisano 19 10 2008 - 12:01

To jest kolego chyba zasługa technologii Hyper Threading czyli wielowątkowość. Masz 1 rdzeń fizyczny, ale 2 rdzenie logiczne. Jeśli sie mylę to któryś z kolegów mnie poprawi.

  • 0

#3 arm4

arm4

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 10 2008 - 12:18

MIales racje...
Nazwa kodowa-Northwood HyperThreading

wiec wydajnosc bedzie rzedu 20 -30%
czysty marketing na ktory sie nabralem..

ale jak jest rola drugiego procesora logicznego
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 19 10 2008 - 12:44

Przede wszystkim co to jest rdzeń?, rdzeń jest to w uproszczeniu jeden mikroprocesor, każdy rdzeń jest osobnym mikroprocesorem z wewnętrzną pamięcią stałą gdzie w fazie produkcji procesora zostają wprowadzone/zapisane pewne dane. W niej między innymi znajduje się generator znaków tych podstawowych w ilości 256 (inaczej od 0 do 255, bo zero jest też znakiem jak i liczbą). W sumie wszystko zależy co producent zdecyduje się umieścić w tej pamięci, inaczej tę pamięć można przyrównać do dawnej pamięci ROM do tego jest jeszcze pamięć typu RAM pamięć ta jest zawsze większa od wielkości pamięci ROM.
I teraz sedno mikroprocesor posiadający dwa rdzenie to nic innego jak dwa scalone mikroprocesory w wysokim stopniu integracji, i gdy jeden rdzeń (procesor ) wykonuje operacje wewnętrzne to drugi wykonuje operacje zewnętrzne takie jak sterowanie przesyłem danych między pamięciami procesorem GPU (dane wejścia/wyjścia), sterowanie całą jednostką centralną itp. można by było wiele opcji opisać. Dlatego tylko jeden rdzeń podaje dane z wewnątrz CPU i tylko w jednym rdzeniu mikroprocesor dokonuje operacji arytmetycznych zmiennoprzecinkowych.
To oczywiście nie wyczerpuje wszystkiego a jest tylko liźnięciem tematu, lecz myślę że załapiesz coś zrozumiesz.
Jeśli ten temat cię interesuje to sugeruję zapoznać się od początku tematem czyli scalonymi układami od podstawowej bramki logicznej układ UCY lub inny ale o wspólnym oznaczeniu 7400 i tak po kolei aż do 8 bitowych mikroprocesorów i jak wytrzymasz to spróbuj poznać pozostałe mikroprocesory.
  • 0

#5 arm4

arm4

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 10 2008 - 13:02

dzieki za info!
zaraz bede musial przestudiowac te wszytskie układy!
pozdro
  • 0

#6 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 20 10 2008 - 00:04

Przede wszystkim co to jest rdzeń?, rdzeń jest to w uproszczeniu jeden mikroprocesor, każdy rdzeń jest osobnym mikroprocesorem z wewnętrzną pamięcią stałą gdzie w fazie produkcji procesora zostają wprowadzone/zapisane pewne dane. W niej między innymi znajduje się generator znaków tych podstawowych w ilości 256 (inaczej od 0 do 255, bo zero jest też znakiem jak i liczbą). W sumie wszystko zależy co producent zdecyduje się umieścić w tej pamięci, inaczej tę pamięć można przyrównać do dawnej pamięci ROM do tego jest jeszcze pamięć typu RAM pamięć ta jest zawsze większa od wielkości pamięci ROM.
I teraz sedno mikroprocesor posiadający dwa rdzenie to nic innego jak dwa scalone mikroprocesory w wysokim stopniu integracji, i gdy jeden rdzeń (procesor ) wykonuje operacje wewnętrzne to drugi wykonuje operacje zewnętrzne takie jak sterowanie przesyłem danych między pamięciami procesorem GPU (dane wejścia/wyjścia), sterowanie całą jednostką centralną itp. można by było wiele opcji opisać. Dlatego tylko jeden rdzeń podaje dane z wewnątrz CPU i tylko w jednym rdzeniu mikroprocesor dokonuje operacji arytmetycznych zmiennoprzecinkowych.

Wybacz Brutus ale to co piszesz jest niestety kupą bzdur. Jaki generator znaków podstawowych, jaka pamięć rom w mikroprocesorze? Czy ty w ogóle widziałeś na oczy schemat mikroprocesora? Jeden rdzeń wykonuje operacje zewnetrzne a drugi wewnetrzne? - sam to wymysliłeś czy gdzieś w necie takie głupoty znalazłes? Jak tak to napisz gdzie, zebyśmy mogli ta stronę omijać z daleka.

zaraz bede musial przestudiowac te wszytskie układy!

Szkoda twojego czasu, to jest materiał na 5-letnie studia. Zanim bys cokolwiek z tego wiedział, 3 razy zmienisz procesor.
Na początek - jak juz ustalilismy masz procesor z HT. Więc jeden procesor fizyczny, działa jako dwa logiczne. Piszesz ze u Ciebie działa tylko jeden nazwijmy to rdzeń (chociaż tak naprawdę nie jest to rdzeń procesora w pełnym tego słowa znaczeniu). Zacznijmy od tego jak to sprawdzałeś - bo jeśli odpaliłeś jakiś program i był tylko jeden rdzeń obciążony to jest normalne. Większość oprogramowania nie korzysta z dwóch rdzeni. Żeby sprawdzić czy wszystko jest ok, odpal 2 albo więcej razy jakiś program obciążający procesor (np. orthos, superpi) i wtedy w menagerze zadań sprawdź obciążenie procka.
Jesli okazałoby się że dalej jest obciążany jeden rdzeń - wtedy powody takiego działania moga byc różne - coś skopane w systemie, złe sterowniki itp. Wbrew temu co mówisz nie tracisz na tym na wydajności wiele, jesli cokolwiek tracisz. Ale jeśli ci to przeszkadza to najprostszym rozwiązaniem będzie wyłaczenie HT w biosie płyty głownej - większość płyt ma taką możliwość
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 20 10 2008 - 15:39

Nurek nim jakąkolwiek napiszesz odpowiedź/krytykę, to sam się zastanów czy wogle zrozumiałeś to co napisano. Po pierwsze przestawiłem rzecz w formie zrozumiałej dla człowieka nie obeznanego z tematem. Po drugie o to twoja wypowiedź cytat:
"Wybacz Brutus ale to co piszesz jest niestety kupą bzdur. Jaki generator znaków podstawowych, jaka pamięć rom w mikroprocesorze? Czy ty w ogóle widziałeś na oczy schemat mikroprocesora? Jeden rdzeń wykonuje operacje zewnetrzne a drugi wewnetrzne? - sam to wymysliłeś czy gdzieś w necie takie głupoty znalazłes? Jak tak to napisz gdzie, zebyśmy mogli ta stronę omijać z daleka."
Gościu jeśli ty nie wiesz co to generator znaków graficznych, co to pamięć ROM (Read Only Memory), RAM (Random Access Memory). Jak nie wiesz to nie krytykuj już samo to coś napisał, krytykując uzasadnienie i moje wyjaśnienie co to jest i doczego służy pamięć wewnętrzna mikroprocesora dyskwalifikuje cię jako specjalistę w tematyce komputerowej jestem zdziwiony twą wypowiedzią i odsyłam cię do zapoznania się z budową układów cyfrowych scalonych układów wysokiej skali integracji. Wiesz właśnie pokazałeś swą wartość jako specjalista. I nie udowadniaj że trzeba studiować by mieć taką wiedzę wystarczy chęci poznania świata elektroniki a dopiero, programowanie i informatyka. Dlatego nie jest prawdą że 12 latek jest w temacie mądrzejszy od 30 latka który albo uczył się tematu w szkole albo zajmował się tematem hobbystycznie, bijak sam napisałeś ten temat to żeby opanować to potrzeba lat nauki a nie przeczytać jedną książkę czy przejrzeć internet, w internecie wszystkiego w temacie nie znajdziesz, bo wiedza to też towar na sprzedaż.
A wiesz co to procesor i kooprocesor (obecnie mikroprocesor 2w1 i więcej to tak wyjaśnione na chłopski rozum).
Ty nawet nie wiesz po co jest pamięć wewnętrzna w mikroprocesorze i jakie ma ona rolę do spełnienia, nie znasz struktury budowy tej pamięci (chodzi mi o komórki od strony programowej a nie od strony technicznej budowy).
  • 0

#8 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 20 10 2008 - 18:32

ja to powiem najprościej jak można - procesor z technologią ht to JEDEN układ widziany w systemie jako DWA procesory w rzeczywistości jest to jeden układ ze zwielokrotnioną ilością jednostek wykonawczych , zysk wydajności jest znikomy i tyle

technologia stosowana w procesorach pentium 4 northwood/prescott intel atom i chyba ten najnowszy nehalem
  • 0

#9 Gość_foh_23_*

Gość_foh_23_*

Napisano 20 10 2008 - 19:29

@conndor czy sądzisz że to co napisałeś jest zrozumiałe? Bo ja za cholerę tego nie rozumiem a tym bardziej zwykły użytkownik. Po co sobie życie utrudniać.

Jak wiadomo, firma Intel dodaje obecnie do większości procesorów Pentium 4 funkcję HyperThreading (hiperwątkowość). Powoduje ona, że procesor jednordzeniowy jest widziany przez system jako jednostka z podwójnym jądrem, a komputer staje się ?wieloprocesorowy?. Technologia ta sprawia, że CPU pracuje z dwoma niezależnymi wątkami na raz, a nie jeden po drugim. Ma to znaczenie, jeśli obciążymy komputer wieloma programami. Pomimo fizycznej obecności jednego rdzenia, rozkazy rozdzielone są pomiędzy dwa wątki, co przyśpiesza ich wykonywanie przez procesor.


Dodatkowo

Teoretycznie Hyper Threading był obsługiwany nawet przez Windows 2000 oraz Windows XP (w pierwszych wersjach). Niestety było to realizowane bardzo kiepsko, przez co realny zysk z HT był bardzo mały, żeby nie powiedzieć żaden.....


.....Jak działa Hyper Threading (HT)?
Tutaj niestety musimy się nieco wgłębić w budowę procesora.
CPU, trochę podobnie jak układy graficzne, posiada potoki wykonawcze. Pentium 4 ma ich 4, choć zbieżność z nazwą jest tutaj przypadkowa :P Jak się okazuje, nie są one wykorzystywane w 100%, co dla części z Was zaskoczeniem pewnie nie jest. Część jednostek wykonawczych w czasie pracy po prostu leży odłogiem, ze względu na kod programu, który nie został dostosowany do tego procesora. Sytuacja ta jest bardzo częsta, ze względu na to, iż większość programów pisanych jest pod stare procesory klasy Pentium III a do tego najczęściej większość zadań wykonywane jest jedno po drugim, czyli szeregowo, a nie równolegle, na co pozwalają dzisiejsze CPU. Innymi słowy, gdy odpalamy typowy program, najprawdopodobniej wykorzystujemy nasz procesor w mniejszej lub większej części, ale praktycznie nigdy nie w 100%. Do tego dochodzi jeszcze etapowość potoku (w przypadku Pentium 4 Prescott wynosi to przynajmniej 31 faz). Sytuacja ta jest oczywiście niekorzystna i producenci już dawno szukali rozwiązania tego problemu. Pomysł był prosty ? między instrukcje oraz dane jednego zadania należy ?wpleść? drugą czynność, która będzie jakby wypełnieniem wolnego ?miejsca? (a właściwie czasu) procesora.

Oczywiście w praktyce wygląda to nieco inaczej. Już samo wprowadzenie instrukcji oraz danych drugiego zadania do procesora powoduje spadek wydajności związany z wykorzystaniem szyny FSB (pamięci) oraz zajęciem pewnego obszaru cache L2 oraz L1. I choćby z tego względu nie ma się co spodziewać, że uruchomienie drugiego zadania nie będzie powodowało spadku szybkości wykonywania pierwszego.

Zupełnie inną rzeczą są zabiegi, by dwa różne zadania nie odwoływały się w tym samym momencie do tych samych części CPU. Mowa tutaj szczególnie o jednostce ALU. Akurat w przypadku P4 Prescott mamy dwa ALU, ale Northwood (wcześniejszy rdzeń wykorzystywany w Pentium 4) posiadał tylko jedną. Ona bowiem wykonuje operacje matematyczne, a takimi w istocie są wszystkie zadania.

Jak więc widać Hyper Threading nie jest darem z niebios, który nic nas nie kosztuje. Aby działał on poprawnie potrzebne było kilka istotnych zmian w budowie samego CPU, jak i odpowiedniego dostosowania działania systemu operacyjnego. Jakiego zatem możemy się spodziewać zysku wydajności? Intel twierdzi, że przy zoptymalizowanych aplikacjach możemy liczyć na 40% wzrostu szybkości wykonywania kodu, zaś w codziennych zadaniach wartość ta spada do około 10%.


I tyle. I po co te Twoje wywody?

Wkleiłbym link do tego arta ale nie wolno. Więc dałem cytaty. Myślę że za to nie beknę.
  • 0

#10 JaCube

JaCube

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 20 10 2008 - 19:46

Panowie, a co do podkręcania E8400 to to takie proste? Czy są wyjątki, że procesor nie wytrzymał?
  • 0

#11 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 20 10 2008 - 19:47

Nurek nim jakąkolwiek napiszesz odpowiedź/krytykę, to sam się zastanów czy wogle zrozumiałeś to co napisano. Po pierwsze przestawiłem rzecz w formie zrozumiałej dla człowieka nie obeznanego z tematem. Po drugie o to twoja wypowiedź cytat:
"Wybacz Brutus ale to co piszesz jest niestety kupą bzdur. Jaki generator znaków podstawowych, jaka pamięć rom w mikroprocesorze? Czy ty w ogóle widziałeś na oczy schemat mikroprocesora? Jeden rdzeń wykonuje operacje zewnetrzne a drugi wewnetrzne? - sam to wymysliłeś czy gdzieś w necie takie głupoty znalazłes? Jak tak to napisz gdzie, zebyśmy mogli ta stronę omijać z daleka."
Gościu jeśli ty nie wiesz co to generator znaków graficznych, co to pamięć ROM (Read Only Memory), RAM (Random Access Memory). Jak nie wiesz to nie krytykuj już samo to coś napisał, krytykując uzasadnienie i moje wyjaśnienie co to jest i doczego służy pamięć wewnętrzna mikroprocesora dyskwalifikuje cię jako specjalistę w tematyce komputerowej jestem zdziwiony twą wypowiedzią i odsyłam cię do zapoznania się z budową układów cyfrowych scalonych układów wysokiej skali integracji. Wiesz właśnie pokazałeś swą wartość jako specjalista. I nie udowadniaj że trzeba studiować by mieć taką wiedzę wystarczy chęci poznania świata elektroniki a dopiero, programowanie i informatyka. Dlatego nie jest prawdą że 12 latek jest w temacie mądrzejszy od 30 latka który albo uczył się tematu w szkole albo zajmował się tematem hobbystycznie, bijak sam napisałeś ten temat to żeby opanować to potrzeba lat nauki a nie przeczytać jedną książkę czy przejrzeć internet, w internecie wszystkiego w temacie nie znajdziesz, bo wiedza to też towar na sprzedaż.
A wiesz co to procesor i kooprocesor (obecnie mikroprocesor 2w1 i więcej to tak wyjaśnione na chłopski rozum).
Ty nawet nie wiesz po co jest pamięć wewnętrzna w mikroprocesorze i jakie ma ona rolę do spełnienia, nie znasz struktury budowy tej pamięci (chodzi mi o komórki od strony programowej a nie od strony technicznej budowy).

Ale ja swietnie wiem co to jest ROM, RAM czy mikroprocesor itp - własnie o to chodzi.
Wiedziałem że odpowiesz w takim tonie, zawsze to robisz. Jesli ktos zwróci ci uwagę na to że twoje posty to kupa bzdur ubranych dla niepoznaki w trochę trudnych wyrażeń żeby wyglądały profesjonalnie to twoja odpowiedź jest następująca: "nic nie umiesz, nic nie wiesz, idź, doucz się a wtedy mozesz rozmawiać z takim guru jak ja." Niestety ja się na to nie nabieram.
Jesli jest tak jak mówisz to pokaż mi 1-2 wiarygodne źródła że mikroprocesor zawiera "generator znaków podstawowych" a przy HT w procesorach pentium jeden "rdzeń" zajmuje operacjami wewnetrznymi a drugi zewnetrznymi. I nie wykręcaj się, nie każ mi szukać, nie mów jaki to jestem niedouczony - po prostu wskaż mi wiarygodne źródła twoich rewelacji. Wtedy wszystko odszczekam, przeprosze cię i uznam twoja wiedzę. Ale na razie jesteś dla mnie grafomanem, który mysli że jak użyje w wypowiedzi trochę trudnych sformułowań to wszyscy beda myslec jaki to jesteś wspaniały. Otóż nie, to co piszesz musi jeszcze mieć sens.

Teraz pewnie napiszesz jaki to jestem niedouczony, albo zaczniesz mi wyjasniac budowę procesora - nie na to czekam. Budowę procesora świetnie znam. Czekam na źródła potwierdzające swoje rewelacje. Niestety, watpie abym się doczekał...

  • 0

#12 Damian_im2

Damian_im2

    Cosmo + pakiet biznes.

  • 1 508 postów

Napisano 20 10 2008 - 21:40

Może powiem nie na temat, ale Nurek dostał tytuł specjalisty ponieważ zna się na tym co pisze a wypowiedzi Brutusa wyglądają mi na hasełka z wikipedii...
A za czasów IDG to pamiętam jak Brutus polecał zasilacze typu Take Me porównując linie 12V do markowych zasilaczy....
A z postem powyżej zgadzam sie w 100%.

  • 0

#13 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 21 10 2008 - 00:28

Wiesz że się nie doczekasz ponieważ po pierwsze to wymagało by objaśnień może dla ciebie zrozumiałe ale nie dla przeciętnego użytkownika komputera, po drugie ja książki nie zamierzam pisać, po trzecie gdybyś się znał na rzeczy nie pisał byś tych bzdur. Ja opisuję temat w przystępny język zrozumiały dla każdego bez używania fachowych nazw których przeciętny użytkownik nie zrozumie. Jak zauważyłaś żeby temat pojąć potrzeba lat nauki a ty wiedząc o tym prowokujesz by ktoś się wygłupiał i udowadniał ci że nie jest garbaty, dam przykład :

Jak wiadomo, firma Intel dodaje obecnie do większości procesorów Pentium 4 funkcję HyperThreading (hiperwątkowość). Powoduje ona, że procesor jednordzeniowy jest widziany przez system jako jednostka z podwójnym jądrem, a komputer staje się ?wieloprocesorowy?. Technologia ta sprawia, że CPU pracuje z dwoma niezależnymi wątkami na raz, a nie jeden po drugim. Ma to znaczenie, jeśli obciążymy komputer wieloma programami. Pomimo fizycznej obecności jednego rdzenia, rozkazy rozdzielone są pomiędzy dwa wątki, co przyśpiesza ich wykonywanie przez procesor.

Może ty to rozumiesz ale czy przeciętny użytkownik to zrozumiał jak on nie wie co to jest rdzeń nie mówiąc o reszcie i dalej:

Teoretycznie Hyper Threading był obsługiwany nawet przez Windows 2000 oraz Windows XP (w pierwszych wersjach). Niestety było to realizowane bardzo kiepsko, przez co realny zysk z HT był bardzo mały, żeby nie powiedzieć żaden.....


.....Jak działa Hyper Threading (HT)?
Tutaj niestety musimy się nieco wgłębić w budowę procesora.
CPU, trochę podobnie jak układy graficzne, posiada potoki wykonawcze. Pentium 4 ma ich 4, choć zbieżność z nazwą jest tutaj przypadkowa smile.gif Jak się okazuje, nie są one wykorzystywane w 100%, co dla części z Was zaskoczeniem pewnie nie jest. Część jednostek wykonawczych w czasie pracy po prostu leży odłogiem, ze względu na kod programu, który nie został dostosowany do tego procesora. Sytuacja ta jest bardzo częsta, ze względu na to, iż większość programów pisanych jest pod stare procesory klasy Pentium III a do tego najczęściej większość zadań wykonywane jest jedno po drugim, czyli szeregowo, a nie równolegle, na co pozwalają dzisiejsze CPU. Innymi słowy, gdy odpalamy typowy program, najprawdopodobniej wykorzystujemy nasz procesor w mniejszej lub większej części, ale praktycznie nigdy nie w 100%. Do tego dochodzi jeszcze etapowość potoku (w przypadku Pentium 4 Prescott wynosi to przynajmniej 31 faz). Sytuacja ta jest oczywiście niekorzystna i producenci już dawno szukali rozwiązania tego problemu. Pomysł był prosty ? między instrukcje oraz dane jednego zadania należy ?wpleść? drugą czynność, która będzie jakby wypełnieniem wolnego ?miejsca? (a właściwie czasu) procesora.

Oczywiście w praktyce wygląda to nieco inaczej. Już samo wprowadzenie instrukcji oraz danych drugiego zadania do procesora powoduje spadek wydajności związany z wykorzystaniem szyny FSB (pamięci) oraz zajęciem pewnego obszaru cache L2 oraz L1. I choćby z tego względu nie ma się co spodziewać, że uruchomienie drugiego zadania nie będzie powodowało spadku szybkości wykonywania pierwszego.

Zupełnie inną rzeczą są zabiegi, by dwa różne zadania nie odwoływały się w tym samym momencie do tych samych części CPU. Mowa tutaj szczególnie o jednostce ALU. Akurat w przypadku P4 Prescott mamy dwa ALU, ale Northwood (wcześniejszy rdzeń wykorzystywany w Pentium 4) posiadał tylko jedną. Ona bowiem wykonuje operacje matematyczne, a takimi w istocie są wszystkie zadania.

Jak więc widać Hyper Threading nie jest darem z niebios, który nic nas nie kosztuje. Aby działał on poprawnie potrzebne było kilka istotnych zmian w budowie samego CPU, jak i odpowiedniego dostosowania działania systemu operacyjnego. Jakiego zatem możemy się spodziewać zysku wydajności? Intel twierdzi, że przy zoptymalizowanych aplikacjach możemy liczyć na 40% wzrostu szybkości wykonywania kodu, zaś w codziennych zadaniach wartość ta spada do około 10%.

Może ty to rozumiesz ale czy autor wątku to rozumie czy inny czytający ten wątek to rozumie zastanów się bo nawet ty tego nie rozumiesz więc jeszcze raz sugeruję nie wiadomości z internetu ale z książek i naprawdę fachowych czasopism czerp informację a dopiero zabieraj głos.
Na tym koniec mych uwag bo to tylko może doprowadzić do nie potrzebnej i nie pożądanej kłótni.
Panowie macie za mało wiedzy w temacie a zabieracie głos jak byście byli jakimś guru.
Myślę że autor wątku się z mną zgodzi by zamknąć wątek każdy się wypowiedział i dalsza dyskusja jest nie potrzebna.
  • 0

#14 Gość_foh_23_*

Gość_foh_23_*

Napisano 21 10 2008 - 06:05

Może ty to rozumiesz ale czy przeciętny użytkownik to zrozumiał jak on nie wie co to jest rdzeń nie mówiąc o reszcie i dalej:

A potem dalej

Może ty to rozumiesz ale czy autor wątku to rozumie czy inny czytający ten wątek to rozumie zastanów się bo nawet ty tego nie rozumiesz więc jeszcze raz sugeruję nie wiadomości z internetu ale z książek i naprawdę fachowych czasopism czerp informację a dopiero zabieraj głos.

To rozumiem czy nie rozumiem wg ciebie?

Jedno jest pewne. Twoich postów to za cholerę nie rozumiem i nie chodzi mi tylko o twoje posty dotyczące sprzętu. I bynajmniej nie jest to moja wina :P Tak zagmatwanych postów jak Twoje to daleko szukać :P

I dla twojej wiadomości. To jest tygodnik komputerowy. Są to materiały opracowane na podstawie dokumentów Intela. Zajmują się tym osoby które są profesjonalistami. I co najważniejsze jest to właśnie napisane w najbardziej możliwe przystępny sposób. Co więcej powiem ci że to co jest w tym artykule doskonale rozumiem. Więc nie wyjeżdżaj mi tu z tekstami typu "odsyłam do książek".

Powiem szczerze. Znów robisz z siebie błazna. A wiesz dlaczego? Bo próbujesz na siłę pokazać jaki to nie z ciebie specjalista. Nie potrafisz jak zwykle przyznać się do błędu. Pamiętam twoje akcje na IDG jak to mi na PW pisałeś że miałeś 5 z rysunku technicznego a odwaliłeś taki rysunek że od razu byś laczka zebrał za coś takiego. Pamiętam Twoje cudowne posty o zasilaczach takeme, o wierceniu dziur w laptopie i wiele innych genialnych teorii (to tak na marginesie) więc nie zgrywaj tutaj takiego co wszystkie rozumy pozjadał tylko chyba jeszcze swojego własnego nie zdążył.

Panowie macie za mało wiedzy w temacie a zabieracie głos jak byście byli jakimś guru.
Myślę że autor wątku się z mną zgodzi by zamknąć wątek każdy się wypowiedział i dalsza dyskusja jest nie potrzebna.

Po pierwsze nie uważam siebie za guru. Jeżeli się mylę i ktoś mi to udowodni to potrafię się przyznać i przeprosić. Tobie za to brakuje tej umiejętności. I słowa które napisałeś sam powinieneś sobie wziąć do serca Dołączona grafika

Po drugie nie ty decydujesz o tym czy wątek ma być zamknięty czy nie. Nawet nie jesteś autorem ów wątku więc nie rządź się jak szara gęś Dołączona grafika
  • 0

#15 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 21 10 2008 - 06:14

temat chwilowo zamykam , ponieważ zrobiło się nieciekawie.

Do autora- jeśli chcesz by temat otwarto daj znać na pw.
  • 0

#16 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 21 10 2008 - 09:55

A ja sobie pozwolę otworzyć, bo uważam że tą sprawę trzeba doprowadzić do końca, niżej wyjaśniam dlaczego.

Wiesz że się nie doczekasz ponieważ po pierwsze to wymagało by objaśnień może dla ciebie zrozumiałe ale nie dla przeciętnego użytkownika komputera, po drugie ja książki nie zamierzam pisać, po trzecie gdybyś się znał na rzeczy nie pisał byś tych bzdur.

Wiem że się nie doczekam, bo nie masz nic do powiedzenia, poza powtarzaniem jaki to jesteś mądry, a reszta jaka głupia. Powtarzam: nie chce żadnych twoich tłumaczeń, chcę źródło potwierdzające to co piszesz, może być link w internecie, może być autor i tytuł książki.

Ja opisuję temat w przystępny język zrozumiały dla każdego bez używania fachowych nazw których przeciętny użytkownik nie zrozumie. Jak zauważyłaś żeby temat pojąć potrzeba lat nauki a ty wiedząc o tym prowokujesz by ktoś się wygłupiał i udowadniał ci że nie jest garbaty, dam przykład :

Zdecyduj się chłopie. Jak ja pisze że ta wiedza pisze że to parę lat nauki, to mnie poprawiasz jakie to proste, a teraz znowu parę lat nauki? To jak w końcu jest, zdecydowałeś się już? Bo jak na razie nawet nie wiesz co piszesz w dwóch kolejnych postach, przeczysz sam sobie, tak się zamotałeś.

Może ty to rozumiesz ale czy przeciętny użytkownik to zrozumiał jak on nie wie co to jest rdzeń nie mówiąc o reszcie i dalej:

Rozmawiasz ze mna, a nie z jakimś uzytkownikiem. Poza tym, powtórze dziesiąty raz - nie chcę żebyś mi cokolwiek tłumaczył, daj źródło potwierdzające to co mówisz i sprawa załatwiona.

Może ty to rozumiesz ale czy autor wątku to rozumie czy inny czytający ten wątek to rozumie zastanów się bo nawet ty tego nie rozumiesz więc jeszcze raz sugeruję nie wiadomości z internetu ale z książek i naprawdę fachowych czasopism czerp informację a dopiero zabieraj głos.
Na tym koniec mych uwag bo to tylko może doprowadzić do nie potrzebnej i nie pożądanej kłótni.

To podaj tytuły tych fachowych książek, w których jest napisane, że mikroprocesor zawiera generator znaków podstawowych. Czekam. Do kłótni prowadzi pisanie bzdurnych postów na forum i upieranie się że to prawda.

Panowie macie za mało wiedzy w temacie a zabieracie głos jak byście byli jakimś guru.

Rozwaliłeś mnie tym. Nie myślałem że możesz być tak bezczelny. Po prostu nie mam słów...


Jeszcze parę słow do administracji: kwiatki jak wyżej Brutus robi juz od długiego czasu. Bardzo czesto, w różnych tematach pisze posty, które są po prostu stekiem bzdur. Na szczęście, zwykle są tak zagmatwane, że nikt na nie nie zwraca wiekszej uwagi - przynajmniej tak mi się wydawało. Dlatego też z reguły nawet z nim nie dyskutowałem, bo jego odpowiedź jest standardowa - mam się iśc douczyć bo on jest guru. Niestety, jego "czary-mary" działają na mniej zorientowanych w temacie, bo ostatnio widziałem (o zgrozo) propozycję by go dać "w uznaniu wiedzy i zasług" na moderatora. Dlatego miedzy innymi chę doprowadzić sprawę do końca, zeby się wszyscy przekonali jak ta wiedza wyglada. Niestety, jesli chcemy byc forum na poziomie, to nie możemy sobie pozwalac na takie rzeczy, bo inaczej na innych forach pojawią się liniki do naszego - z tym że w dziale humor.

Jesli Brutus ma rację - niech da linka potwierdzającego to co pisze - więcej się go czepiał nie będę. A jesli nie to powinien chyba dostac warna za zaśmiecanie forum głupotami, bo to juz nie pierwszy raz. Przypominam np. sprawę diablo - jak gdzieś zaproponował złą kartę to leciały jego posty. Dlaczego nikt, nic nie robi z Brutusem, bo jego posty "mądrze" brzmią?

@Brutus, powtórzę to co pisałem już z 10 razy - jeśli chcesz cos napisać, to niech będzie to link do materiałow potwierdzających twoje teorie, lub tytuł książki. Wtedy wszystko odszczekam, ładnie cie przeproszę i uznam że rzeczywiście masz wiedzę. Cokolwiek innego napiszesz będzie potwierdzeniem moich słow. Nie chcę żadnych twoich tłumaczeń, chcę źródło. To zakonczy całą sprawę (a o to ci przecież chodzi bo przecież nie chciałeś się kłocić) i pozwoli ci wyjść z całej sprawy z twarzą. Jeden malutki link...
  • 0

#17 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 21 10 2008 - 11:56

Dobra Nurek dla ciebie wszystko daj czas na skserowanie i wrzucenie pewnych opisów, oraz podam ci książkę ale resztę poszukasz sobie sam i sam dojdziesz do logicznego wniosku że miałem rację nazywając potocznie że rdzeń jest jakby jednym procesorem sprzężonym z drugim i że każdy rdzeń (procesor) ma wewnętrzną pamięć oznaczaną L1 lub L2 itp.
  • 0

#18 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 21 10 2008 - 12:01

rdzeń jest to w uproszczeniu jeden mikroprocesor, każdy rdzeń jest osobnym mikroprocesorem z wewnętrzną pamięcią stałą gdzie w fazie produkcji procesora zostają wprowadzone/zapisane pewne dane. W niej między innymi znajduje się generator znaków tych podstawowych w ilości 256 (inaczej od 0 do 255, bo zero jest też znakiem jak i liczbą). W sumie wszystko zależy co producent zdecyduje się umieścić w tej pamięci, inaczej tę pamięć można przyrównać do dawnej pamięci ROM do tego jest jeszcze pamięć typu RAM pamięć ta jest zawsze większa od wielkości pamięci ROM.

Ja chcę materiały gdzie jest napisane ze mikroprocesor wyposażony jest w "generator znaków podstawowych" i pamięc ROM. To że procesor posiada cache L1 i L2 nie ulega wątpliwości, i tego mi nie musisz udowadniać. Tak że nie odwracaj kota ogonem.
  • 0

#19 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 21 10 2008 - 12:44

Pamięć wewnętrzna procesora jest to pamięć typu ROM z taka samą ilością pamięci RAM dlaczego zaraz się dowiesz na razie masz tu screny ale z względu na ich wagę podaję jeden udowadniający co jest zapisane w pamięci ROM i to właśnie masz zapisane co tam pisze:
[attachment=1428:Str3.jpg]
tytuły książek Urządzenia elektroniki - Andrzej Marusak, Podstawy elektroniki 2 wydawnictwo szkolne i pedagogiczne, przy okazji nie pamiętam numeru Focusa były tam zamieszczone zdjęcia z pod mikroskopu elektronowego i opis mikroprocesora dwurdzeniowego i pewne problemy jakie miał Intel i AMD. Pozostałe tytuły musiał bym pójść do biblioteki i sobie spisać a po co sam idź i sobie przeglądnij i udowodnij mi że nie mam racji.
Nurek, Foch i inni weźcie poznajcie wpierw podstawy a potem dyskutujcie więcej nie dyskutuję koniec możecie sobie krytykować ale bez udowodnienia że to wy macie racje przestaję zwracać na waszą krytykę uwagę, nie macie podstaw w wiedzy a zabieracie się za krytykowanie dzieci internetu.
  • 0

#20 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 21 10 2008 - 14:23

Pamięć wewnętrzna procesora jest to pamięć typu ROM z taka samą ilością pamięci RAM dlaczego zaraz się dowiesz na razie masz tu screny ale z względu na ich wagę podaję jeden udowadniający co jest zapisane w pamięci ROM i to właśnie masz zapisane co tam pisze:
[attachment=1428:Str3.jpg]

Ja zwykle podałes jakeś bzdury nic nie wnoszące do tematu - czyli w tym wypadku definicję pamięci rom i ram. Jest tam tylko jedno zdanie prawie na temat - ze pamięci ROM i RAM znajdują zastosowanie w układach mikroprocesorowych - do twojej wiadomości: układ mikroprocesorowy a mikroprocesor to dwie rózne rzeczy. Mniej więcej tak jak pojazd silnikowy i silnik.

tytuły książek Urządzenia elektroniki - Andrzej Marusak, Podstawy elektroniki 2 wydawnictwo szkolne i pedagogiczne, przy okazji nie pamiętam numeru
Focusa były tam zamieszczone zdjęcia z pod mikroskopu elektronowego i opis mikroprocesora dwurdzeniowego i pewne problemy jakie miał Intel i AMD.

Pozostałe tytuły musiał bym pójść do biblioteki i sobie spisać a po co sam idź i sobie przeglądnij i udowodnij mi że nie mam racji.


Nie musze iść do biblioteki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikroprocesor..._mikroprocesora
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~kca/R5_Budow...roprocesora.doc
Ogólnie wystarczy w googlach wpisać budowa mikroprocesora a dostaniesz 100 stron o budowie procesora, i na żadnej nie widziałem nic o generatorze znaków podstawowych ani pamięci ROM. To ty twierdzisz że mikroprocesor zawiera te elementy, chociaż wszystko temu przeczy. To ty nie potrafisz podac ani jednego przykładu potwierdzającego ta teorię, tylko ciągle dajesz jakieś bzdety i myślisz że ktoś ci uwierzy. Na tej samej zasadzie mogę powiedzieć że mikroprocesor zawiera toster i sokowirówkę i udowodnij mi że nie mam racji - przecież nigdzie nie pisze że tego nie zawiera.

Nurek, Foch i inni weźcie poznajcie wpierw podstawy a potem dyskutujcie więcej nie dyskutuję koniec możecie sobie krytykować ale bez udowodnienia że to wy macie racje przestaję zwracać na waszą krytykę uwagę, nie macie podstaw w wiedzy a zabieracie się za krytykowanie dzieci internetu.

Nie znudziło ci się jeszcze powtarzanie ciągle tego samego? Przestań już pisać żeby inni się poduczyli, a zrób to w końcu sam, bo niestety to u ciebie jest z wiedzą bardzo kiepsko, co bardzo dobrze widać na powyższym przykładzie i wielu innych do znalezienia na tym forum. Wystarczy trochę cię przycisnąć, a się gubisz, wypisujesz głupoty i wysyłasz wszystkich na douczenie - żal.pl

zabieracie się za krytykowanie dzieci internetu

W tym jednym masz rację. Krytykujemy dzieci internetu.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: wydajność komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych