Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gry Wszechczasów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

#201 Xender

Xender

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 05 11 2012 - 00:58

Sporo produkcji mógł bym nazwać grą wszech czasów, w związku z tym powiem o historii wszech czasów... Mass Effect - wiele można zarzucić ale naprawdę takiego przywiązania do głównego bohatera oraz uniwersum nie zaoferowała mi żadna gra, nawet pomimo dyskusyjnego zakończenia. Co jakiś czas lubię sobie obejrzeć scenę: "Sword Fleet Arrival" do prawdy rewelacja.
Tutaj ciekawostka, facjata Mike'a Vanderloo, gościa który był modelem dla Sheparda:
Dołączona grafika

  • 0

#202 okar19

okar19

    Początkujący

  • 74 postów

Napisano 13 12 2012 - 01:25

Test Drive Unlimited 1
Najlepsza samochodówka - fizyka nie należała do najłatwiejszej . Była grupa osób, która wymiatała w tej grze ( w tym ja ). Ale skur**** z Atari zamknęły serwery pod koniec września. W każdy piątek wieczorami graliśmy ze znajomymi z całego świata po 3-4 godziny. Stare dobre czasy. Teraz pozostały tylko wspomnienia ...

  • 0

#203 CryAnna3000

CryAnna3000

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 15 01 2013 - 12:32

-The Elder Scrolls III Morrowind - jeden z najlepszych klasyków tej sagi.
-Crysis - pierwsza część sagi FPS, super grafika i nieoczekiwane zwroty akcji.
-The Elder Scrolls V Skyrim - powieść o Smoczym Dziecięciu, wybrańcu walczącym ze Smokami, widoki zapierające wdech w piersiach, potwory i sławne FUS RO DAH !
- Call of Duty MW1 - brak słów na opisanie...
- Assassin's Creed II - świetna grafika i fabuła i często mylne akcje przypominające koniec gry, a tak naprawdę przed nimi jeszcze parę godzin grania...
To moja TOP5 lista.
  • 0

#204 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 15 01 2013 - 13:21

Oczywiście Fallout rządzi. Dwójka była chyba najlepsza.
A z nowszych to bardzo mi się podobał Assasins Creed -cała seria oraz Wiedźmin 1(Dwójka już nie była taka fajna).
Tak z sentymentu wspomnę jeszcze Uplinka:D

Użytkownik bipiw edytował ten post 19 01 2013 - 23:00

  • 0

#205 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 06 02 2013 - 14:21

taaak. Fallout 2 tylko dlatego był najlepszy, bo w odróżnieniu od Jedynki - nie kończył się :D Poza tym był jeszcze bardziej szczegółowy w grafice i soczystszy w jezyku. To co zrobiła Bethesda to profanacja. Graficznie ładnie i cieszyłem się móc zobaczyć cały ten świat z perspektywy bohatera, ale fabularnie to jest tragicznie i nie zasługuje na dziedzica imienia Falloutowego. Nieoficjalne mody do F3 mają już lepsze fabuły.
Co do serii Elder Scrolls - jak każde dziecko Bethesdy jest zbugowane jak jasna cholera
Popieram przedmówców o nieśmiertelnosci :
Diablo 1 - tylko i wyłącznie jedynka - za klimat
Wolfenstein i jego wariacje czyli Doom, Duke Nukem oraz Quake - kamienie milowe. Doom (ten stary) ejst do dziś rozwijany i modowany. POlecam pooglądać filmy o Brutal Doom
Final Fantasy - za pożywkę intelektualną dla miłośników fantastyki, której to tak bardzo brakuje w ksiażkach i filmach
Chrono Trigger - fani twierdzą że Squaresoft przebiło samych siebie :)
Stonekeep - jeden z wielu dungeon crawlerów, ale za to jaki!
Dungeon Keeper 1 - fakt że do dziś fani robią mapy i mody z nowymi przygodami o czymś świadczy :)
Vampire Masquerade Redemption - za wspaniały system, grafike, i najlepszą romantyczno/tragiczną fabułę na miarę FF. Obecnie kończę 9 raz :D
Puzzle Quest - za cholernie wysoki poziom trudności i wspaniałą fabułę.
Brix - bardzo stara gra logiczna, poniekąd polskiej twórczości
Fire Fight - legendarny klasyk, z muzyką która przeszła do historii, zresztą polskich kompozytorów
Tyrian - to samo co wyżej
Crusader No remorse i No Regret - prawdziwym graczom nie trzeba nic więcej mówić. Legenda za 1000 godzin grania :D
Blade Runner - ... w tamtych czasach ta grafika była szczytem. Dziś tylko sentyment potrafi przywołać tamte uczucia i ta muzyka ... boski Vangelis
Heroes of Might and Magic - czy ten tytuł trzeba komuś przedstawiać?
Command & Conquer Red Alert - za pobicie popularności Dune :P
Street Fighter, Mortal Kombat i Tekken - za wywrócenie świata do góry nogami :D
Cadillac & Dinosaurs, Top Hunter - Rudy and Cathy, Punisher, 3 Wonders, Rastan Saga, Vendetta, Metal Slug - tytuły z Maszyn Arcade.
Z nowych natomiast jest garstka. Knights of the Old Republic (2 cześći) oraz Mass Effect

Użytkownik 100nka edytował ten post 06 02 2013 - 14:50

  • 0

#206 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 06 02 2013 - 15:50

Niestety Vangelis tylko do filmu zrobił muzykę. Westwood nie dali rady jej wykupić.
Do gry został zaprzęgnięty Frank Klepacki który odtworzył ponownie ala filmową.

Użytkownik Celdur edytował ten post 06 02 2013 - 15:52

  • 0

#207 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 06 02 2013 - 15:51

Nie mogę edytować wiec dopisuję :
W sumie nieśmiertelne jest wszystko wszystko wydane przez Interplay, Blizzard, Bullfrog


Star Wars: Mysteries of Sith, Academy, KotoR oraz najnowsze MMO - arcydzieła
Arkanoid (zawsze wolałem Batty), Contra, Tanks, Dizzy, Larry, Tetris, Lemingi, PacMan, Mario i River City Ransom z NES
Prince of Persia - osobiście nie lubie, ale jest legendą
Deluxe ski jump - polska oszalała w latach 2000.
Dla mnie polską legendą jest Franko
Neverhood - co pare lat powracam do tego tytułu. Za każdym razem umieram ze śmiechu.
Sanitarium - najlepsza gra horror !
Ishar - absolutna legenda
Worms i Minecraft - przykład jak z prymitywnego pomysłu może powstać coś ciekawetgo, co zainteresuje wiele osób.

W Blade Runner Frank robił muzykę? Będę musiał zainstalowac i przypomnieć sobie. Facet robił do Red Alert

Użytkownik 100nka edytował ten post 06 02 2013 - 15:52

  • 0

#208 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 06 02 2013 - 15:53

Szkoda że nikt nie pamięta o grach typu Gabriel Knight , Phantasmagoria, X-files

Użytkownik Celdur edytował ten post 06 02 2013 - 15:54

  • 0

#209 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 06 02 2013 - 22:56

Jak to nikt;) Osobiście w gabriela zdarzyło mi się grać raz u kumpla, ale za to grywałem w mrożący krew w żyłach Alone in the dark. Z dawnych tytułów jeszcze (też pewnie nikt nie pamięta)czadowy był M.U.D.S. Za to z przygodówek wymiatał Blade of Destiny(i te czadowe midi->chyba nigdy tego miecza nie znalazłem żeby uratować świat bo czas się kończył).

Użytkownik bipiw edytował ten post 06 02 2013 - 22:58

  • 0

#210 Holden

Holden

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 08 02 2013 - 12:28

To ja dorzucę jeszcze "Black Dahlia" - wczoraj ją sobie odświeżyłem, MIAZGA.
  • 0

#211 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 09 02 2013 - 14:18

Ja niestety w Black Dahlia nie mogę pograć. Obraz się sypie na x64

  • 0

#212 Eizzy

Eizzy

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 13 03 2013 - 13:43

Jeśli chodzi o gry wszech czasów to dla mnie jest to era Pegazusa. Te śmieszne, ze słabą grafiką i nielogicznymi zagraniami geierki to troche moje dzieciństwo i ponich już nic nie było takie samo! :D Pamiętacie Duck Hunt-era albo Tank 1990? :D

pl.bigpoint.com

Użytkownik Eizzy edytował ten post 13 03 2013 - 13:45

  • 0

#213 Holden

Holden

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 20 03 2013 - 17:53

Ja niestety w Black Dahlia nie mogę pograć. Obraz się sypie na x64


Hmm, u mnie na W7 x64 wszystko dziala ok.
  • 0

#214 MamyBeke

MamyBeke

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 21 03 2013 - 12:18

Oczywiście World Of Warcraft jest grą wszechczasów, niestety nowe dodatki zepsuły klimat tej gry.
TBC rządzi! :)
  • 0

#215 Adelajda22

Adelajda22

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 03 2013 - 12:53

Heroes 3 - było, jest i będzie i żadna 4,5,6 czy nawet 7 tego już pewnie nie zmieni.
  • 0

#216 apocalyptic

apocalyptic

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 28 03 2013 - 15:00

Gry wszech czasów według mnie:

Gothic I, II, II Noc Kruka - Od czego zacząć? To co wyróżnia Gothica, oraz co sprawia że jest w moim mniemaniu kandydatem na grę wszech czasów to głównie fabuła, chodź w czasach gdy tytuły z tej serii były 'świeże' to powalał także duży, otwarty świat i np. w wypadku G2:NK świetna grafika. Mimo że w każdej z wymienionych części brakowało dopracowania wielu elementów rozgrywki ( w tej kwestii uznaję wyższość Morrowinda) to jednak Gothic miał to coś ! Niestety, dla mnie seria zakończyła się na Nocy Kruka.

The Elder Scrolls V - Skryim - Arcydzieło! Gra sama w sobie jest rewelacyjna, ale jeśli dodać do niej parę modów (których jest pełno) to tytuł ten staje się według mnie najbardziej dopracowaną grą w historii. Można np. zmienić klimat na tropikalny, zamienić równiny w wielkie pola bitew między frakcjami, budować domy, zarządzać własnym zamkiem i własną armią, właściwie to chyba wszystko jest możliwe :) Osobiście używam miedzy innymi: Lakeview extended, Amazing follower tweaks, Immersive armors, Immersive weapons, Immersive battles/Logical civil war, Warzones, Become king of riverhelm - wszystkie polecam! Zapomniałbym - Powala także wielkie uniwersum TES !

Seria Assassin's Creed - Po pierwsze fabuła, która wciąż trzyma mnie przy serii i jestem w stanie kupować co roku kolejną część, byleby poznać zakończenie. Po drugie grywalność - Gdy zobaczyłem po raz pierwszy ACI to po prostu się w niej zakochałem bo nigdy nie widziałem gry w której można by było w taki sposób prowadzić walkę, ani też (pomijając Prince of Persia) w której można było eksplorować świat wspinając się i skacząc po dachach. Po trzecie interesujące postacie - Do dzisiaj czuję niedosyt przez wrażenie że nie wiem jeszcze wszystkiego o Altairze czy Ezio, nie wspominając o Desmondzie.

Diablo II + Lord of Destruction - Najlepszy hack'n'slash w historii, do dzisiaj robi na mnie wrażenie mroczny klimat, muzyka, dynamiczna akcja i banalna aczkolwiek ciekawa fabuła. Zapomniałem tez o multi które dało mi niezłą frajdę bo ja i moi rówieśnicy już jako dorośli faceci siedzieliśmy po nocach i graliśmy przez hamachi, a potem następnego dnia wieczorami spotykaliśmy się na ulicy i gadaliśmy komu co w grze wypadło, kto co komuś ukradł sprzed nosa itd :)

Heroes III - Nie jestem największym fanem tego tytułu, chodź dostarczył mi wiele frajdy! Nigdy nie zapomnę godzin spędzonych z kuzynami przed jednym komputerem, co jak co ale fakt, że jest to turówka jest największą zaletą Heroes'ów.

Warcraft 3 + Dodatki - Fabuła, fabuła i jeszcze raz fabuła którą nie każda strategia może się pochwalić + własne, obszerne uniwersum.

SimCity 3 i 4 - Najlepsze symulatory (z przymróżeniem oka) budowy miasta + w wypadku czwórki wiele dostępnych modów, budynków itp. które sprawiają że nawet dzisiaj ten tytuł jest konkurencyjny.

Stronghold Crusader - Moim zdaniem najlepsza strategia w historii i szkoda że twórcy w kontynuacjach postawili na grafikę zamiast na wysoką grywalność, rzut izometryczny w Krzyżowcu był po prostu idealny do budowy zamków. Apropo - w tej grze wspaniałe jest to, że wiele zależy od tego w jaki sposób zbudujemy swój zamek i to daje wielki upust dla kreatywności.

Call of Duty II, seria Modern Warfare i Crysis - Te gierki jak na strzelanki mają fajną fabułę.
  • 0

#217 monikazima123

monikazima123

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 09 04 2013 - 21:16

Apocalyptic - mamy chyba podobne gusta:)
Ciężko by mi było wybrać jedną najlepszą grę. Tworząc listę umieściłabym na niej następujące tytuły:
- Skyrim - czy coś jeszcze nie zostało powiedziane? Olbrzymi świat, setki questów, dodając kilka modów grafika, która zapiera dech w piersiach (a i bez nich daje radę). I klimat. Mroźny, nieco barbarzyński. Cudowny.
-Heroes III i IV - to pewnie wyda się niektórym dziwne,że umieszcam te gry obok siebie. Heroes III to legenda, nic więcej dodawać nie trzeba. Czwórka natomiast jest grą jakby z innej serii, ale posiada wiele super rozwiązań - między innymi bardzo podobał mi się rozwój herosa - pierwszy raz wysokopoziomowy rycerz mógł w pojedynkę roznieść nawet duży oddział wroga
-Gothic I i II z dodatkiem - fenomenalne produkcje, niesamowicie wciągające. Prosty, ale rewelacyjny i niesamowicie miodny system walki. Duży świat, duża swoboda. Fajne uczucie, gdy wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia możemy się zapuszczać coraz głębiej w las:)
-Diablo II+LOD - najlepsza gra internetowa, w jaką kiedykolwiek grałam. Baalruny, diaruny, ubery, pvp, taxi - kto grał ten wie, o czym mówię:) Aż mnie naszła ochota na skopanie tyłka innym moim smiterem:)
  • 0

#218 japanese

japanese

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 09 07 2013 - 00:15

Ja raczej polecam sims 3 ♥


  • 0

#219 karola8421

karola8421

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 08 2013 - 00:14

Return to Castle Wolfenstein i dodatek Wolfenstein: Enemy Teritorry, jedna z najlepszych gier w jakie gralam.


  • 0

#220 krystian.bee

krystian.bee

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 08 2013 - 01:43

Unreal Tournament i Quake III Arena - to od nich wszystko sie zaczelo


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych