Skocz do zawartości


Zdjęcie

HP g62-b45ew - Uszkodzona karta graficzna Radeon HD 5470?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 kami1lek89

kami1lek89

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 26 11 2012 - 13:44

Parametry:

System operacyjny - Windows 7 Home Premium 64 bit
Procesor - AMDŸ Turion™ II Dual-Core P540 2,4 GHz (1MB L2 Cache)
Pamięć RAM - 3 GB, DDR3 SDRAM 1066 MHz (2 moduły DIMM)
Dysk twardy - 320 GB, SATA (7200 obr./min)
Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 5470 przełączana na AMD 880G with ATI Mobility Radeon HD 4250


A teraz o co chodzi...

2 dni temu ściągnąłem grę World Of Tanks (już kiedyś miałem ją na kompie). Gdy uruchomiłem grę zacięła się zaraz po logowaniu tzn. cały system się zawiesił i jakieś zielone piksele mi powyskakiwały na ekranie, takie błędy się wyświetlały. Zresetowałem komputer lecz znowu to samo przy zalogowaniu do gry. Uruchomiłem więc Driver Genius, pobrałem i zainstalowałem nim najnowsze sterowniki lecz po resecie wywalało mi blue screen gdy miał się pojawić ekran logowania Windows. I tak cały czas.

Zrobiłem format i Windows Update pobrał mi sam sterowniki do grafiki ale tylko do ATI Mobility Radeona HD 4250.
Po zainstalowaniu miałem już normalna rozdzielczość ale Radeon HD 5470 w Menadżerze Urządzeń był oznaczony jako "Standardowa karta graficzna VGA" oraz opis "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)".

Próbowalem pobrać sterowniki ze strony Radeonów ale pobiera mi tylko sterowniki do serii 4xxx choć zawsze pobierało mi sterownik z Catalyst który działał na obie karty.

Znowu format i zainstalowałem sterownik pobrany ze strony HP (wybrałem swój model laptopa z listy), tez kiedyś go używałem i działał bez problemu na obie karty, natomiast teraz jak go zainstaluje wyskakuje blue screen na ekranie logowanie Windows.

W skrócie: gdy tylko instaluje sterownik pod Radeona HD 5470 to zamiast ekranu logowania Windows mam blue screen, natomiast gdy zainstaluje tylko pod Radeona HD 4250 to Windows normalnie się uruchamia.

Czy to jednak Radeon HD 5470 jest uszkodzona?
Mam jeszcze do marca laptop na gwarancji choć nie wiem czy takie coś podlega.

Z góry dzięki za pomoc :)

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 12 2012 - 12:54

Jeśli instalujesz sterowniki ze strony producenta i p otym otrzymujesz blue screen to ewidentnie wina karty graficznej, uszkodzone moga byc pamieci karty lub rdzeń.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych