Skocz do zawartości


Zdjęcie

HP D5160 niemoge zainstalowac drukarki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 hubert23

hubert23

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 05 2007 - 22:11

Witam mam problem.
Kiedyś spaliłem (uszkodziłem sobie usb) poprzez zwarcie w kablu od klawiatury bezprzewodowej. Po pewnym czasie zachciało mi sie drukarki i kupiłem D5160 ale mam problem z jej zainstalowaniem tj. Zakupiłem sobie nowe usb na PCI ( płytę ze sterownikami którą dostałem w zestawie najprawdopodobniej wyrzuciłem) bez tych sterowników takie rzeczy jak pen drive widzi bez problemu ale gorzej jest z drukarką zainstalowanie drukarki polega ze na pewnym etapie instalacji trzeba wetknąć kabel usb do kompa i powinno wykryć połączenie ( tak jest jak to robie na laptopie) ale na PC nie wykrywa tego połączenia i teraz sie zastanawiam czego jest wina domyślam się że być może to wina niezainstalowania owych sterowników. Potrzebuje teraz odpowiedzi gdzie szukać przyczyny czy w sterownikach czy.... a jeśli w sterownikach to jakie mam zainstalować .... kartę zakupiłem na allegro http://allegro.pl/item178911703_5x_usb_kon...super_hit_.html

Posiadam Windowsa XP


Dodam ze usb widzi drukarkę jako nieznane urządzenie.....


http://imagesh.net/gallery/image.php?id=2539

  • 0

#2 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 08 05 2007 - 00:14

Jeśli po podłączeniu kabla wykrywa urządzenie to USB działa a to ze nie wykrywa uradzenia to wina sterów od drukarki a raczej ich brak
Podczas instalacji jak nie będzie chciał przypisać automatycznie sterowników (nie wykryje ich) tych co masz to zrób to ręcznie
Mozę się pluł ze to nie ten sterownik ale idź dalej i testuj powinno ruszyć

  • 0

#3 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 08 05 2007 - 02:10

Tak, sterowniki. Włóż płytę od HP do napędu, jeśli uruchomi się instalator to go zamknij. Odłącz drukarkę od kompa, po chwili podłącz ponownie. Poprosi o sterowniki, pozwól systemowi przeszukać płytkę (znajdź automatycznie). Jeśli pojawi się lista, wybierz sterownik z językiem polskim, po nazwie katalogu rozpoznasz też czy sterownik jest właściwy dla Twojego systemu operacyjnego. I kontynuuj :)
  • 0

#4 hubert23

hubert23

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 08 05 2007 - 17:00

Nie jest to takie łatwe bo...
jeśli wypnę a później wepnę usb od drukarki to pojawia sie taka ikonka na dole w pasku
nofollow

a jak klikne na nia to otwiera się

nofollow

Wykrywa nieznane urządzenie i nie prosi o żadne sterowniki jakby o nie prosiło to bym zainstalowało z płyty ale niestety tak nie jest


i mam problem bo drukarki nadal niemogę zainstalować....

Parwidłowa instalacja według producenta powinna wyglądać tak ze w tym momencie wpinam drukarkę do usb nofollow

i wtedy zaczyna ja wykrywać (na laptopie to działało) :/

scren menagera urządzeń http://imagesh.net/gallery/view.php?id=2556
  • 0

#5 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 08 05 2007 - 17:30

To zrób to ręcznie jak jesteś w menadżerze urządzeń na tym nie znanym urządzeniu kliknij drugim przyciskiem aktualizacja sterownika następnie włączy się kreator aktualizacji sprzętu internetowo wybierz "nie tym razem" w następnym kroku pojawi ci się kreator aktualizacji sprzętu wybierz "zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane)" na stepne okienko to "wyszukaj najlepszy sterownik w tych lokalizacjach" zaznacz cdrom i możesz podać lokalizację ręcznie w tym celu klikasz "przeglądaj" i podajesz lokalizacje sterownika

Powinno pomuc
Pozdrawiam
  • 0

#6 hubert23

hubert23

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 08 05 2007 - 18:42

Nie daje tak rady gdy wybieram źródło płyty nic sie niedziele sciągnełem sterowniki z strony hp gdy je wybieram instaluje sie podobnie jak z plyty ale wtedy tez pojawia sie ten ekranik żeby włożyć kabl usb do kompa tak samo jak z płyty i teraz nie wiem co mam myśleć w czym szukać błędu bo już nie mam pojęcia...

Spróbowałem z innej strony zainstalowałem na "siłe" drukarkę z serii D5100 wybierajac ale na porcie LPT1 i ( drukarka podłączana jest za pomoicą USB) następnie zacząłem probować konfigurować ustawienia portowe w właściwościach drukarki ale za bardzo nie wiem jak http://imagesh.net/gallery/view.php?id=2557
  • 0

#7 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 08 05 2007 - 19:19

No i ok, po przestawieniu na usb powinno drukować. Wytłumacz mi jeszcze:

nie daje tak rady gdy wybieram źródło płyty nic sie niedziele

To znaczy że nie znajduje sterowników drukarki na płycie? Może próbujesz aktualizować sterowniki nie do tego urządzenia? Nie ma tam żółtych pytajników, ew. ikon z żółtym wykrzyknikiem?
  • 0

#8 hubert23

hubert23

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 08 05 2007 - 21:48

Mam kolejne zapytania na screenie widać http://imagesh.net/gallery/view.php?id=2560 drukarka jest offline (jak sie podłączy usb do laptopa wyskakuje online) natomiast w pc nic sie niemienia a w dodatku w pc zniknieło http://imagesh.net/gallery/image.php?id=2561 na pececie połączenie usb totalnie dostaje już głupawki bo nie wiem gdzie szukać problemu:/ są może jakieś testery czy działa usb abo proszę o jakąś inną rade
  • 0

#9 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 08 05 2007 - 22:22

Sprawdź jakiekolwiek inne urządzenie na tych portach. Może jakiś pendrive się znajdzie?

Wejdź do trybu awaryjnego, wywal wszystkie gałęzie kontrolera usb, zrestartuj system.
  • 0

#10 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 08 05 2007 - 23:53

A ona przypadkiem nie jest po usb2 ??
Może mniemasz zainstalowanego, przeinstaluj sobie przy okazji stery od płyty głównej
  • 0

#11 hubert23

hubert23

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 09 05 2007 - 08:13

A jak sprawdzić czy nie jest pod usb 2.0 ?

  • 0

#12 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 09 05 2007 - 11:28

Nie ma znaczenia, po prostu komunikacja komputera z drukarką będzie wolniejsza. A stery od chipsetu to niegłupi pomysł.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych