Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gry zacinają się po 15min grania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrh

mrh

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 17 04 2011 - 19:57

W laptopie mam kartę graficzną GeForce 8200M G o pojemności 256MB. Po 15 minut grania w grę strasznie zaczyna zamulać, są takie przeskoki klatka po klatce. Gra nie jest aż tak strasznie wymagająca, bo potrzebuje 128MB. Sterowniki nie dawno aktualizowałem, więc z czym może być problem ?

  • 0

#2 FOR

FOR

    Prezes

  • 168 postów

Napisano 17 04 2011 - 20:28

Hmm, czy ta karta jest chłodzona ? Być może dzieje się tak w wyniku przegrzania.

  • 0

#3 mrh

mrh

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 18 04 2011 - 15:21

Karta jest chłodzona. A może być wina systemu, bo od dwóch lat nie przeinstalowałem go ?
  • 0

#4 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 18 04 2011 - 15:24

Dzieje się tak tylko w tej grze?
Podaj konkretny model laptopa.
  • 0

#5 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 18 04 2011 - 17:17

Oraz prosimy podać temperatury. Sprawdź też czy masz wyłączony na ten czas gry tryb oszczędzania energii w laptopie.
  • 0

#6 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 18 04 2011 - 17:19

Obstawiam przegrzewanie karty.

#7 mrh

mrh

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 18 04 2011 - 17:56

Laptop to HP Compaq Presario CQ50. Gdy włączyłem komputer to temperatura procesora grafiki wynosi 62 stopni C, a po 30 min grania 90 stopni C tak pisze w AIDA64. A laptop jest z trybie zrównoważonym.
  • 0

#8 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 18 04 2011 - 18:35

Czyli przegrzewanie się. Padł któryś z wentylatorów lub się mocno zabrudził. Oddaj na gwarancje albo do serwisu lub, jeśli się znasz oraz nie masz gwarancji, rozkręć i przeczyść.

#9 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 18 04 2011 - 18:56

Przestaw może na wysoką wydajność i w tedy zobacz :)
  • 0

#10 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 18 04 2011 - 19:05

Niestety grafiki GF w notebookach mają to do siebie że nie wytrzymują i sie grzeją.
Opcje są 3 :
a) jeśli jest na gwarancji to reklamuj póki jest bo niedługo padnie
:) jeśli jest po gwarancji i posiadasz jakąś wiedzę techniczną, chociaż ziarnko to rozkręć i wyczyść chłodzenie, zmień pasty termoprzewodzące
c) jeśli jest po gwarancji i nie masz żadnej żyłki technicznej czym prędzej oddaj do profesjonalnego serwisu laptopów(sprawdź najpierw opinie) do czyszczenia bo kres grafiki jest bliski.
  • 0

#11 mrh

mrh

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 18 04 2011 - 19:58

Gwarancja minęła 3 m-c temu. Raz go już czyściłem, ale bez rozkręcania tylko przedmuchałem sprężarką bo procesor mi się przegrzewał.
To teraz trzeba będzie go już rozkręcić, bo nie będę kupował nowej płyty jak się spali.

  • 0

#12 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 18 04 2011 - 20:03

Nieumiejętne dmuchanie kompresorem może spowodować dalsze uszkodzenia, lepiej kupić sprężone powietrze w tubce za 15zł.

  • 0

#13 mrh

mrh

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 18 04 2011 - 20:14

Ja delikatnie dmuchałem bo na sprężarce jest regulator ciśnienia.

A jaka powinna być temperatura grafiki gdy jeśli nie jest obciążona ?
  • 0

#14 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 18 04 2011 - 21:42

Powietrze z kompresora zawiera bardzo drobne drobinki wody, może to doprowadzić do zwarcia nóżek w którymś z układów scalonych nawet na nóżkach CPU czy GPU.
Powietrze w pojemnikach jest powietrzem suchym odwodnionym, dlatego jest stosowane w elektronice. Po drugie są programy które pomagają, umożliwiają bez problemową grę na przykład taki program : Game Booster .
  • 0

#15 mrh

mrh

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 21 04 2011 - 10:36

Wyczyściłem cały komputer, dałem nową pastę teraz temperatura grafiki oscyluje w granica 80 stopni C podczas grania.
A co najważniejsze przestało mi zamulać.
Zdziwiła mnie temperatura procesora spadła aż o 10 stopni.
  • 0

#16 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 21 04 2011 - 13:04

Jeśli zainstalowałaś program który ci poleciłem i gry zaczęły dobrze chodzić, to sugeruję ci drugi program CCleaner, jak na przykład nie będziesz grała, tylko serfowała w internecie czy coś innego robiła to po pierwsze zrobisz tak :
Za instalujesz CCleaner , uruchomisz opcję aktualizacji, po aktualizacji wykorzystasz wszystkie opcje służące do oczyszczania komputera czyli pliki i rejestry oraz foldery.
Taką operację czyszczenia zrób dwa razy, nieraz jednokrotne czyszczenie jest mało skuteczne. Następnie od tej pory przed każdym wyłączeniem komputera robisz czyszczenie podstawowe czyli usuwanie zbędnych plików. Z opcji czyszczenia rejestrów korzystasz raz na trzy miesiące w zależności od używania Skaypa, Tlena, GG, i innych komunikatorów oraz programów multimedialnych oraz w zależności od ilości instalowanych i odinstalowanych programów.
Po oczyszczeniu CCleanerem komputera czyli dysku twardego, wykonasz defragmentację dysku twardego, wystarczy partycji C ale można i wszystkie partycje z tym że potem defragmentujesz dysk C, co trzy lub 6 miesięcy.
Taka kosmetyka konserwacyjna partycji systemowej, w pewnej części zapobiegnie łapaniu wirusów.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych